Audio k TV do paneláku. AV přijímač + 3.0

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bruco 3. 8. 2020 13:08

Predstava, ze mam zadne repraky vytahovat a potom zase odkladat by ma asi dost motivovala na riesenie kde by zadne repraky neboli vobec.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod Frosby 19. 8. 2020 22:39

Riešim rovnaký problém.
Má vôbec zmysel uvažovať nad soundbarom ?

https://www.samsung.com/sk/audio-video/ ... r-hw-q80r/
Frosby
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 20. 8. 2020 07:19

Pro nenáročné vylepšení zvuku TV a za splnění celkem náročných požadavků na symetrii umístění vzhledem k bočním stěnám a úpravě akustiky prostoru, ano. Soundbar se zadními repro dokáže nahradit i levná all in one domácí kina, ale na kvalitnější poslech stereo hudby je prakticky vždy nevhodný.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod moonII 6. 10. 2020 19:15

Zdravím po delší době,

rozhodl jsem sem napsat zpětnou vazbu na pořízené.

Nakonec jsem koupil Yamahu RX-V685 + Wharfy 11.4. Prozatím jen stereo, přeci jen investice to byla značná, tak je potřeba kupovat postupně.

Řekl bych, že jsem je už stačil i rozehrát. Jedu jak filmy tak i hudnu (když už to je doma a musíte pracovat z domova, tak škoda nevyužít :-) )

Co se týče spokojenosti, tak naprostá. Jak u filmů tak i u hudby. Jsem rád, že jsem nezvolil soundbar, ale plnohodnté repreáky.

Díky moc za užitečné rady a doporučení.
moonII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 7. 10. 2020 05:44

Wharfedale + Yamaha je dobra kombinacia :) tak som rad ze si spokojny a vela hodin prijemneho pocuvania zelam :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noguluxo 7. 10. 2020 14:11

Ak to pomoze, momentalne sa da zohnat takyto set za 1850€ Focal Aria 906 + Focal Aria S900 + Focal Aria CC 900 + Focal Aria SR 900 + receiver Denon x3700h za 970€. Komplet zostava 2830€.
https://imgur.com/a/qufRP3S
TV: Sony X900F
AVR: Denon X3700H
5.0: Focal Aria 906, Focal Aria S900, Focal Aria CC900, Focal Aria SR900
Earphones: Sony WF-1000XM3
Noguluxo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod friend155 10. 10. 2020 18:03

Zdravím všetkých,
potreboval by som poradiť pri výbere (limit je 300€).
Jedna z podmienok je ozvučenie (prepojenie) TV - opt.výstup a druhá z podmienok je prehrávanie súborov flac.
Ktorý z týchto dvoch systémov by bol lepší na prepojenie TV a ktorý na prehrávanie súborov Flac a prečo?
Vyberám si medzi:
1. Mikrosystém - Panasonic SC-PMX92EG
2. Aktívne dvojkanálové Hi-Fi reproduktory - AQ M24DAC
´´Panáka´´ som si bol vypočuť v predajni, no pravdu povediac zvuk ma nejako neohromil a ani neurazil. Asi som náročnejší v zvukovom prednese (a to už mám mládí za sebou, asi som bol odkojený kvalitnou music, ktorú som počúval na hifi kotúčakoch v 70-tych rokoch)
Aktívne repro som nemal možnosť si vypočuť, ale pravdu povediac sa do aktívnych repro bojím ísť, nakoľko sa v diskuzných fórach stále pretriasa problém s bručaním, pískaním a sykotom, ktorý je počuteľný hlavne pri tichých pasážach alebo pri neprehrávaní zvuku.
Alebo by mal niekto z vás iný nápad za 300€?
Vďaka všetkým ktorí poradia :)
friend155
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 10. 10. 2020 18:31

Levne aktivni repro vetsinou sumi, ale vadi to spise pri blizkem poslechu. U TV z vetsi dalky by to nemuselo vadit, tak jen pro zvazeni. Pokud se tomu ale opravdu chces uplne vyhnout, tak resenim muze byt nejaky levny desktopovy chi-fi DAC/Amp (treba Topping MX3) + nejake levne pasivni regalovky, treba i z bazaru.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod friend155 20. 10. 2020 16:00

A vezmime variantu že si chcem ozvučiť TV a zároveň si vypočuť z USB-flash, alebo ext. HDD hudbu vo formáte Flac. Zosilňovač aj reproduktory mám
TV nepodporuje formát Flac a zosilňovač nemá optický a usb vstup.
Čo by bolo najlepšie (najrozumnejšie?) Ktorou cestou sa vybrať, ako to skombinovať?
Inde mi bolo poradené aby som skúsil cestu Streamerov, ja som rozmýšľal o ceste prehrávačov Flac.
Podmienkou je USB vstup (s prehrávaním Flac) a optický vstup na prepojenie k TV.
Kto poradí?
friend155
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 20. 10. 2020 18:30

Mal tu niekto tu cest s Klipsch Fives? takovy kompromis mezi repro a soundbarem... skoda ze nemaj earc
majkom
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků