Ozvucenie malej miestnosti

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 4. 12. 2020 17:16

Jestli to nebude podobné řešení, jako má Bluesound, tam se taky musí Tidal ovládat přes dedikovanou aplikaci a app Tidal to zařízení nevidí.
Naopak Spotify ho vidí bez problémů. Bude to nejspíše záležitost Tidalu jako takového, resp. implementovaného rozhraní v zařízení.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod johny_snv07 4. 12. 2020 19:05

Ak sa dobre pamatam Bluesound mali v posluchovom studiu kde som pocuval a nasledne aj kupoval repro.
Dal mi do ruky tablet aby som si pustil co chcem a urcite v tom mal rozchodeny Tidal takze fungovat by to teoreticky malo.
Len asi bude problem Tidal v kombinacii z Denon?
johny_snv07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 4. 12. 2020 19:33

Pokud vim, tak Spotify ty zarizeni vidi, protoze Spotify Connect. Ale Tidal nic takoveho nema a zadne externi zarizeni nevidi. Mozna se to zmenilo, ja ted pouzivam Tidal pres Roon, ale cca v kvetnu to tak jeste bylo. Proto je nutne pro prehravani z Tidalu pouzivat ruzne appky a platformy vyrobcu, pripadne Roon, Audirvana, atd.

Bohuzel v ramci HEOS a podobnych platforem je ta funkcionalita Tidalu opravdu jen zakladni, do integrace se vetsinou prilis neinvestuje. I proto jsem presel na Roon a predtim jsem to resil tak, ze jsem si v appce Tidalu posefoval co jsem chtel (playlisty, favorizovana alba, songy, umelce, atd.) a pres HEOS jsem to jen spoustel.
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 4. 12. 2020 19:37

johny_snv07 píše:Ak sa dobre pamatam Bluesound mali v posluchovom studiu kde som pocuval a nasledne aj kupoval repro.
Dal mi do ruky tablet aby som si pustil co chcem a urcite v tom mal rozchodeny Tidal takze fungovat by to teoreticky malo.
Len asi bude problem Tidal v kombinacii z Denon?

Tidal v aplikaci Bluesound vypadá prakticky stejně jako samotná aplikace Tidal, takže jsi vůbec nemusel poznat, že jsi v aplikaci bluesoundu. Ne nadarmo se říká, že má Bluesoun nejpropracovanější aplikaci ze všech multiroom systémů. Jak je na tom Roon nevím, třeba je ještě lepší.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 4. 12. 2020 20:17

Fakt je to uplne stejne? Ja co si pamatuju z navstev studii, tak na BluOS to vypadalo opravdu asi nejpodobneji (oproti HEOS, Musiccast, nebo to treti, co uz jsem zapomnel :-), ale neumelo to myslim UPLNE vsechno. Vetsinou to v sobe nema takova ta doporuceni na nove veci, spojene s nejakymi chytrymi (v pripade Tidalu spis blbymi) algoritmy, top alba, playlisty a takove veci.

Jinak s Roonem bych se to neodvazil uplne srovnavat. Roon neni jen multiroom, ale komplet streamovaci reseni a ekosystem, manazer hudebniho obsahu, DSP, atd. Pouze to taha data z Tidalu / Qobuzu, ale napr. pro doporucovani, objevovani nebo radio, pouziva vlastni algoritmy tak, aby to bylo propojene s lokalni knihovnou. Ano, je to drahe, ale nic lepsiho jsem na trhu nenasel.
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 4. 12. 2020 20:42

Yiakubou: Tidal vidí věci, co obsahují nějakou formu Chromecastu. Oficiální Tidal klient na mém DAPu vidí receiver Pioneer a umí do něj poslat hudbu.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 7. 12. 2020 10:23

Chromecast vidí prakticky všechny aplikace, co něco přehrávají, to je takové univerzální rozhraní, ale na ty ostatní multiroom systémy už to musí mít extra implementované.
tombas
Pokročilý

Předchozí stránka