rozšíření HEOS

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NBumBum 30. 11. 2020 22:29

Ahoj, prosím o radu.
Mám Denon DRA-800H a k němu připojeny na linii A Dynavoice DF5 (obyvák) a po linii B AQ Tango 83 (kuchyň). V poslední době jsem začal uvažovat nad nějakým jednoduchým ozvučením ložnice (hudba při uklízení ap.). Protože používám a nevadí mi HEOS začal jsem pokukovat po tom co systém pro mě nabízí. Jako rozumné řešení hudby na pozadí mi příšel DENON HOME 250, je dobře hodnocený, ale za "přenosný reprák" mi 13500 přijde dost.
Jiné řešení s novým zařízením HEOS je pak pořídit DENON AVR-X550BT (a když ne AVR, tak DNP-800NE +2000,-) a k němu třeba zase AQ Tango 83 (12500,-)
Jako alternativa mě napadlo na PRE OUT (který by měl jít ovládat samostatně přes HEOS jako zone2) napojit cca 5 m cinch kabel (ložnice je nad obývákem) a k stávajícímu DRA-800H připojit AQ M24 (5000,-) a nebo topping mx3 s třeba zase AQ Tango 83 (7500,-).
Myslím, že všechny navržené varianty budou nějak fungovat, nedokážu ale posoudit, která je lepší nebo jestli neexistuje nějaká úplně jíná, mě neznámá možnost.

Díky za všechny názory.
NBumBum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 1. 12. 2020 08:11

To máš možná lepší koupit tyhle dva
https://shop.vdtsystems.cz/HEOS-1-HS2-A ... gJIvfD_BwE
a spárovat je do sterea, než jen jeden reproduktor.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NBumBum 1. 12. 2020 09:57

A neudelal by jakýkoliv aktivní systém za podobně peníze připojeny přes PŘE OUT na Receiveru mnohem lepší službu (to není řečnické otázka, HEOS repra neznám a třeba je podcenuji)?
NBumBum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 1. 12. 2020 18:12

Pokud pujdes cestou AVR pre-out do jineho konc. zesilovace + repro (nebo aktivni repro), tak je to asi jedina moznost, ktera ti umozni na tom druhem konci zapojit cokoliv a mit co nejvetsi moznosti vyberu. A ano, nejspis za ty prachy budes moci poridit neco, co bude hrat lepe, nez ty HEOS repraky. Jinak nezbyva, nez byt otrokem uzavreneho HEOS systemu a dokoupit neco od Denonu, nebo Marantzu. Bud na druhem konci nejake HEOS repro, nebo Denon/Marantz receiver a k tomu pasivni repro.
Yiakubou
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tombas 1. 12. 2020 19:01

Ale výhoda HEOS a jiných multiroom systému je hlavně v tom, že si streamují hudbu přes wifi, komunikují spolu a můžeš mít všude stejnou hudbu, nebo v každém pokoji jinou, můžeš repráky sdružovat do skupin a celý systém ovládáš odkudkoliv z mobilu.
To u repráku na pre-out nemáš, budeš hrát jen to, co pustíš na receiveru v obýváku a to všude stejně.
Jakýkoli aktivní systém je i BT reprák nebo HEOS, SONOS apod., všechno jsou to aktivní reprosoustavy, v tom si opravdu moc nepomůžeš.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NBumBum 2. 12. 2020 20:30

Ok,díky Vám pánové za rady.

(Receiver v obyvaku by měl umět přes PRE OUT přehrávat jiný zvuk (a nebo ten stejný) než přes repro výstup. Aplikace na mobilu to umí nastavit, jen nemam jak vyzkoušet).
NBumBum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2020 07:49

A jak dlouhý by byl ten kabel z pre-out do ložnice k reprosoustavě?
Pre-out je primárně určený k tomu, aby mohl receiver sloužit jako předzesilovač/streamer např. do lepšího zesilovače, ale takové propojení by mělo být co nejkratší, ideálně pár desítek cm. Když to propojíš 5m dlouhým audiokabelem, tak to pochytá tolik rušení, že vlastní hudbu ani neuslyšíš.
tombas
Pokročilý