Audio pro strýce

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Renoi 20. 1. 2021 16:53

Zdravím po delší době. Krásné bílé POLKy stojí strejdovi v obýváku, ale objednávka na Denona zrušena, nedostatkové zboží. Vychazelo to kolem 14 tis. v Datartu přes VIP. Našel jsem ještě v jednom obchodě, ale je to vrácené zboží ( to jsem se dozvěděl až po telefonu) a cena skoro 16tis. Byla by nějaká vhodná náhrada avr? Už je nalomený i na kvalitnější poslech sterea, pokud by to přibližně bylo tak jak jsme mi to tady vysvětlili. Jestli mi můžete dát i tip na stereo receiver do max. 14tis. A už nebudu otravovat. Díky
Renoi
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 20. 1. 2021 17:30

Tak v této cenové kategorii a nové snad jedině Yamaha R-N402D. Případně bazar - Onkyo TX-8250 nebo
DENON DRA-800H. Víc toho aktuálně k mání není. S těmi Polk to bude všechno OK. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Klipsch R-28F; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + UCB-C DAC, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 20. 1. 2021 17:31

Otázka je, potrebuje strýko HDMI na receivery?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Renoi 20. 1. 2021 18:25

Asi nejlépe HDMI, primární zdroj bude TV, která má optiku i ten "lepší HDMI" konektror, je to ten eACR nebo tak nějak. Telka je necelé dva roky stará - Samsung NU8002. Byla by adekvátní náhrada za avr ta Yamaha rv4?
Renoi
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 20. 1. 2021 19:48

Tak tam moc toho na výber nemáš. Spomínaný Denon DRA-800H. Kúsok lacnejší Marantz NR1200, alebo drahšie Onkyo TX-8270. Ak by sa ozelelo hdmi a stačila by optika, možnosti je viac a aj lacnejších..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 20. 1. 2021 20:04

Stereoreceivery kolem 15 kKč jsou v podstatě "vykradené" vícekanálové AV receivery.
Pokud je podmínkou HDMI a cena do 14 kKč, tak ta Yamaha RX-V4A se mně jeví jako dobrá volba.
Ještě by se do ceny vešel (s podporou HDMI) stereoreceiver ONKYO TX-L20D.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tombas 21. 1. 2021 10:17

Jestli se teda bude jednat o stereo a jako zdroj signálu (filmy, hudba, rádio, spotify...) bude sloužit TV, volil bych klasický integrovaný zesilovač s optickým vstupem. Při správném nastavení v TV funguje optika velice dobře a jelikož je výstup na repro jen stereo, stačí nastavit příslušný formát (PCM) v TV a není třeba nic dalšího řešit.
https://www.salonydenon.cz/zesilovace-a ... 800ne.html
případně levnější
https://www.salonydenon.cz/zesilovace-a ... 600ne.html
nebo
https://www.salonydenon.cz/zesilovace-a ... m6006.html
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 21. 1. 2021 12:29

Tazatel preferuje zesilovač/AVR s podporou HDMI. Nepochybně kvůli snadnosti ovládání jen TV ovladačem:
Renoi píše:Asi nejlépe HDMI...
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tombas 21. 1. 2021 13:28

To jsem samozřejmě četl, ale podle mých zkušeností v tom nevidím problém. Mám taky TV propojenou přes optiku do zesilovače, který má nastavenou určitou hlasitost a vše ostatní ovládám přes TV, která má regulovatelný optický audio výstup. Stačí správně v menu TV nastavit, že se jedná o external optical output a na TV se při regulaci hlasitosti objeví repráček místo úrovně hlasitosti a vše funguje.
Navíc některé zesilovače se umí z režimu stand-by samy probudit při detekci signálu z digitálního vstupu.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 21. 1. 2021 17:44

Kazdy TV nema regulovany opticky vystup (asi vacsina).
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Renoi 24. 1. 2021 08:18

Tak problém vyřešen, AVR 1600 zakoupen za slušnou cenu. Děkuji všem za rady. Ještě asi takový hloupý dotaz ze zvědavosti: jaký je rozdíl mezi stereo receivrem a stereo zesilovačem, viz. nabízené Denony.
Renoi
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 24. 1. 2021 09:27

A jaká odpověď ti vypadla z internetu, když jsi do vyhledavače zadal dotaz na ten stereo zes. a stereo rec? Trochu totiž postrádam u tvé otázky logiku. Čekat třeba do odpoledne, než mi případně někdo odpoví, anebo mít odpověď za pět vteřin? Jedině snad, že bys chtěl mít tu odpověď notářsky ověřenou.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 24. 1. 2021 10:38

Předpokládám, že i podobný dotaz je schopna zdejší komunita zodpovědět, a předpokládám, že i podstatně šířeji s všemi nuancemi, které vody internetu v jedné nalezené rychloodpovědi poskytnout nemusí, respektive nemusí poskytnout přesně a jednoznačně. Navíc a hlavně, my tady nechceme posílat tazatele s dotazem jinam :idea:
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Denkez 24. 1. 2021 10:57

Renoi: Jak je strýc, případně i ty, spokojen se zvukem?
Jinak k dotazu:
Stereoreceiverem se obvykle označuje kategorie přístrojů, které na rozdíl od stereozesilovače obsahují navíc tuner FM, někdy i DAB, a dále podporu pro streamování zvuku prostřednictvím LAN, WiFi, BT, USB (ne vždy v tomto rozsahu).
Digitální vstupy u vyšších modelů mají též HDMI rozhraní a dále kalibrační obvody s mikrofonem.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Renoi 24. 1. 2021 18:04

Tak AVR teprve přijde. Dám vědět. Rikal jsem mu ať si na vylepšení koupí ještě centr, ale musí postupně, protože teta....
Jen jsem se tak pro zajímavost ptal, co by hrálo lépe, kdyby nakonec skončil u sterea, resp. jestli při použití vstupu jenom z TV nebyl vhodnější ten zesilovač Denon řady 800, který se dá sehnat za 12 tis. a má slušné hodnocení.

-- 24. 1. 2021 18:24 --

Kurnik, já jsem zapomněl na kable. Můžete mi něco rozumného doporučit? Délka bude bohatě stačit 2m. Díky.
Renoi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka