(asi) mikrosystem do obyvačky: TV+hudba

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod miro.g 11. 1. 2021 12:12

Dobrý deň, kúpili sme si práve novú smart TV Samsung Q64T (43 palcovú), doteraz sme nemali žiadnu, ale 8r dcérka už chce pozerať tie dievčenské seriály :)

Chcel som ku nej dokúpiť soundbar, ale čítal som dosť príspevkov, že na hudbu sa to veľmi nehodí a radšej by som kúpil nejaký stereo mikrosystém (napr. DENON RCD-M41), alebo niečo podobné.

CIEĽ: k TV a na počúvanie hudby (najmä CD a cez BT). Prosím vás, viete mi pomôcť? Aby to bolo pripojené k TV, ale zároveň bez odpojenia od TV dala počúvať hudba, teda niečo jednoduché, ale zároveň malo lepší zvuk ako bežné veže. Miestnosť má 25m, ale hlasitosť pre nás nie je až tak podstatná.

Som amatér, teda nepozná veľmi rozdiel medzi:
Onkyo CS-N575D
DENON RCD-M41
MUSICCAST MCR-N470D a pod.
Ďakujem.
miro.g
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 11. 1. 2021 17:51

Ahoj, zrovna jsem to řešil a doporucili mi Panasonic https://www.datart.cz/mikrosystem-panas ... gIesfD_BwE

Tady je me tema -
viewtopic.php?f=1722&t=1313323
MartasHubenak
Junior

Odeslat příspěvekod boris1982 11. 1. 2021 17:55

Zdravím zrovna se díky koupě zesilovače budu Panasonic SC-PMX80 zbavovat, kdyby to pro vás bylo zajímavé napište do SZ.
boris1982
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miro.g 11. 1. 2021 18:05

Áno, čítal som to. Ďakujem ti, ja len či napr.: DENON RCD-M41 či Onkyo CS-N575D nie je o dosť lepšia voľba.
Niežeby som sa síce vyznal, ale či ten Panasonic bude mať kvalitnejšie repro...
miro.g
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 11. 1. 2021 20:14

Kebyže už niečo lepšie, kvalitnejšie, ako hlavný zdroj zvuku v obývačke, tak toto:

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... a-mcr-n670
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miro.g 11. 1. 2021 23:14

Ďakujem pekne, avšak n670 je už dosť cez rozpočet.
Keby ste mali vybrať z Onkyo CS-N575D, DENON RCD-M41 a Panasonic SC-PMX92, ktorý by ste vybrali (a keby aj repro)? Príp. aj nejaký iný, ale už nie drahší :)
miro.g
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 12. 1. 2021 07:46

Neviem ci sa tu najde niekto, kto mal vsetky tri a vedel by ich porovnat. Tieto zostavicky vedia mat aj v elektrach, tak ak sa bude dat, treba si ich vypocut a rozhodnut sa podla osobnych preferencii. Ak ta moznost nie je, vzdy sa daju objednat z e-shopu dva (napr), dobre ich doma popocuvat a ten, ktory sa vam viac paci, tak si nechat. Druhy vratit. Ja mam skusenost s Panasonicom (PMX82) a za tie peniaze fajn. Mam ho pri PC, kde to nie je najlepsia varianta, kedze su repro dost blizko steny a lavy je dokonca v rohu. Asi vdaka tomu mi pride viac prebasovany ako by som si zelal. Mal som ho ale raz na jednej "oslave" a tam som bol milo prekvapeny ako hral vo vacsom priestore. Takze v podstate za mna spokojnost ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miro.g 12. 1. 2021 14:13

Ďakujem za vašu pomoc (aj za toto fórum), napokon to bude asi DENON RCD-M41DAB + Polk Signature S20E.
miro.g
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 12. 1. 2021 14:35

A kolko ta to cele bude stat? Respektive, kolko mas z rozpoctu na repro? Nechcem tvrdit ze tie Polk su zle, ale mozno by sa este nieco ine v tej cenovke naslo a mozno aj lepsie ;-)
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miro.g 12. 1. 2021 16:50

Vážne? Denon stojí 300€ a tie Polky S20e 270€. O ktorých repro sa dá ešte uvažovať? tie značky teda už vôbec nepoznám...
miro.g
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 13. 1. 2021 08:00

Moznosti je tam vela. Napr:

Elac Debut B5.2
Dali Spektor 2
Q Acoustic 3020i

Pripadne vyborne Wharfedale Diamond 11.2

https://www.protesaudio.sk/ponuka/reg%C ... mond-11-2/

Opat by som si pozrel recenzie a podla popisu zvuku by som sa snazil najst v tie, ktore by mali sadnut vasemu uchu. Alebo ak mate lepsie sluchatka, tak si treba pozriet aspon nejake recenzie na Youtube a tam popocuvat, ci vam nieco z nich sadne. Ako som pisal, tie Polk nie su zle, ale maju taky "americky" zvuk. Trochu do V, takze to bude viac o bum + cink
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 1. 2021 09:12

K té záležitosti, ohledně poslechu recenzí jednotlivých beden přes kanál "jůťůb", bych byl velmi, ale opravdu velmi skeptický, byť by se za tímto účelem používala třeba sluchátka vyvinutá inženýry z NASA. Různá prostředí (akustika), porůznu aplikované snímání zvuku (mikrofóny), dodatečné softwarové zpracování výstupu před samotnou prezentací produkce videí na Youtube stránkách atd, atd. To by musela být trachtace od jednoho autora za naprosto shodných podmínek a prostě jen s různými bedýnkami. A teď, věř tomu, že dodatečně nic neupravuje, neoje.ává jen z důvodu, aby nějakou soustavu zvýhodnil. Sám jsem se kolikrát nestačil divit, jak se někteří autoři videí snažili poukázat na to, že budka za 15.000 vlastně zvukově předčí, nebo se minimálně vyrovná soustavě div ne z kategorie highend. Stačí si s tím zvukem jen před zveřejněním pohrát. Závěr? Nikomu nevěřit, jen svýmu uchostrojku.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 13. 1. 2021 10:29

Mas pravdu, myslel som videa, kde je porovanie 2,3 ci viacerych reproduktorov (idealne vsetkych zo zoznamu). Clovek tam tie rozdiely bude pocut (ak niekto naschval nepozmenoval zvukovu nahravku ako pises). Som sa nie uplne spravne vyjadril :) moja chyba. A bohuzial v case ked je vsetko zatvorene, tak asi lepsia cesta nie je. Jedine si ich obednat vsetky a potom vratit ;-)

Mne napr. na taky prvy nastrel ked som hladal nove repro pomohlo taketo video a recenzie z Hifivoice.

https://www.youtube.com/watch?v=f9kVHyNVVa8&t=44s

Samozrejme nasledoval aj osobny posluch, kde boli zaradene aj dalsie reproduktory, ale clovek si ako taku predstavu spravil...
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miro.g 13. 1. 2021 11:29

K Denonu som zamýšľal tie Polky, lebo často sa spolu uvádzajú. Zo spomínaných Elac Debut B5.2, Dali Spektor 2, Q Acoustic 3020i, Wharfedale Diamond 11.2 cenovo pripadajú do úvahy len tie Dali. A zdá sa, že to bude lepšia voľba.
Trochu som surfoval a našiel som odporúčanie, že k FILMU - Polk k HUDBE a FILMU - Dali a mne na filme až tak nezáleží. Avšak, Polk má lepší rozsah aj sú ťažšie a do tretice majú väčší stredo-basový 13cm vs 16,5 cm. Avšak menší výškový 2,5 cm vs 2,8 cm.
Polk S20e: 39 Hz - 40000 Hz,
Dali Spektor 2: 54 Hz - 26000Hz
či nemusí to byť až tak podstatné?
miro.g
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 13. 1. 2021 12:01

Pisal som uz vyssie...treba si prejst recenzie a od nich sa odpichnut.

Polk

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ature-s20e

Dali

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... -spektor-2

A ano. Polk vie ist hlbsie ale urcite nie na 39Hz. Tam je tak -20dB a to je skoro nepocutelne. Tie repro hraju tak od 60Hz. Tie Dali cca od 70 a maju vyrovnanejsiu charakteristiku. Basov menej. Treba si ujasnit co chcete a hladate. Skoda ze sa neda rozpocet zdvihnut na tie Wharfedale ;-)

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... amond-11-2
viking81
Mírně pokročilý

Další stránka