nový AV receiver + repro 5.0 / 5.1

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod qquark 7. 2. 2021 00:14

môj starý kompaktný systém Pioneer už má najlepšie roky za sebou, tak plánujem jeho výmenu za nový AVR + repro 5.0 / 5.1 (ak bude mať predné repro dostatočné basy, subwoofer vynechám)... hudba / film asi 30 / 70, zdroj hudby - CD, Spotify, FLAC... paneláková obývačka 20 m2, cenový strop 1000-1200 €

zaujímajú ma referencie na nasledujúce repro sety:
https://domace-kina.heureka.sk/indiana- ... _0-wlnut/#
alebo
https://www.basys.sk/sweet-home/home-ci ... 5tb-b.html

vpredu preferujem stĺpy (do cca 90 cm), ale nebránim sa ani dobrým regálom... v spojení s nejakým receiverom Denon alebo Yamaha - tam ešte nemám celkom jasno...

na záver: čítam na fóre už pár dní rôzne diskusie na tieto témy a dosť sa píše o tom, že kvalitné stereo dokáže nahradiť priestorový zvuk aj pri filmoch... dalo mi to červíka do hlavy - predsa len nepotrebujem ozvučiť telocvičňu, ale obývačku v paneláku (a možno by sa tým aj znížil budget)... zaujímali by ma praktické skúsenosti niekoho, kto môže reálne porovnať obidve varianty...
Naposledy upravil qquark dne 7. 2. 2021 16:37, celkově upraveno 2
qquark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 7. 2. 2021 12:08

koukám že nikdo nechce začít, tak to vezmu na sebe :)
a začnu odzadu:
žádné stereo ti nenahradí prostorový zvuk (multikanál), protože to jaksi není možné (odrazy nepočítám)
stereo ti může nahradit DK v tom smyslu, že poskytne za stejný peníz lepší zvuk (klavně pro hudbu), než multikanál. otázkou je, jestli ti to bude vyhovovat - to ale nemůže nikdo vědět. jak jistě víš, tak je hodně filmů, které ani neví co to prostorový zvuk je - ovšem pak tady jsou ty druhé, které jsou na něm postaveny. ale máš to do paneláku a tam pořádné DK stejně nejde provozovat (hlasitost, basy, otřesy - sousedi, policie)

jak stále píšu:
koupil bych slušné sloupy v bazaru (víc hudby za méně peněz) + AVR. potom uvidíš (uslyšíš) jestli ti to tak stačí - pokud ne, dokoupíš další repro (případně i sub). ani toto ale není ideální řešení, protože je možné, že zůstaneš u sterea a budeš mít levný AVR, který na něj není moc vhodný. prostě by to chtělo rozhodnout předem co chceš a pak vybrat v bazaru bedny, šoupnout je sem a tady se k nim někdo vyjádří.
ty bedny co jsi dal neznám, zázraky nečekej - ale opět: může ti to stačit, nutno vyzkoušet (ideálně doma)

no a AVR:
za ty peníze nemůžeš chtít nic extra a je jedno, jestli to bude Denon nebo Yamaha, hrát to bude (skoro) stejně. za mě Denon (protože ho mám) :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qquark 9. 2. 2021 18:38

asi teda radšej zostanem pri kombinácii 5.0 / 5.1 + AVR

receiver buď Denon AVR-S650H alebo Yamaha RX-D485 resp. RX-S602... predné regály Wharfedale Evo4.2 a center Wharfedale Diamond 11CC, surroundy neskôr - pravdepodobne niečo bezdrôtové, možno kompatibilné s Yamaha MusicCast alebo Denon HEOS

dá sa to považovať za dobrý začiatok?
qquark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 9. 2. 2021 21:37

Pro začátek určitě v pohodě. Ještě si, pokud možno, někdeposlechni dané kombo. Yamaha a Denon mají dost rozdílné charakteristiky zvuku. Na mě osobně je Yamaha zvukově moc ostrá/agresivní, Denon mi vyhovuje víc - je z mého pohledu "kultivovanější". Ale u tebe to může být naopak.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 10. 2. 2021 06:36

Mne kombinacia Yamaha a Wharfedale vyhovuje. Ale ako spomina Katikakus, treba si to vypocut ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 2. 2021 08:43

Katikakus píše:Yamaha a Denon mají dost rozdílné charakteristiky zvuku.

Pověry mají tuhý kořínek.
Kdyby Katikakus napsal, že on to tak slyší, nic proti tomu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Katikakus 10. 2. 2021 10:02

"mě osobně", "z mého pohledu" a "u tebe to může být naopak" i doporučení hned na začátku aby si to nekde poslechl sám jsou myslím celkem srozumitelná vyjádření. Napsal jsem to tam schválně několikrát. Ale nic proti tobě...
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qquark 13. 2. 2021 20:04

v pohode, páni... v podstate vítam presne také odpovede, ako píše Katikakus - vlastné subjektívne skúsenosti... bohužiaľ, momentálne si vypočuť konkrétne kusy a kombinácie nie je celkom možné, ale už je rozhodnuté (aspoň čo sa repro týka), beriem Wharfedale Evo 4.2 White... v priebehu týždňa by mali byť doma... receiver ešte stále nie som rozhodnutý a preto mám ďalšiu otázku:

ak tie nové 8-ohmové Evo 4.2 https://www.l-e.sk/wharfedale-evo-4-2-bila dočasne pripojím k môjmu storočnému DVD receiveru Pioneer s výkonom 75 W na kanál pri 6 ohmoch (viď obr.) https://www.springair.de/en/pioneer-xv-dv-313/49344 na pozície front speakers, pokazím tým niečo? resp. dokážem dostať z tých bední pripojením k tomuto zosilňovaču aspoň časť ich výkonu?
qquark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 13. 2. 2021 22:00

ak tie nové 8-ohmové Wharfedale Evo 4.2 dočasne pripojím k môjmu storočnému DVD receiveru Pioneer s výkonom 75 W na kanál pri 6 ohm na pozície front speakers, pokazím tým niečo?
— Ne

dokážem dostať z tých bední pripojením k tomuto zosilňovaču aspoň časť ich výkonu?
— Ano
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků