Stereo sestava do 100 tisíc (nová či bazar)

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mikestiff 15. 2. 2021 11:47

Ahoj, do místnosti 30m2 hledám nějakou stereo sestavu (receiver+repro+gramec) do max 100 tisic.
Vyplatí se něco nového, nebo při koupi staršího dostanu o level jiný zvuk?

Moje tipy v pripade koupe noveho zatim vypadaji nasledovne:
Receiver
- Marantz PM7000N (tip z http://www.hifi-voice.com)
- Magnat MR 780 (nema Spotify)
- Advance Acoustic PlayStream A7

Repro sloup:
- Focal Chora 826 (EISA award)
- Bowers&Wilkins 603 (tip z http://www.hifi-voice.com)

Gramofon
- Pro-Ject T1
- Denon DP400

Jakekoli tipy vitany!
mikestiff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Staršísmutný 15. 2. 2021 12:47

Marantz PM7000N nie je receiver, ale veľmi kvalitný integrovaný stereo 2.1 zosilňovač. Mám s ním vyskúšané Klipsch PR5000F, paráda. Ak máš miesto, ešte lepšie sú Klipsch RP6000F alebo 8000F.
Staršísmutný
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 15. 2. 2021 18:35

Ten Marantz má malý výkon, doporučil bych novou Yamaha R-N803D.

Bedny z druhé ruky, nějaké povedené velké sloupy. JBL, Infinity, Quadral, Canton, musíš se v tom vyznat.

Gramec nový, doporučil bych levný ProJect nebo povedený Reloop Hi-Fi Turn 3, vždy s přenosnou Ortofon 2M Red.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 15. 2. 2021 20:56

Tak to jsi toho Marantze asi neslysel. Papirove ma vykon mozna slabsi, ale kdyz jsem to porovnaval s R-N803D na nekolika repro, tak abych s R-N803D dosahl stejne urovne hlasitosti, musel jsem dost pridat. Marantz byl treba na 30-40%, Yamaha musela jit tak na 60-70%. Marantz ma na svoji tridu dostatek vykonu a ve srovnani s Yamahou 'hraje o dost vic nahlas'. Zvuk ma celkove oproti R-N803D o level vys.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 16. 2. 2021 08:13

ale kdyz jsem to porovnaval s R-N803D na nekolika repro, tak abych s R-N803D dosahl stejne urovne hlasitosti, musel jsem dost pridat. Marantz byl treba na 30-40%, Yamaha musela jit tak na 60-70%.

Nastavení regulátorů hlasitosti u dvou různých zesilovačů pro dosažení stejné hlasitosti zhola nic nevypovídá o jejich výkonu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 16. 2. 2021 09:34

Přesně tak, ten Marantz by klidně mohl limitovat při nastavení regulátoru na polovinu.

Yamaha bude mít lepší dynamické chování a bude taky stabilnější při impedančních minimech připojených repro.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 16. 2. 2021 10:04

Yamaha bude mít lepší dynamické chování a bude taky stabilnější při impedančních minimech připojených repro.

Ještě kdybys tak věděl, o čem píšeš...
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 16. 2. 2021 17:02

Myslím, že toto je korektné meranie, len pre zaujímavosť.

Laboratórium Yamaha R-N803D

Pretože väčšina reproduktorov má 4 ohmy (hoci polovica z nich je výrobcami označená ako 8 ohmov), nepovažovali sme 4 ohmy za „mimoriadne náročné“ a všetky merania sme vykonali pri výstupe 8 aj 4 ohmy. („výnimočný“) režim.

Bola to dobrá voľba. Pri 8 ohmoch je pri napájaní jedného kanála výkon až 146 W, v dvojkanálovom režime iba 2 x (2 133 W) a pri 4 ohmoch sa R-N803D úžasne „roztočí“, ako sa patrí decentný stereofónny zosilňovač - v jednom kanáli dosahuje výkon 240 W a pri dvoch zaťaženiach súčasne - 2 x 207 W, čo je jednoznačne viac ako v údajoch výrobcu, ktoré sľubujú 2 x 160 W (pri 4 ohmoch).

Ak je nastavený na extrémne ťažké impedancie, je pravdepodobné, že výkon klesne, aby sa obmedzil potenciálne väčší prúdový prúd a nárast teploty. S týmto režimom by sa teda človek nemal mať vôbec trápiť; no pokiaľ sa prijímač z neznámeho dôvodu nevypne ... ale tu takúto situáciu neočakávame.

Citlivosť je nastavená na štandardnú úroveň 0,24 V, pomer šumu je dobrých 84 dB a dynamika dosahuje 105 dB.

Prenosové charakteristiky (obr. 1) sú vynikajúce, pokles pri 10 Hz je zanedbateľný, pri 100 kHz, v zásade, pretože iba -0,6 dB pre 8 ohmov a -1,2 dB pre 4 ohmy.

Harmonické spektrum (obr. 2) je čisté, najsilnejšia druhá harmonická nepresahuje -90 dB. Skreslenie THD + N (graf na obr. 3) je menej ako 0,1% pre výstupný výkon nad 3 W do 8 ohmov a 6,4 W do 4 ohmov. Veľmi elegantný po všetkých stránkach.


Laboratórium Marantz PM7000N

Všetky merania sa uskutočňovali v režime Source Direct, pričom sa odpojili digitálne obvody. Citlivosť dokonale vyhovuje starej norme - 200 mV. Signál s týmto napätím (s úplným „odskrutkovaním“ ovládača hlasitosti) umožní získať výstupný výkon rovný 87 W pri 8 Ω a 136 W pri 4 Ω - s jedným poháňaným kanálom.

Pri načítaní dvoch kanálov súčasne dostaneme 2 x 74 W a 2 x 113 W. Tieto výsledky sú opäť lepšie ako deklarácie výrobcu, ktorý oznámil 60 W pri 8 Ω a 80 W pri 4 Ω.

Hladina hluku je nízka, S / N je 85 dB a dynamika je 104 dB. Marantz PM7000N je šampión z hľadiska linearity charakteristiky (obr. 1), pri 100 kHz je pokles asi 2 dB.

Spektrum harmonických (obr. 2) je dosť „bohaté“, ale výška pinov je mierna, štvrtá je najsilnejšia (-74 dB) a spomedzi nepárnych tretia (-76 dB). na obrázku 3 vyzerá dobre, THD + N dosiahneme menej ako 0,1% pri výstupnom výkone presahujúcom 1 W, v prípade 4 Ω musíte „hrať“ trochu hlasnejšie, nad 2 W.

Sorry je to strojový preklad.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 16. 2. 2021 17:48

Katalogové údaje udávají u R-N803D vyšší výkon, jak u PM7000N.
Měření to potvrdilo. Jaké překvapení!
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 16. 2. 2021 18:47

Tak to by byly specifikace a mereni. Beru, ze to srovnani hlasitosti neni vypovidajici a slo o muj pocit. Co by me ale zajimalo - kdo z vas oba stroje vedle sebe slysel na stejnych repro a mohl si udelat nejake porovnani (byt subjektivni), kdyz tedy doporucujete spise R-N803D oproti PM7000N?
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý


Odeslat příspěvekod Houbičkar 17. 2. 2021 06:00

Nic proti komponentum Bva, celkem neutrální zvuk a slyšel jsem i VMA budky. Jenže poprvně, zadavatel hledá streamovací škatuli, né čistý zesík a stran těch repro, na bedýnky od VM byla hrozně dlouhá čekací doba...defacto objednávková, zakázková výroba.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 2. 2021 09:53

mikestiff: Tvoje zadání je dost neurčité, nečekej proto jednoznačné rady.
Začal bych nejprve volbou receiveru, a to jakou konektivitu a výbavu od něho požaduješ:
Streamování po LAN a WiFi, BT, HDMI pro připojení TV (tento požadavek ti hodně zúží výběr), tuner DAB...
Tady ti nejspíš bazar nepomůže.
Až budeš rozhodnutý pro konkrétní receiver, vybírej k němu bedny. Tady už bazar bude připadat v úvahu. Počítej ale s tím, že bedny by sis měl vybírat z těch, které ti třeba doporučí tady na fóru, ale hlavně pak poslechem svýma ušima!
Na gramofon si udělej rezervu ca 10 kKč, ten můžeš vybírat až na konec, a nezapomeň také na kabely.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 18. 2. 2021 12:01

Pokud nebude poslech gramofonových desek opravdu jen okrajovou záležitostí, doporučuji si pohlídat kvalitu phono předzesilovače, ať už je integrovaný v zesilovači, nebo samostatný.
Svého času, když jsem vybíral gramofon, se mi líbil REGA Planar 2, jednoduchý, ale moc pěkně udělaný. Teď už je myslím nový model s vylepšeným raménkem a karbonovou přenoskou.
https://www.studiospalicek.cz/gramofony ... a-planar-9
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mutt 18. 2. 2021 13:56

Já jsem laik, ale překvapuje mě, že se tady tolik řeší výkon zesilovače. Osobně si nemyslím, že by měl Marantz PM7000N na 30m místnost "malý výkon", jak tady vyloženě zaznělo, z mého pohledu je naprosto dostatený. Možná pokud je někdo zvyklej pořád hrát na plný kule tak to ocení, nevím...
Spíš bych řešil jak to zní, než jak to dokáže natřásat skleničky v polici.
Osobně bych dnes asi vybíral mezi Marantz PM7000N nebo PlayStream A7.
Pokud pustím hudbu přímo z HDD přes USB, na stupnici volume jsem se dostal možná na hodnotu 20 a hlasité to je ažaž, na delší poslech spíš až moc. Přes 25 jsem v tomhle režimu nebyl nikdy.
Taky bude asi rozdíl, jestli těch 30m má být opravdu poslechový prostror nebo se klasicky jedná o obývák s kuchyní a reálný poslechový prostor bude menší.
Mutt
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků