Nova zostava k TV 2.0/3.0

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fenixto 23. 2. 2021 08:11

Zdravim,

uvazujem o novej zostave k TV - cize receiver a k tomu predne repro, otazne je ci 2.0 alebo 3.0. Pomer filmy/hudba je tak 80/20, a co som sa doteraz tu aj inde docital, je ze stredovy reprak vie dost pomoct hlavne pri dialogoch (co je casty problem ze zvuk, vybuchy atd su vo filme hlucne a nasledne neni pocut co hovoria).
Momentalne mam Panasonic 48AS640e a k tomu cez jack pripojene Microlab B77. TV podporuje HDMI ARC, co chcem urcite vyuzit hlavne kvoli ovladaniu hlasitosti dialkovym z TV, a ak som sa spravne docital aj receiver by sa mal zapnut/vypnut podla TV, co je za mna super vecicka - teda ak to tak naozaj funguje.
Dalej aby mal receiver BT, ked si chcem pustit hudbu z mobilu aby som nemusel zapinat tv, ale to je asi teraz standard.

Nemam problem repro z bazaru, dokonca som aj tu nasiel na fore nejake slusne. Otazne je teda ci hladat stereo receiver alebo avr (teda asi kvoli tomu stredovemu repro bude treba avr) - napr tento ma slusnu cenu https://skyelektro.sk/product-detail/s3850/denon-avr-s650h-black, co je 380e a k tomu nejake slusne repro do 400e by sa dnad mali dat najst.
Tu na fore tu niekto predava nove Wharfedale Diamond 11.2 co tu predava za cca 360e, ak je to este aktulne, pripadne nieco v podobnej cene. A teda tu neviem ci stlpove alebo regalove repro, co som videl dost sa tu kupuju Polk Audio T50. Priestor na stlpove mam, cize tu uz skor co bude lepsie a aj treba pozerat na dizajn (to si uz posudim so zenou).

Rozpocet nemam nejako extra dany, ale musi to byt za rozumnu cenu, ale asi viac ako 800e (1000e ak to bude fakt ze stat za to), cim menej tym lepsie :) a teda dufam ze oproti Microlabom b77 to bude razantny rozdiel :)

Pripadne kludne nejake ine navrhy, moznosti, ale 5.1/5.0 riesit nebudem ani do buducna, subwoofer zatial tiez asi nie, kedze doteraz som si vystacil s tymi microlabmi...
fenixto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 9. 3. 2021 11:05

V podstatě máš jasno v tom, co a jak použít, vč. rozdílu AVR a stereo přijímače.
Já používám i na filmy stereo a problémy s dialogy jsem nezaznamenal, asi záleží na kvalitě downmixu.
Vidím, že tvůj dotaz je už trochu starší a zůstal bez odpovědi, tak snad to ještě k něčemu bude.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 9. 3. 2021 14:16

Tiez pouzivam na filmy zostavu 2.0 a ani raz som nemal problem s dialogom. "Downmix" mi robi bud obycajna telka od Samsungu, magio box alebo xbox. Vsade mam nastavene "PCM" a nemam ziaden problem. Dokonca v pripade Xboxu mam niekedy pocit "priestorevoho" zvuku aj v rezime 2.0. K tym regalovkam na filmy asi bude treba casom SW. Neviem ako moc chces "basy" ale pri filmoch by mohli chybat. Z Polk-ov by som volil skor radu S. Cenovo by si sa mal stale zmestit. Osobne by som siel do nejakeho integrovaneho zosiku s optickym vstupom (Yamaha A-S301 napr) a k tomu tie Polk-y S55 a bude to celkom velka parada si myslim ;-). Tie Polk maju na Datarte s VIP cenou za 523 a ta Yamaha ide okolo 350. S kablami si na 900 ;-). Pripadne pozri repor Cambridge SX-80. Mohli by byt tiez fajn...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ivan13 10. 3. 2021 15:12

Ja som presne toto riešil pár mesiacov dozadu. Tiež som mal v hľadáčiku Polk S55 ale nakoniec som kúpil v dobrej cene Monitor audio Bronze 6 a som nad mieru spokojný. S dialógmi nie je problém ani pri nízkej hlasitosti v noci a ani pri vyššej hlasitosti cez deň ...
Ivan13
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků