Vylepšení zvukové stránky u filmů

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš78 2. 4. 2021 19:23

Ahoj, tak sloupy Polk S55e a centr s30e jsou doma. Jaké AVR k nim pořídit?
Poznám rozdíl, mezi Denon 1600 a s960h nebo 2700 ? Případně Yamaha rv6 ?
Bude prostě nějaký rozdíl v kvalitě (třeba i ve stereo), když místo 15 500 dám těch cca 20tis za 2700 nebo to u této cenové relace nemá cenu řešit? Nemáte někdo zkušenost s tou Yamahou, hrálo by to dobře s uvedenými repro?
Díky za rady.
Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 2. 4. 2021 20:23

Aby to hrálo fajn stereo, musel by ses poohlížet po kouscích tak od třiceti tisíc výš.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ladik1983 2. 4. 2021 20:57

Mám zkušenost s Yamahou RX-V6A a Denonem AVC-X3700H. Muzikálně je na tom z mého pohledu lépe Yamaha. Co se týče filmového podání tak zas lépe Denon.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tomáš78 2. 4. 2021 21:17

Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod ladik1983 2. 4. 2021 22:17

Na druhou stranu se poslech hudby po kalibraci dost přiblížil té Yamaze s tím, že zvuk domácího kina zůstal o dost lepší než u Yamahy. Pokud bych vybíral čistě na hudbu tak Yamahu.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kalimero73 3. 4. 2021 06:40

Ahoj Tomáši,
přidám svojí zkušenost. Taky jsem před časem řešil, do čeho "jít" na hudbu a filmy.
Hodně kluků mi tady tenkrát dobře poradilo a od toho jsem se odrazil.

V průběhu času se u mě úplně otočil poměr poslechu hudby a sledování filmů/klipů - z původních 70/30 na stávajících 30/70.
Yamaha je i z mého pohledu více stvořená pro hudbu ... a ještě je problém, že né s každými reprobednami si zesilovače/receivery Yamaha dobře "rozumí", jsou vybíravější.

Můj receiver Yamaha R-N402D si především na basech né úplně uspokojivě "sednul" se sloupovkami Heco Music Style 500 ... středy, výšky ok, ale blátivý, nevýrazný bas. A to je bohužel u filmů někdy problém. Takže jsem svoje 2.0 po diskuzi tady předělal na domácí kino 5.0 výměnou stereo-receiveru za AV-receiver Denon AVR-X3200W ( který byl za skvělou cenu ve výprodeji ) a myslím, že tohle řešení už je "nafurt". Ve spojení s těmi sloupovkami a dokoupením solidního centru i efektových repro od Heco jsem se posunul o parník vpřed k pro mě ideálnímu cíli .... hodně dobrému zvuku u filmů a řekněme k uchu neprudícímu pohodovému zvuku hudby z BR/CD přehrávače, flash paměťovek, telefonu a MP3-playeru.

Z mého osobního pohledu je tedy AVR Denon lepší kandidát pro tebe z hlediska větší univerzálnosti a zvukové kompatibility s reprobednami ( vyzkoušel jsem ho i ve dvoukanálovém zapojení se svými starými 2-pásmovkami Canton LE103 a s originál systémovými repro Denon DF100 ) a i tam byl zvuk hodně dobrý a dynamický ).

Zapojení efektových repro ( i když jsem se toho ze začátku velmi obával ) není žádná věda.
Dokoupíš klasickou repro dvoulinku v průřezu 2x 2,5 mm v potřebné délce a umístíš ( jak píšou kolegové přede mnou ) podél stěn místnosti buď do lišty nebo na sponky třeba pod koberec a zadní repráky umístíš podle svých možností ( já je mám za sebou na nízkém sektorovém nábytku ). Odměnou ti bude o hodně lepší zvuk k filmům i všem p.......m :-), co v TV dávají. Jestli máš poměr 90/10, tak není co řešit. Já bych vybral ten Denon AVR-X1600H, ten bude dostatečně dobrý na kvalitní poslech ( pokud nemáš netopýří sluch a nepotřebuješ slyšet trávu růst )
Kdyby náhodou jsi měl basů málo nebo při večerním/komornějším poslechu/sledování ti přišly nedostatečné, dá se uvažovat o nákupu SW.

V neposlední řadě ( tak jako já u AVR-X3200W ) máš přehršle možností zvukových nastavení, kalibrace každého "uprdnutí" skrz mikrofon a vlastně doladění všeho, na co si vzpomeneš ... můžeš si s tím dlouhé hodiny vyhrát, až bude pro tebe zvuk v tvých konkrétních bytových podmínkách prostě "wow".

A poslední věcí je potom perfektní ovládací komfort skrz jedno DO, propojení všech komponentů přes AVR skrz HDMI kabely .... a máš vystaráno na hodně dlouho :-).
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš78 3. 4. 2021 08:21

Opravdu si cením Vaší pomoci. Dal jsem si sice na vývěr čas do konce tohoto prodlouženého víkendu, ale už jsem rozhodnutý pro Denon. Myslíte si teda, že nemá cenu připlácet za X2700H oporti X1600H? Trochu mě hlodá ta myšlenka, že si třeba hudbu budu pouštět častěji (jak to tady na fóru, po pořízení aparatura,často čtu) a jestli v tom nebude ta 2700 lepší (pure direct?). Ještě jednou díky.
Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 3. 4. 2021 08:39

Mrkni na tohle srovnání, je to celkem solidní portál :
https://www.zkelectronics.com/compare/d ... x1600h/uk/ ;-)

Za mě, já bych zůstal u té levnější varianty, myslím, že zvukově rozdíl neuslyšíš.

Já tam mám taky Pure-direct mode ;-) , ale nejsem schopen slyšet kvalitativní rozdíl ( na svém řetězci ),
bude mi 48 a už asi nemám netopýří sluch :-D

https://www.zkelectronics.com/compare/d ... x3200w/uk/

Možná by se tady k tomu měl vyjádřit i někdo mnohem zasvěcenější, já jsem jen zapálenej amatér ;-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků