Ozvučení obýváku + KK

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Honza14 19. 4. 2021 20:15

Dobrý den,
vím, že tu podobné téma už bylo, ale ani po přečtení všech relevantních diskuzí nemám jasno ani trochu.
Tedy: Chtěl bych si pořídit ozvučení do obýváku s kuchyní. Parametry místnosti:
-35m2, Základní tvar je obdélník, na boku delší stěny výklenek s kuchyňským koutem. Délka obývací stěny, kde bude TV, cca 3,5m
-Stran akustiky nic moc - z jedné strany velké francouzské okno, naproti TV nízké dlouhé okno pod stropem. Vinylová podlaha. Strop bude z napínané barrisolové folie, tedy neodrazí nic.
-Sedět budeme cca 2m od TV. Za sedačkou je ještě jídelní stůl a židle.
Požadavky:
Filmy, hudba (rock, metal, pop). Drtivou většinu času je hudba jako kulisa, k práci či na party. Poslech tak 10% času, žánry jsem uvedl.
Vůbec nemáme a ani neplánujeme CD, DVD, gramofon. Vše Spotify, Netflix, TV. Tuner je otázka, všechny rádia se dají pustit on - line, tedy spíše netřeba. Zdroj signálu tedy telefony (bluetooth, ev domácí wifi), iOS i android + TV.
Sloupové repro se nevejdou, regálové ano.
Technicky nemám možnost dovést kabely k ev. efektovým repro. Tedy buď bez, nebo bezdrát.
Rád bych se vešel do 30.000Kč.
Je pro toto použití lepší soundbar + SW + bezdrétové efektové repro, nebo regálové repro + SW + efektové repro? Aktivní, či s receiverem? Jak byste toto řešili vy?
Děkuju za rady a tipy.
Honza14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 20. 4. 2021 05:57

Já bych dal přednost receiveru se síťovými funkcemi v kombinaci s regálovkami, pokud se tam nevejdou sloupy, a podpořil je případně subem. Fakt se tam do těch tříapůl metru nevejdou?

Jestli nejde schovat kabely k zadním repro do zdi, tak bych je vynechal (stejně chybí center, o tom nebyla vůbec řeč). Je to podle mě lepší i do budoucna pro případné rozšíření sestavy, kdyby se změnila dispozice prostoru :)

Ale tipy na modely si dávat netroufám, na to nemám skoro žádný přehled.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 20. 4. 2021 08:39

V zadaném cenovém limitu, který je na takovéto řešení šibeniční, bych navrhoval AVR, třeba Yamaha RX-V4A (konektivita je OK) a k tomu soundbar s wireless efektovými repro, např. Polk Magnifi Max SR. Tím pokryješ především kino 5.1 a podkres hudbu to také zvládne. Později můžeš dokoupit slušné regálovky na stereo a na nich hrát muziku přeci jenom lépe, bude-li to vůbec třeba. 8-)
Sorry, renonc, je to fakt blbě..., zapomeň na AVR. Soundbar přeci stačí.
Naposledy upravil Tapir1 dne 20. 4. 2021 11:59, celkově upraveno 3
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 20. 4. 2021 09:11

Podmínkám, požadavkům i rozpočtu by mohl vyhovovat: https://www.bluesound.com/products-arch ... undbar-2i/
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ladik1983 20. 4. 2021 11:26

Tyve neee :-D AV reciever a k tomu soundbar? Tady je někdo ultra inteligentní. I jako vtip je to hodně špatný.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Honza14 20. 4. 2021 12:20

2 eviljack - sloupy se nevejdou a tahat kabely k zadním repro nebudu. Center může být, ten se vejde, ale mělo by to smysl bez zadních?
Máte nějaké konkrétní tipy na AV receiver a repro?
U soundbaru se bojím, že to hudbu bude hrát mizerně.
Honza14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 20. 4. 2021 12:44

Chvíli vydržet, a domluvit se na pár poslechů stereo receiverů s HDMI + regálovek. Vyhnul bych se Onkyo/Pioneer z důvodu nejisté budoucnosti obou firem.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ladik1983 20. 4. 2021 12:51

Pokud by to měl být ten soundbar tak Samsung HW-Q950T. Ten by mohl pokrýt vše a jelikož je hudba okrajově tak stačit určitě bude. V nějaké akci za těch 30k reálné.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod CZ550 20. 4. 2021 15:52

Já jsem řešil podobný problém a zvolil Denon x2700 a Kef Q350 což je řešení za těch +/- 30 000, pravda, zatím složeno v krabicích ( a mezitím se to trošku rozrostlo, bo byly nějaké penízky navíc) a čeká na instalaci. Jako řešení efektových repro plánuji použití 2 kusů Denon Home 150
Přílohy
20210327_124200.jpg
CZ550
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza14 20. 4. 2021 20:19

2 CZ550
Můžu se zeptat, co Vás vedlo k téhle konkrétní kombinaci?
Bylo by to (vč. toho středového) sice víc, než je můj budget, ale na druhou stranu to bude mít za pár let úplně jinou hodnotu, než soundbar pořízený za 35K, který morálně zastará.
Dá se ten AV receiver ovládat telefonem? Přijdu domů, pustím spotify na mobilu, mobil se spojí s domácí WI-FI či s receiverem přes bluetooth, a on hraje? Omlouvám se za možná blbý dotaz, ale nemám s tím vůbec žádné zkušenosti.
Honza14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CZ550 20. 4. 2021 20:51

Bude to fungovat tak jak popisujete , ale já jsem potřeboval hlavně podporu bezdrátových reproduktorů Denon Home a BT konektivitu, toto předchozí systémy nepodporovaly. A podpora aktuálních formátů audio a video taky není k zahození. Taky jsem zjistil že po 20 letech práce v zámečnické dílně už ten sluch zdaleka není co byl - i to byl důvod proč jsem stereo rozprodal. Ještě přibude "hrombedna" -mám domluvenou zápůjčku REL 5Ti i s nastavením v mém prostoru a pak se rozhodnu jestli je potřeba nebo se obejdu.

Měl jsem 2 samostatné systémy-pro stereo a pro DK v režimu 3.0 ( stereo jsem měl zapnuté 2x do roka) jinak jelo hlavně "DK" , loni koncem roku jsem vše prodal a po konzultaci ve studiu jsem začal dávat dohromady tu hromádku viz. foto. Předtím jsem si od kefu koupil menší 150 a šoupl je k PC ( se zesíkem-SMSL Sa300 a kabeláží to vyšlo na cca 17 000) na zkoušku jak to hraje.
CZ550
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 21. 4. 2021 08:43

Pokud preferuješ AVR řešení, tak potom Yamaha RX-V4A je dobré řešení jednak z důvodu potřebné konektivity a také možnosti případného wireless připojení repro Yamaha MusicCast, třeba jako surround nebo multi-room. Místnost máš celkem velikou a tak bych doporučil nějaké větší regálovky s předním bass reflexem (trochu přes rozpočet, ale jako inspiraci Wharfedale Evo 4.2 nebo Klipsch RP-600M). Pokud bys kupoval u jednoho prodejce, jistě se s ním domluvíš na ceně i za ta repro. Případně zkus bazar, zpravidla dosáhneš lepší poměr cena/výkon. 8-)

-- 21. 4. 2021 09:49 --

Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 21. 4. 2021 14:24

Honza14 píše:2 eviljack - sloupy se nevejdou a tahat kabely k zadním repro nebudu. Center může být, ten se vejde, ale mělo by to smysl bez zadních?
Máte nějaké konkrétní tipy na AV receiver a repro?
U soundbaru se bojím, že to hudbu bude hrát mizerně.


jak jsem říkal, na tipy na konkrétní mašinky a bedny se ptejte spíš ostatních, za mě center má smysl i bez zadních repro, protože když to "mluví" zprostředka obrazu, je to hned jiný zážitek.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků