Zapojení TV + soundbar + blu-ray přehrávač + PS4

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod FlamerCZE 17. 5. 2021 09:50

Dobrý den pánové,

řeším takové dilema se zapojením těchto věcí. Ač mi zvuk jde, tak nejsem spokojen. Než popíšu svůj problém, tak zatím napíšu o kterých zařízeních budu psát.

TV: Samsung UE55H6670
soundbar: LG SN10Y
přehrávač (z domácího kina) - LG BH9540TW
PS4 slim

Použitá kabeláž HDMI HAMA 2.0b

Moje zapojení je následující:
- ze soundbaru ARC HDMI out do TV ARC HDMI in
- z přehrávače HDMI out do TV HDMI in
- z PS4 HDMI out do TV HDMI (DVI) in

Teď k problému... když chci používát TV a soundbar, tak zvuk jde normálně v pořádku. Na soundbaru se zobrazuje připojení přes ARC a když například něco spustím z netflixu nebo z NAS serveru, tak se na soundbaru zobrazuje i daný zvuk DD 5.1 nebo DTS, více TV neumí (vždy volím z možností menu TV, podle toho, co mi nabídne PCM, DD 5.1, DTS nebo DTS Neo 2.5)
Pokud si chci zapnout TV, soundbar a přehráváč (zvládá více... Atmos apod.), tak mi zvuk jde, na soundbaru je stále zobrazené připojení ARC, ale zvuk je vždy PCM, nikdy nic jiného. No, maximálně můžu na TV zvolit DTS Neo 2.5.
To samé se děje, když zapnu TV + soundbar + PS4, taktéž pouze PCM (max DTS Neo 2.5)

Už jsem nad tím strávil kupu hodin, kdy jsem zkoušel i jiné zapojení nebo různé nastavení, ale už fakt nevím, co dál :-). Poslední věc o které uvažuju, že budu muset koupit HDMI out rozdvojky a z přehraváče i PS4 vyvést další HDMI kabel do soundbaru do HDMI1 a HDMI2 in. Zkoušel jsem totiž zapojit přehrávač z HDMI out přímo do HDMI1 soundbaru a to pak zvuk šlape jak má a i zobrazuje např. přehrávaný zvuk Atmos na displeji soundbaru. Samozřejmě s tímto napojením pak nemám obraz na TV, tak proto uvažuji o té rozdvojce, ale nějak se mi nechce věřit, že se to musí řešit takhle.

Máte prosím pro mě nějakou radu? Pročetl jsem toho na internetu mnoho, ale nic, co by mi pomohlo, jsem nanašel. A zapojené to mám snad, si troufám říct, správně.
Jediné, co mě ještě napadá je, že bych měl koupit HDMI 2.1 kabel.

Předem vám mockrát děkuji!
FlamerCZE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 5. 2021 11:38

Tady asi může být problém, jaké signály propustí TV z HDMI vstupů na výstup ARC. Někdy to TV mají osekané.
Nicméně, pokud dobře chápu návod k soundbaru LG, tak by měl umět propouštět HDMI signál. Takže bych zkusil přehrávač a PS4 zapojit do vstupů HDMI IN 1 a 2 na soundbaru a výstup HDMI OUT soundbaru připojit do TV na vstup HDMI IN (ARC). Na TV možná bude nutno ručně vybrat příslušný HDMI vstup. Toto zapojení je nakresleno na str.30 manuálu k soundbaru LG.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FlamerCZE 17. 5. 2021 15:38

ilja2001 píše:Tady asi může být problém, jaké signály propustí TV z HDMI vstupů na výstup ARC. Někdy to TV mají osekané.
Nicméně, pokud dobře chápu návod k soundbaru LG, tak by měl umět propouštět HDMI signál. Takže bych zkusil přehrávač a PS4 zapojit do vstupů HDMI IN 1 a 2 na soundbaru a výstup HDMI OUT soundbaru připojit do TV na vstup HDMI IN (ARC). Na TV možná bude nutno ručně vybrat příslušný HDMI vstup. Toto zapojení je nakresleno na str.30 manuálu k soundbaru LG.


Takhle mi nejel nikdy obraz bohužel. Nicméně jsem to i tak nakonec vyřešil. Problém byl v tom, že mi TV nikdy nevyhledala jiné zařízení než je Soundbar přes vyhledávání Anynet zařízení. Jakmile jsem to teď uviděl poprvé, že mi to našlo další zařízení (ani jsem netušil, že to najde), tak mě napadlo to znovu zapojit, jak jste mi poradil a dát vyhledávat Anynet zařízení a najednou vše jelo... obraz i zvuk. Taky tomu možná pomohlo, že jsem v menu TV dal vyresetovat/obnovit zvuk a potom to najednou všechna zařízení našla.
Každopádně děkuji!
FlamerCZE
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků