Soundbar do 10k

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rmann 14. 6. 2021 14:21

Ahoj, snad jsem to zařadil správně. Mám televizi Philips 55OLED855 (má ARC, ne eARC), chtěl bych si k ní pořídit soundbar... Ale mám k němu pár požadavků, díky kterým mi filtry v obchodech nenabízí skoro nic - proto kdyby náhodou nebyl tip za 10k, tak třeba 12k by ještě nemusel být úplně problém, ale 15k už mi příjde dost, to už bych to asi celé řešit jinak. Bude v bytě, obývák 3x4m, nemusí mít nějaký brutální výkon. Chci ho zároveď i na poslech hudby bez televize, takže požadavky:

- ekvalizér a dobrý zvuk u dialogů u filmů (aby se dalo nastavit, že bude slyšet i hlas, ne že při každém efektu mi poskočí gauč)
- Google Assistant / Chromecast, aby soundbar vypadal jako reproduktor na Spotify
- Bluetooth (to už je asi samozřejmost)
- Mohlo by to mít Atmos

Filmy na něm budou z Netflixu/Plexu, hudba Spotify nebo z desktopu přes Bluetooth.
Co jsem se díval, tak mi to navrhovalo třeba https://www.datart.cz/soundbar-tcl-sb-t ... cerny.html který vypadá vpoho, ikdyž těch 540W vypadá až děsivě na byt.
https://www.philips.cz/c-p/TAB8405_10/s ... ubwooferem vypadá taky celkem sympaticky.

Můžete někdo poradit alternativu? A nebo vzít tenhle? Dík
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 14. 6. 2021 14:56

Je to asi zvukově nejdostupnější soundbar v této kategorii. Možná by však stál za úvahu Samsung HW-Q800T. Za těch 15000 lze však uvažovat již o bazarovém DK z komponentů. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 6. 2021 16:15

za tech 15 by se melo HLAVNE uvazovat o necem jakoze "dospelym", ty kina nemas spatne vybrany, ale daji se najit lepsi nabidky, nicmene

http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=4923 a tady asi neni o cem premyslet
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rmann 15. 6. 2021 11:19

Díky, ale ten Bose nesplňuje vůbec nic. Je to domácí kino a ne soundbar.
Ten Samsung už je spíš na zvážení
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod honcka 16. 6. 2021 08:19

Já používám Sonos Playbar, zvukově je fakt super, před tím jsem měl bedny quadral quintas klasický 5.1 se sloupovkama, ale po rekonstrukci se mi nevešly do bytu a subjektivně jsem si zvukově nepohoršil. Nemá teda bluetooth, ale buď se na něm přehrává muzika přes sonos aplikaci, nebo přímo ze spotify můžeš přepnout zařízení, po tom co vydali nástupce Sonos Arc, tak rapidně klesla cena, já ho kupoval za 24k
https://www.alza.cz/sonos-playbar-d1470898.htm
Případně menší Sonos Beam
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 16. 6. 2021 08:29

tak ty Quadraly jsou asi to nejlevnější co lze koupit, nicméně že by sis nepohoršil zvukově se soundbarem, tak to je menší zázrak... minimálně ty bedny hrály prostorově, což SB nemůže (a může si odrážet od zdí co chce, stejně to nebude ono)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honcka 16. 6. 2021 10:33

Já potřeboval nějaký ozvučení, co jde pověsit pod strop na konzolu v který mám ukrytý plátno a tam jsem moc velký výběr neměl, kromě sonosu co jsem hledal měl podporu pro montáž u stropu ještě Ambeo od Sennheiseru, ale 60 za soundbar se mi dávat nechtělo. Ten Quadral je nejlevnější, ale je to pořád bedna klasický konstrukce, pokud to člověk nerve na krev, tak hraje naprosto uspokojivě, na to aby to hrálo líp než uspokojivě potřebuju pořádný PA a to mi žadná domácí hračka nedá. Ještě přemýšlím, že si koupím kvůli filmům satelity, vejdou se mi do skříně s projektorem na to budou imho stačit ty ikeácký
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 22. 6. 2021 13:06

Rmann píše:Díky, ale ten Bose nesplňuje vůbec nic. Je to domácí kino a ne soundbar.
Ten Samsung už je spíš na zvážení



Jenze, je to skutecne "kino", ty satelity jsou skutecne prtavy(daj se schovat vsude) a hraje to lip jak soundbar za 30, jediny co je potreba je nejaky reciever, co umi 5.1 vystup do analogu a ten arc, a tech je vetsina a pak ses cca na tech 14-15 i s kvalitnim recieverem, ac starsim.

Pokud skutecne sounbar, budes limitovanej tim, ze vetsina uz spoleha na odrazy od zdi a to ikdyz nevyzadujes pseudoatmos atd. Takze zaveseni nad platno je uplne zabije /rozumej: zkurvi zvuk/...

jezis, ted odpovidam na dveci zaraz a nemam cas, hele sorry. pak se edituju...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rmann 1. 7. 2021 11:13

Ať to uzavřeme, nakonec jsem koupil Samsung Q800T v Polsku za cca 10300Kč + cesta tam a zpátky a jsem velmi spokojený. Zvuk dost dobrý, cena taky. Navíc si k němu můžu pořídit zadní reproduktory. Asistent sice Alexa, ale tu už jsem taky pořešil a funguje mi se vším tak jako Google Assistant, jenom Místo "hey Google" řeknu "Alexa"
Rmann
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků