Ozvučení velké místnosti

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod leroj 24. 9. 2021 17:02

supr, hlavně že to hraje k tvé spokojenosti :)
já jsem ovšem vyznavačem symetrie a tak bych dal TV doprostřed mezi bedny - buď TV na držák na zeď, nebo zvýšit o pár cm podstavec a AVR šoupnout pod ni. bylo by to tak lepší pro poslech všeho s obrazem
případně vše (bez levé bedny) aspoň posunout co nejvíc vpravo
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Georgegigigray 24. 9. 2021 18:16

Určitě to tak dopadne, jenom nejsu priznivcem tv na zdi. Kor když je SDK.
Ale na zadní zdi je ta knihovna, kde je misto akorat na to stereo. Myslite si, ze nebude znát na kvalitě zvuku, jdyz potahnu 8m kabelu a HDMI?
Georgegigigray
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 24. 9. 2021 19:18

také nejsem příznivce TV držáku, ale před pár dny jsme ho montovali, protože jsem také potřeboval jít výš, aby se pod ni vešel centr. no montáž byla legrace,TV naštěstí přežila :)
Nakonec skončila na chemické kotvě, což by snad šlo i u tebe. Držák jsem dal teleskopický, takže TV je stejně daleko od zdi jak byla před tím.

to jako že bys dal AVR jinam? 8m by nemělo vadit, ale nejlepší kabel je žádný kabel (nebo alespoň co nejkratší)
navíc 10 m HDMI je tuším dost tlustý, asi jako k pořádný cirkulárce :) rozhodně to ale můžeš zkusit...

edit: na tvém místě bych sehnal u truhláře dřevo o délce toho podstavce, namořil, TV dal na něj a hotovo
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Georgegigigray 24. 9. 2021 21:35

Taky jsem nad tim podstavcem premyslel. Dokonce kdybych koupil Marantz, chybel by mi jen 1cm. Takhle je to o 6cm a to uz je dost, byl bych mimo osu. Uz takhle je to just.
Jinak jsem vypnul ten Restorer, kazil stredy. zajimave, ze u tech regalu to tak znát nebylo.
Jeste se bojim jim nalozit, ale je zajimave, ze na vetsi hlasitost to nerve tolik jako ty regály.
Nebudu vas nudit svymi pocity, shrnu to tak, ze jsem udelal dobre, ze jsem sel do tech sloupu. Ani 15cm od zdi s tim nic nedela, resp. neslysim rozdil mezi postavením na zem a na tu skrinku, zadne rezonance na zadnou hlasitost, snad jen ty siroke vyssi basy, ale ty slysim jen u vazne hudby na velkou hlasitost a prisuzuju to vlastnosti te mistnosti. S těmi regály se to neda srovnat, ty v te moji mistnosti byly o level niz, ba jsem si rikal, ze nakonec radsi nekoupim nic...

Dekuju vsem za rady, bez vas bych vybral blbe!

Jeste preci drobnost - pridal jsem +1db na vyskach a rikal mi nekdo, at si poridim stribrny kabel, pry to slysitelne zduraznuje vysky. Je to mozne? Nebo radeji sundat mrizku? Ktera me teda desne sere, jak je to magnetické, tak se to blbe sundavá....
Georgegigigray
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 24. 9. 2021 22:29

zajímavé, magnet. mřížka je supr a nasazuje se mi parádně
nicméně jen jsem to vyzkoušel, mřížky jsou za skříní a čekají na případné použití při ohrožení repro: např. velký mejdan, malé děti či jiná škodná :)
ke kabelu se mi vyjadřovat nechce, snad jen, že já bych si ho nekoupil
ale ani stovka příspěvků tady, ani nikde jinde ti neřekne, jestli uslyšíš rozdíl - zbývá si ho koupit a případně vrátit.
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 9. 2021 00:51

Georgegigigray píše:Tak je to tady! Rychla instalace a provizorní rozmístění, vsechno na flat a hrajeme!
Prvni dojmy jsou dojemne. Hraje to presne tak, jak jsem ocekaval. Basu dost,trumpety rvou uši, vysky krasne cinkaj, proste nadhera. A ty hlasy, zejmena rec, to je pecka!
Zitra bude vic casu na jinou muziku, prestaveni, sundam nožičky...
Preci jen je ale znat , ze v te moji mistnosti to hraje krapet jinak nez ve studiu, zejmena vyssi basy jsou trosku vic rozlezle, ale ten spodek drzi dobre, je takovy utazeny...
To rozlišení nastroju, to je neskutečný.

-- 24. 9. 2021 16:51 --

Tady mozna lepsi detail

nakonec jsi koupil které, Canton GLE 80 nebo GLE 90?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Georgegigigray 25. 9. 2021 09:05

GLE80. Ty 90 byly moc vysoke.
Georgegigigray
Junior

Odeslat příspěvekod Georgegigigray 26. 9. 2021 21:15

Tak to uz vypadá lépe, ne?
Ještě uklidit kabely a bude...
2h poslechu hudby na pomerne vysokou hlasitost a bez unavy. Aj moje dcera byla překvapená, co najednou slysi za nástroje :-) Hlasitost 60, furt mam dojem, ze to je dost, ale jinak to proste hraje potichu. Asi zalezi na zdroji?
Trosku me zarazilo, ze ten Denon nema koncovku pro banany, ale jen hulvatsky pripojit holy kabel...Jak to mate vy?
Přílohy
20210926_221726.jpg
Georgegigigray
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 26. 9. 2021 22:10

Díky za obrázky a sdílení nadšení. Pokládání sloupů na skříň mi sice nepřijde optimální (především z hlediska vzhledu a bezpečnosti), ale pokud ti to takto plně vyhovuje, není o čem diskutovat. Spíše mě napadá, jestli nemáš výškový reproduktor příliš vysoko oproti výšce uší při sezení. Výše se zmiňuješ, že ti chyběly výšky. Může to souviset právě se zvoleným umístěním a vertikálním vyzařováním, které v daném úhlu může být daleko od potenciálu beden.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Georgegigigray 26. 9. 2021 22:35

Nn, právě tohle je prijatelne, ty Cantony maji vyskac pod stredem, takze usi mam jen cca 10cm pod vyskacem. A mam vyzkouseno, ze zrovna tady to nevadí. U některých jinych by to bylo nepoužitelne.
Ty vysky nebyla stiznost, jen jeden expert (dobrém slova smyslu), rikal, že stribrny kabel je slysitelne zlepsuje.

-- 26. 9. 2021 23:48 --

Tady tu hlasitost taky zmiňuje, tak nejsem hluchej...
https://youtu.be/eBSI9Vx-M68
Georgegigigray
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 9. 2021 23:37

Georgegigigray píše:Trosku me zarazilo, ze ten Denon nema koncovku pro banany, ale jen hulvatsky pripojit holy kabel...Jak to mate vy?

Ale má. Denon DRA-800H má zcela standardní reproterminály, jen je má (taky zcela standardně) zaslepený aby se do nich, ještě než se zesilovač dostane ke koncovýmu uživateli, nechtěně nedostalo něco co by pak bránilo připojení banánků. Ty záslepky stačí prostě jen vyndat.
Tady je to pěkně vysvětlený a ukázaný:
https://www.youtube.com/watch?v=76o5ZGWHO68
anonymni

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 27. 9. 2021 04:46

K té hlasitosti. S tímto Denonem jsem s Elac Debut 2.0 F5.2 hrál kolem 40, maximálně na 50, a to už bylo hodně nahlas. A to ty Elac mají citlivost celkem nízkou 86. Nikde jsem nenašel citlivost těch Cantonů. Zřejmě bude ještě nižší, hladové bedny...
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Georgegigigray 27. 9. 2021 07:44

Naopak, maji 90.5, coz mi přijde jako lepsi prumer.
Nezachytil jsem, na cem je provozoval ten uzivatel z videa...
Jeste me napadlo, jestli na to nema vliv nastavena imp. na 8ohm. Pomohlo by 4ohmy?

-- 27. 9. 2021 08:46 --

L.U.K. píše:
Georgegigigray píše:Trosku me zarazilo, ze ten Denon nema koncovku pro banany, ale jen hulvatsky pripojit holy kabel...Jak to mate vy?

Ale má. Denon DRA-800H má zcela standardní reproterminály, jen je má (taky zcela standardně) zaslepený aby se do nich, ještě než se zesilovač dostane ke koncovýmu uživateli, nechtěně nedostalo něco co by pak bránilo připojení banánků. Ty záslepky stačí prostě jen vyndat.
Tady je to pěkně vysvětlený a ukázaný:
https://www.youtube.com/watch?v=76o5ZGWHO68


Diky, tušil jsem to, ale nejdou vyndat a nechtel jsem pouzit hrubou sílu :-)
Georgegigigray
Junior

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 27. 9. 2021 08:05

Změna impedance na Denonu nepomůže. Spíše naopak. No ono máš celkem velkou místnost a ty sloupky nejsou nijak velké. Hraj klidně na 60, ničemu to nevadí, když se ti nebude moc hřát receiver ;-)

Ty záslepky stačí trochu povytáhnout třeba nožem, pak už jdou ven lehce.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 27. 9. 2021 09:49

paráda, vypadá to dobře! (že to půjde až takto posunout bych z té starší fotky nehádal)

- impedanci nech podle beden
- s tou hlasitostí to nejspíš bude jak píše Duddits_cz
- z mého pohledu je lepší kabely připojit napevno, ubydou ti tím dva spoje na kabelu. pokud ovšem plánuješ je často odpojovat (testování jiných, přesuny) tak tam nějaký koncovky klidně šoupni
leroj
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků