Repro pro omezený prostor

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sozi 6. 8. 2021 17:57

Ospravedlnujem sa, hodil som ten Polk S15 do googlu a na prvom odkaze to vyzeralo len ako mini-bednicky z all-in-one kina. Takze ano, maju aj vacsie repro ako QA (12,5 cm vs 10 cm), cize je predpoklad, ze pojdu nizsie. Ale ako som uz pisal, nemam skusenosti s takymtio bednickami. Najlepsie, ak by si si niekde mohol vypocut zopar a vybral, co ti najviac sadne. Chcel som poradit len ohladom konceptu, akym smerom sa vybrat.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš78 6. 8. 2021 20:39

Sozi: Ok, v pohodě. Díky za pomoc.
Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš78 8. 8. 2021 18:42

Udělal jsem si model bedny Polk S20e a asi by se ta velikost ještě dala :-). Myslíte si, že by bylo docíleno lepšího zvukového projevu oproti S15e nebo to bude +- stejné?
Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 9. 8. 2021 09:51

Bude to urcite citelny rozdiel. Stredo-basovy repro ma 16,5 cm oproti 13,3 cm. To proste musi ist vyrazne nizsie do basov. Ak sa ti vojdu a financne su v limite, urcite tie vacsie. Paradny center k nim... https://www.polkaudio.com/en-gb/product ... akers/s30e
A dozadu surroundove potom uplne tie najmensie stacia. A si vybaveny :)
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš78 9. 8. 2021 10:47

Pro kombinaci 2xS20 a centr S30 (je to docela macek) jsem na 99% rozhodnutý. Zatím zadní repro neplánuji (S10 a S15 jsou za stejnou cenu). Kabely budou stačit tyto? https://www.datart.cz/reproduktorovy-ka ... 625-8.html
Nepotřebuji banány že?
Co se týče AVR, tak mám v merku Denon 1600, 2700 nebo Yamahu rx-v4. Na zmíněnou sestavu asi bude stačit i ta nejlevnější Yamaha.... ?
Děkuji moc za pomoc. Děkuji taky mé manželce, která překvapivě nyní neremcá:-)
Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 9. 8. 2021 12:08

Kable budu stacit, nepotrebujes bananiky...
Co sa tyka AVR, cim viac penazi, tym viac muziky, ak manzelka nerepta - to je velmi dolezity faktor :) kup, co to da :)
Tak ako ich mas cenovo zoradene, tak aj naberaju na vykone a funkciach samozrejme. Stacit bude aj ta Yamaha, ale...
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš78 10. 8. 2021 08:56

Ještě mě napadla poslední věc. Mohl bych, ale moc se mi do toho nechce :-). Předělat elektřinu, pak zase všechno vymalovat a posunout ty dvě skříňky blíže k bočním stěnám. Vznikly by tak prostory o šířce cca 35 cm mezi spodní a zavěsnymi skřínkami a tam umístit sloupové repro (např. Polk S55). Co na to ale akustika, když bude sloup v takovém omezeném prostoru?
Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 10. 8. 2021 09:27

Ked sa ti tam zmestia a nenalepis ich uplne na stenu, ale vytiahnes ich trosku dopriestoru a podari sa ti ich mozno aj kusok natocit k sebe, tak by to az taky problem byt nemusel ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 10. 8. 2021 09:39

Tomáš78 píše:Ještě mě napadla poslední věc. Mohl bych, ale moc se mi do toho nechce :-). Předělat elektřinu, pak zase všechno vymalovat a posunout ty dvě skříňky blíže k bočním stěnám. Vznikly by tak prostory o šířce cca 35 cm mezi spodní a zavěsnymi skřínkami a tam umístit sloupové repro (např. Polk S55). Co na to ale akustika, když bude sloup v takovém omezeném prostoru?

Taky bys mohl ty dvě zavěšené skříňky postavit na tu spodní těsně k TV a repro postavit k bočním stěnám. Budeš mít širší stereo bázi.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 8. 2021 10:25

Ty boční skříňky jsou umístěny naprosto nesmyslně. A vůbec, potřebuješ jejich úložný prostor?
Velmi komplikují umístění reproduktorů, omezují stereobázi, zmenšují prostor a ani jejich zavěšení (levitace) dle mého názoru není nijak estetické.
Jediné rozumné řešení by bylo se jich zbavit, Čím dříve, tím lépe, protože tě stále budou omezovat, stále na ně budeš koukat.
Prostor by vypadal mnohem lépe a účelněji, kdyby se policová skříňka doplnila po stranách o navazující tak, aby vytvořily polici o stejné výšce přes celou šířku stěny.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 10. 8. 2021 11:17

o vyhození skříněk jsem psal už dávno, leč to neprošlo :)

ještě by šlo je umístit naležato nad TV - stejně tam bude jen nějaká fotka, kytička, vázička apod. tak by to nevadilo

no a k tomu posunutí skříněk tak, že by vzniknul prostor pro Polk S55 - na první pohled nic moc, ale nedávno jsem dostal od jednoho člena fóra fotku, kde je má nacpané tak nafest, že mohou být jen mírně natočené a se zvukem je spokojen, takže by to stálo za pokus
(fotku bych rád přidal, ale není moje)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Man5on 10. 8. 2021 11:45

Tomáš78 píše:Ještě mě napadla poslední věc. Mohl bych, ale moc se mi do toho nechce :-). Předělat elektřinu, pak zase všechno vymalovat a posunout ty dvě skříňky blíže k bočním stěnám. Vznikly by tak prostory o šířce cca 35 cm mezi spodní a zavěsnymi skřínkami a tam umístit sloupové repro (např. Polk S55). Co na to ale akustika, když bude sloup v takovém omezeném prostoru?


Jednoznačně bych přidělal ty boční skříňky nad telku vedle sebe. Bude to vypadat rozhodně lépe a můžeš do rohů dát ty Polky s55. Já je mám taky takhle v rohu a hrajou skvěle a neduní, mají bassreflex dolů.
Man5on
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš78 27. 8. 2021 13:16

Zdravím po delší době. Musel jsem řešit naléhavější věci a teď už si potřebuji udělat nějakou radost. Jiné rozložení nábytku už neplánuji, ale mohl bych zvednout rozpočet (peníze stejně nyní ztrácí hodnotu tolik, že nemá cenu moc šetřit). Zmíněnou sestavu reproduktorů (Polk s20 + s30) bych nahradil Wharfedale 11.2 + centr 11.CS. Bude posun k lepší kvalitě? U těch Polků si dost lidí stěžuje na takový zahuhlaný zvuk, zejména z centru. Na Wharfedale čtu zatím jen samou chválu. Děkuji za trpělivost.
Tomáš78
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 27. 8. 2021 13:53

Tomáš78: napsal jsem vám SZ. Mrkněte do profilu.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš78 28. 8. 2021 13:18

Ještě jsem se chtěl zeptat ohledně středového reproduktoru. Hodně typů se dělá se zadním bassreflexem (např. Evo série). Tam se taky doporučuje "větší" vzdálenost od zadní zdi?
Tomáš78
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků