Zvuk do pokoje, cca za 15k

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vlcek.vlastik 4. 8. 2021 21:30

Ahoj! Prosím o radu, jaké řešení zvolit do pokoje o ploše 20m2 (viz půdorys).
pokoj.PNG

Stále si nejsem jist, zda zdroj zvuku preferuji po stranách postele nebo po stranách pohovky, nicméně to na výběr nejspíš nebude mít vliv. Mezi postelí a pohovkou bude podle potřeby umístěn stolek se zobrazovadlem natočeným na potřebnou stranu :-) Poslouchám opravdu všehochuť, využití bude i na filmy. Od Linkin Park, přes Nerez, Jazz až po Novosvětskou, celkově asi spíše "zábavnější zvuk", než přesný jako z monitoru. V možnostech se nevyznám, ideální pro mě považuji možnost přehrávání jak z počítače, tak přes BT z telefonu. Mám na to vyhrazeno 15k, klidně možný bazar, pokud se dají koupit stále kvalitní kusy.

Moc děkuji za radu.
vlcek.vlastik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 5. 8. 2021 08:53

Nechtěl bych spát s hlavou u repráku, takže repro umístit nejlépe vedle zobrazovadla a otáčet s ním. Ale ani toto není ideální řešení kvůli rozestupu mezi reprosoustavami.
Asi bych to viděl na nějaké aktivní regálovky a zobrazovadlo můžeš využít zároveň jako streamer/zdroj, případně připojit nějakou chytrou krabičku.
Např. tyhle výborně hrající HECO Ascada 2.0
https://www.muziker.cz/b-stock-935630?g ... j4QAvD_BwE
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 5. 8. 2021 09:45

Obe nakreslene moznosti jsou dost blbe. Je potreba pocitat s tim, ze akustika bude nejspis spatna, zvlast s tou posteli / matraci, ktera to zrejme vytlumi. Asi to nebude moc feng shui, ale kdyz uz, tak nejlepsi umisteni se mi zda, ze natlacis tu pohovku ke konci postele (kde mas nohy) a otocis ji o 180 stupnu na tu zed, kde je ted a k te zdi das bedny co nejvic od sebe to pujde. Dle nakresu to vypada, ze mezi posteli a tou zdi je nejakych 2,5-3m prostor, tak to by mohlo vyjit. A mezi bedny stolek s TV, na kterou bys pak mohl i videt jak ze sedacky, tak z postele, pokud sedacka nebude moc vysoka a TV bude dostatecne vysoko.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pafes 5. 8. 2021 10:30

Obě umístění reproduktorů nejsou dobrá. Já bych volil kvalitní soundbar s bezdrátovým subwooferem a hlavně bezdrátovými zadními reproduktory s akumulátorem, které lze pohodlně umisťovat podle místa sledování TV https://www.alza.cz/jbl-bar-9-1-true-wi ... .htm#popis. Není to teda za 15k a je to spíše pro filmy a příznivce prostorového zvuku, ale ten v dobré kvalitě už příliš levněji nepořídíte.
pafes
Junior

Odeslat příspěvekod vlcek.vlastik 5. 8. 2021 16:02

Yiakubou píše:Obe nakreslene moznosti jsou dost blbe. Je potreba pocitat s tim, ze akustika bude nejspis spatna, zvlast s tou posteli / matraci, ktera to zrejme vytlumi. Asi to nebude moc feng shui, ale kdyz uz, tak nejlepsi umisteni se mi zda, ze natlacis tu pohovku ke konci postele (kde mas nohy) a otocis ji o 180 stupnu na tu zed, kde je ted a k te zdi das bedny co nejvic od sebe to pujde. Dle nakresu to vypada, ze mezi posteli a tou zdi je nejakych 2,5-3m prostor, tak to by mohlo vyjit. A mezi bedny stolek s TV, na kterou bys pak mohl i videt jak ze sedacky, tak z postele, pokud sedacka nebude moc vysoka a TV bude dostatecne vysoko.


To není špatný nápad, vyzkouším otočit gauč a asi to půjde :) V tomto případě by byly vhodné také regálové repro?
vlcek.vlastik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 5. 8. 2021 23:32

Tezko rict, repraku je na trhu spousta a v tve mistnosti jsem nebyl. Realne ti regalovky zaberou stejne mista jako sloupky, protoze je musis dat na nejaky stojan (a ve vysledku mozna i stejne penez, kdyz sectes cenu za regalovy repro a nejaky rozumny stojany vs. sloupy podobne urovne). Kdybych si mel tipnout, tak bych v tvem pripade sel obecne do neceho, co nema prilis mohutny, nebo zvyrazneny bas, takze typicky spis regaly. Lze predpokladat, ze ta mistnost bude dost pretlumena kvuli matraci a pohovce, coz zatlumi hlavne vysky a stredy, zmensi to prostorovost a zvyrazni basy. Tim padem repro s mohutnejsim basovym projevem, nijak dale akusticky upravene, muze byt zahuhlane a muze dunet.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků