AV receiver + Sloupové repro za cca 80 tis.

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 8. 8. 2021 20:52

Tak urcite, ale o tom to uplne neni. Proc doporucovat neco, kdyz jsou lepsi alternativy?
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paul_76 8. 8. 2021 21:11

matt33 píše:
Yiakubou píše:matt38: Netvrdim, ze delaji jen levne repro. Ale delaji hlavne to a tak nejak mam pocit, ze v danych cenovych hladinach se vzdycky najde lepsi alternative. Neznam nikoho, kdo by provozoval nejaky AQ model z vyssich cenovych pater a myslel to s hi-fi vazne. Asi pro to bude nejaky duvod...

Na to spofity podľa mňa ani do strašne vysokých cenových poschodí netreba ísť ale je to každého vec.


To až moc vysoké cenové poschodí pro SPOTIFY se zde myslí až https://www.l-e.sk/aq-passion-fever-cerna-piano-1 doufám, a ne ty moje preference..
paul_76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 9. 8. 2021 09:44

Pánové, omlouvám se, že jsem to celé nepřelouskal, ale jen zběžně prolítnul. Nebudu tedy reagovat na žádný z předchozích příspěvků nebo návrhů, ale jen tady odložím tvůj tip na kvalitní stereo sestavu, kterou lze s TV propojit přes optiku a veškeré streamování a internetové služby obstará zabudovaný BluOS 2i modul.
https://www.studiospalicek.cz/nad/integ ... c-bluos-2i
Repro je velmi individuální záležitost, ale pozornosti doporučím např. tyhle Mission:
https://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-a ... -ZX-4-bile
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 9. 8. 2021 11:24

Možná je to právě tím, žes to celé nečetl, ale stereo zes. vč. streamování je již tazatelem defacto vybrán a to v kvalitě dostatečné. Jedná se o MAR 7000N. Je +- o 6000-7000kč levnější než ten NAD a na vedlejším fóru si v přímém porovnání několikrát vysloužil známku strojku mnohem muzikálnějšího. NAD byl naopak během vzájemného "klání" vnímán spíše jako stroj sušší a s fragmenty digi zvuku. Tož tak.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 9. 8. 2021 11:51

OK, v pohodě, však je to jen tip.
Neměl bys někde odkaz na to srovnání, nějak to nemůžu najít. Díky.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sozi 9. 8. 2021 12:40

Ja len prispejem, ak nie je este rozhodnute, ja som velmi spokojny a dizajnovo tiez krasne ciste:
https://www.l-e.sk/bowers-wilkins-603-s ... tion-biela

a v tvojom rozpocte mozno este aj vyssia rada?:
https://www.l-e.sk/bowers-wilkins-704-s2-bila
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 9. 8. 2021 14:32

tombas píše:OK, v pohodě, však je to jen tip.
Neměl bys někde odkaz na to srovnání, nějak to nemůžu najít. Díky.


Ha,ha...ty seš dobrej, jenom samotný dadaftovo vlákno mělo asi 50 stran (a to nevim, jestli se diskuse nakonec nepřehoupla do tématu jiného, ale jeden z těch droboučkých odkazů byl přímo na konkrétní minuty přímého porovnávacího testu z jůtůbu, na což jsem i čučel), takže masochista fakt nejsem! Nicméně ty NADy jsem vyslechnul pozorně všechny 328, 338, 368 i 388 (hezky to hraje vlastně vsjó), přičemž sám mám doma PM 8006, což je za mne zvukově mírně línější 7000N a Marantzáno je zkrátka fajnovější, vřelejší, ty NADy mě nijak neuchvátily.
Naposledy upravil Houbičkar dne 9. 8. 2021 14:35, celkově upraveno 1
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paul_76 9. 8. 2021 14:34

Ahoj a díky za další tipy (To: Tombas a Sozi).
Jak píše Houbičkár stereo už mám prakticky vybrané. Ale věřím že tipy můžou pomoci dalším lidem co vybírají..

Bedny ještě zvažuju, čekám taky co nabídnou, doporučí a udělají za cenu v shopu. Ještě si o tom něco víc přečtu. Ty dvě nová doporučení vypadají papírově a i designově pěkně (já vím že tohle bych tady psát neměl - vždy jde jen o zvuk :) a pak se pojedu podívat a poslechnout a doufám že brzy koupím k plné spokojenosti.
paul_76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Konrrrad 10. 8. 2021 16:08

leroj píše:....
edit: a ty wharfy jsou stejně hezčí! škoda jen, že nikdo nevíme jak hrají :tleskani



Zdar, tady vědí, jak hrají... ;-)
https://audio.com.pl/testy/stereo/kolum ... le-evo-4-4

P. S. Jelikož mám s PM7000N spárovány Elac F6 s podobnou charakteristikou, tak bych byl s nákupem opatrný, pokud nevím, do čeho jdu. Poměrně dlouho mé uši musely zapomínat "efektnější" zvuk původní (levnější) sestavy... Nicméně teď už jsem OK :-)
Konrrrad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 10. 8. 2021 17:10

dík za odkaz, když jsem vybíral bedny, tak jsem tento test nenašel (nebo ještě nebyl)
já teda recenzím už moc nevěřím, ale tato nevypadá špatně, navíc se tam nebojí napsat i negativa

no a protože mám rád zvuk zábavný (až veselý), tak si myslím, že nemusím lltovat že jsem je nekoupil - ale stejně bych je rád slyšel
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majlouu 1. 9. 2021 21:33

Zdravim vsetkych vo fore a vopred dakujem za pomoc. Po prelustrovani par vlakien na tomto fore sa mi toto zdalo najvhodnejsie pre uverejnenie mojho prispevku. Nakolko tiez uvazujem, ze si tento rok doprajem vytuzeny vianocny darcek, poprosil by som vas o radu pri jeho vybere. V prvom rade chcem povedat, ze nie som nejaky audiofil, len bezny konzument, ktory by si rad vypocul svoju oblubenu hudbu z kvalitnej hifi zostavy. V prvom rade mozno uvediem moje poziadavky. Jedna sa o zostavu pre obyvaciu miestnost cca 5x5m. Audio zostavu by som rad v prvom rade vyuzival predovsetkym na pocuvanie hudby (na zaciatok radio, internetove radio, spotify, neskor urcite cd a hudba z pocitaca format flac). Taktiez by som to rad pepojil aj z televizorom a mozno s hernou konzolou, ale tieto dva zdroje nebudu primarnym zdrojom reprodukcie. Po nejakom tom hladani na internete a aj citani tohoto fora som sa rohodol pre stereo zostavu (nad priestorovym zvukom neuvazujem). Na odporucanie znameho a aj na referencie z tohoto fora som svoj vyber zuzil na repro od tohoto pana http://vmaudio.cz/index.php, ktory je tu asi znamy. Zaujali ma konkreetne repro. VMA-II S http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php#main Poprosim vas o kratky nazor.

Druha vec, ktora by ma zaujimala je volba vhodneho hudobneho zdroja, kedze v tomto mam trosku vedomostnu dieru. Moja prva volba ako asi kazdeho kunzumenta bola nejaky vhodny AV RECEIVER, ale neviem ci by to tieto repro utiahlo. Na stranke pan odporuca zosik http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/customworks.php. Tu vsak narazam na problem ako to vhodne pozapajat, tak aby som nemal doma kopec zbytocnych nevyuzitych pristrojov, ktore mi vlastne ani netreba, alebo sa spolu nedaju ani prepojit. Moje otazky su nasledovne.

1. staci to zapojit na AV receiver a do toho potom pozapajat vsetky hudobne zdroje
2. je potrebne za AV receiver zapojit este aj zosilovac a potom repro
3. je potrebne vzdy pred zosilovac zapojit predzosilovac popripade DAC pevodnik

docital som sa tu o MAR 7000N alebo DENON DRA-800H, bolli by toto vhodne zariadenia pre moje potreby a dostatocne ne reprodukciu zvuku cez spomenute repro.

dakujem za vsetky rady, prispevky a potrehy, ktore mi pomozu s vyberom. A ospravedlnujem sa za amaterizmus a niekomu mozno za primitovne otazky, ale naozaj som v tomto zatial len novacik konzument.
majlouu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 2. 9. 2021 05:50

Vzhledem k tomu co (a jak) chceš poslouchat, tak AV rec. ne, Mar. 7000N ano, externí DAC nepotřebuješ, předzesilovač nepotřebuješ.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majlouu 2. 9. 2021 12:48

Dakujem za radu a reakciu. Este sa spytam ako presne to je s tou impedaniou a vykon. Ako tak pozeram technicky list tej pm7000n, ten ma vykon 60W pri impedancii 8 ohmov na kanal, cize s tymi repro, ktore som uviedol by to malo byt v pohode, kedze je uvedeny vykon 106w pri 6 ohmoch, predpokladam na set. Ked sa zapoji slabsi zosilovac na vykonejsie repro, moze sa zosilovac poskodit alebo len neumozni repro hrat na ten maximalny vykon v adekvatnej kvalite. Druha vec je este ta impedancia. Pm7000n ma vykon 60w pri impedancii 8 ohmov. Ale ako som pozeral inu web stranku je mozne ho prepojit aj s inymi repro s impedanciou od 4 ohmov do 16 ohmov, ale potom pri 4 ohmoch ma uz vykon 80w na kanal. Cize ked tomu rozumiem spravne pri prepojeni s mojimi vybratymi repro. By mal mat vykon nejakych 70w pri 6 ohmoch. Je to spravne? Ako to vlastne je s tou impedanciou, mozem 4 ohmovy zosilovac zapojit s 8 ohmovymi repro a naopak, alebo sa nieco moze poskodit. Ospravedlnujem sa za amaterizmus, ale nerad by som zostal s vedomostami len pri beznom konzume, ale rad by som tomu aj trochu pochopil, ked to uz budem pouzivat.

Bola by k tej pm7000n este aj nejaka ina podobna cenovo vyhodnejsia volba alebo je to to cenovo najvhodnejsie zariadenie, ktore by sa na moje pouzitie hodilo aj z ohladom na vyber repro. Podotykam, ze vyber repro este tiez nie je na 100%. Ak by ste odporucili nieco vhodnejsie, rad si necham poradit. Mozu byt aj bazarove kusky. Najviac pocuvam ROCK a POP, mozno sem tam nejaka KLASIKA.
majlouu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TigiGold 2. 9. 2021 13:25

Majlouu: Obecně bych se držel těchto zásad:
- Specifikovaný příkon pasivních reprobeden by neměl být výrazně nižší než maximální výkon zesilovače do dané zátěže. Není tedy optimální připojovat např. 4ohmové bedny s příkonem 100 W k zesilovači, který je schopen výkonu 400 W do 4 ohmů. Nejde o kvalitu zvuku, ale o nebezpečí přebuzení reprobeden, které na dlouhodobě vyšší výkon nemusí být dimenzované. Obrácený přístup, tj. mít vyšší příkon reprobeden než výkon zesilovače, v zásadě nevadí.
- Není ideální připojovat k zesilovači bedny s nižší impedancí, než je hodnota specifikovaná výrobcem zesilovače. Takže např. připojení 4ohmových beden k zesilovači, který má specifikován výkon do osmi a šesti ohmů, může být spojeno s určitými riziky. Hrozí přetížení zesilovače při vyšší hlasitosti a v konečném důsledku i poškození reprobeden.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 2. 9. 2021 18:19

Dnešní moderní zesilovače můžeš připojit bez obav k jakýmkoli bednám s běžnými impedancemi 4-8 Ohmů. 7000N je ve své ceně s ohledem na kvalitu víc než výborná volba, fajn streamer spolu s příjemně znějícím zesákem v jednom. Sám mám Mar 8006 a pro mne zvukově to pravé ořechové, rozumí si s nepřeberným množstvím beden, takže jejich volba je jen na tobě, naplánuj si výlety a pár kombinací popočúvaj...
Houbičkar
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků