AV receiver + Sloupové repro za cca 80 tis.

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod paul_76 8. 8. 2021 12:30

Opět cenné pohledy na věc, díky borci.

Koncovky na kabel teda nebudu dávat a vezmu co doporučujete.

Ten poslech ve studiu asi teda nebude tak zásadní, pokud doma budou jiné podmínky a jiná akustika. Ale alespoň ta zařízení uvidím na vlastní oči a proberu ještě jednou s lidmi z branže. Jenže prodejce může mít zájem výhodně prodat větší, než dobře poradit. To může jít proti sobě a tady věřím že to píšete poctivě tak jak to je.

Nechci opravdu studovat akustiku a veškeré detaily, je možné že se za pár let budu stěhovat a zase se to změní. Navíc tím ztratím víc času, než když se budu věnovat tomu čemu rozumím (a když to řeknu blbě, tak tím i násobně víc vydělám). Nebojím se že budu litovat. Vím že nebudu a "vyhraju" tak jako tak, protože zvuk budu mít řádově lepší než mám teď.

Přišel jsem zejména abych neudělal nějakou zbytečnou zásadní chybu, a to se zdá přesně splnilo účel. Když si teď čtu o https://www.l-e.cz/marantzpm7000n-cerna tak už teď jsem přesvědčen že je to pro mě lepší volba než moje původní volba AVR Denon. Navíc je levnější, menší, hezčí a ještě říkáte že i lépe hraje!! Takže pro mě skoro hotová věc.

A jo, třeba mě poslech chytí víc a tohle bude to jen začátek a jednou to budu chtít dál vylepšovat. Uvidíme. Teda uslyšíme :)))
paul_76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 8. 2021 14:12

paul_76 píše:Nechci opravdu studovat akustiku a veškeré detaily, je možné že se za pár let budu stěhovat a zase se to změní. Navíc tím ztratím víc času, než když se budu věnovat tomu čemu rozumím (a když to řeknu blbě, tak tím i násobně víc vydělám). Nebojím se že budu litovat. Vím že nebudu a "vyhraju" tak jako tak, protože zvuk budu mít řádově lepší než mám teď.

v tomto názoru se poměrně dost mýlíš, nějakou úpravu akustiky je třeba provést téměř vždy, neboť můžeš být i zklamán zvukem nových reprosoustav, pokud ta stávající akustika je nevyhovující
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 8. 8. 2021 14:15

paul_76 píše: Co ale do budoucna? Chtěl bych aby ta investice vydržela klidně i 10 let dopředu, budou i nové televize propojitelné s https://www.l-e.cz/marantzpm7000n-cerna . Chápal jsem to tak že nové AVR jsou prostě tak univerzální že nebudu muset dlouho nic řešit zařízení bude fungovat. Platí to stejné i tady?


Tak jestli budou mit i za 10 let televize opticky vystup, to ti fakt nereknu :D ale vlastne nevidim uplne duvod, proc ne. Jinak pro AVR plati, ze jejich hodnota klesa rychleji nez u stereo zesilovacu / receiveru, protoze casteji prichazeji nejake nove formaty (Dolby Atmos, Vision, atd...), vyrobci casteji prichazeji s novymi modely, je tam vic marketingu a celkove to je vic spotrebka. U sterea se to tolik nemeni (kdyz neberu v uvahu veci kolem streamingu) a cenu si drzi dele.

Co se tyce akustiky - zamer se hlavne na spravne rozmisteni a natoceni repro vs. poslechovy prostor a pokud nechces akusticky upravovat nejakymi panely apod., tak by mel byt pokoj alespon vybaven vzdusnejsim nabytkem, s co nejvic ruznorodym vybavenim tak, aby to aspon trochu difuzovalo. Idealni jsou knihovny / otevrene policove systemy zaplnene ruznorodym materialem. Vyvaruj se jednolitych ploch, kudy nemuze proudit vzduch. Zavesy a koberce jsou ok, ale v takto velke mistnosti stejne budou mit nejspis jen maly vliv, to by asi chtelo vic hmoty, aby to melo nejaky efekt. Vsechno, co nejakym zpusobem tlumi (napr. vetsi sedaci nabytek) sice snizuje dozvuk (ozvenu), ale zaroven to tlumi vysky a stredy a zvyraznuje basy. Je to o nejakem vhodnem pomeru absorpce a difuze. Pouze vytlumena (a vetsinou pretlumena) mistnost pusobi klaustrofobickym dojmem, zvuk ma ultumene stredy, vysky, omezenou prostorovost a zvyraznene basy, ktere pak duni.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 8. 8. 2021 14:40

jardadts píše:Moje zkušenosti z dlouholetých upgradů jsou asi takové:
- za dvojnásobek ceny si polepšíš tak o 5-20% :-)
- v poslechovém studiu vše hraje jinak než doma
- nevěř všemu co čteš na fórech ,někteří jedinci slyší extrémní rozdíly a ty pak doma můžeš zjistit, že sis vůbec nepolepšil .


Cenná a určitě draze zaplacená zkušenost. Pořád přemýšlím, jestli koupit něco lepšího, i když mi celkem nic nechybí. Velmi dobře znám z cyklistiky, ovšem v hi-fi je to ještě daleko větší finanční masakr :-)
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 8. 8. 2021 16:44

paul_76 píše:Jenže prodejce může mít zájem výhodně prodat větší, než dobře poradit. To může jít proti sobě a tady věřím že to píšete poctivě tak jak to je.

Jasně, rady prodejců ve studiích je nutné poslouchat stylem "jedním uchem tam...", tam jde v první řadě o kšeft. Tu a tam do nějakého studia zajdu, ale vždy přesně vím, co chci koupit, a s majiteli se většinou bavím úplně o jiných věcech než o hifi, např. o autech. K oboustranné spokojenosti. K cti prodejců slouží, že mají většinou natolik vysokou míru sociální inteligence, že je vůbec nenapadne vrtat mi nějaké šrouby do hlavy a nabízet mi například výhodné high-end kabely. Na fórech naproti tomu nejde o prachy, ale o často ego diskutujících, což taky není žádná výhra.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lybuna 8. 8. 2021 16:56

mrkni sem, hodně slušný bedny i zesíky za super ceny a se zárukou
http://www.hifibazar.cz/
ten nad se super streamerem bluos...taky super
CANTON - Vento 896.2 DC +
NAD C 390DD + MDC BluOS 2
tohle dohromady za cca 85 tak máš sestavu za 200,to tě posadí na sedínku
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod paul_76 8. 8. 2021 19:23

To: Nick Cave
To: Yiakubou

OK beru na vědomí a díky.

Nemám doma žádný minimalistický styl, v obýváku mám knihovnu, stolek, kromě sedačky křeslo, různé poličky a na nich různé blbustky. Jsou tam kytky, lampy atd. Je fakt že i docela velké prostory holé stěny a když tam děti nemají zrovna hračky je tam velká rovná podlaha bez koberce. Dovedu si představit tam doinstalovat nějakou zvukovou stěnu, další knihovnu kterou už mám beztak plnou a dát na stěnu nějakou tapetu, která třeba bude se zvukem pracovat jinak než omítka.

Ale to bude až druhý krok k řešení, hned potom co objednám zesilovač a bedny. Takže teď je to zejména o tom dobře zvládnout první krok - nákup techniky. Z toho i plyne že poslech ve studiu asi není tím zásadním.

Jinak když jsem původně uvažoval AVR bylo to i proto že se tam inzerují funkce nějaké automatické kalibrace, která pomůže systém nastavit. Zde bych se zeptal zda to platí jen pro 3D zvuk nebo i stereo? Pokud i pro stereo asi by to byla pro mě určitá výhoda. Takhle to budu muset řešit separátně, ale na to je teď ještě brzy. Dovedu si představit že najdu někoho, kdo mě s tím pomůže tzv. "na míru" :) Věřím že šikovných lidí kteří poradí je pořád hodně a vůbec se nebráním si za to zaplatit.

To: TigiGold
Jak říkáš. Proto bych si to chtěl nadefinovat už dopředu, a v obchodě řešit jen vzhled - zda to opravdu vypadá jak na fotce... , obchodní podmínky jako dodání a zejména cenu. Nečekám že ty rady tam budou úplně nezávislé :)

To: Lybuna
Díky, ale tohle je úplně mimo můj rozsah. Nepoznal bych rozdíl, a kdybych chtěl koupit na bazaru (jakože nechci, ale nic proti) tak bych to udělal opačně - hledal bych něco co jako nové stojí cca těch 80 tis. za menší peníze.

Z vícero důvodů:
1) Ušetřil jsem z původního rozpočtu a místo AVR půjdu skoro jistě do https://www.l-e.cz/marantzpm7000n-cerna
2) E-shopy nabízejí množstevní slevy, už v košíku (třeba 8 procent).
3) Od Vás mám že fokus/rozpočet by měl jít primárně do repro
jsem ještě zkoumal jiné sloupy a našel tyhle https://www.hifi-audio.cz/aq-pontos-6-p27911/?vid=27368

Přiznám se že se nám (i manželce) designově líbí asi ze všech nejvíc. Barva přesně jako kuchyň a design čistější (hrany, a bez pinů) oproti EVO 4.4. Navíc je to český (moravský) výrobce a pokud cena odpovídá, tak rád podpořím malým přispěním domácího výrobce :)

Jaké máte obecně s https://www.aq.cz/ zkušenosti? Nebo přímo s těmito bednami? Jak to tady na serveru vnímáte, je to solidní značka a můžete mě prosím napsat názor, zda by tohle byla (papírově mohla být) dobrá a vyvážená sestava?

Jak jsem psal, na ozvučení se nebráním pracovat, více se o tom dozvědět i něco doinvestovat. Ale to až jako krok č.2.

Opět vše díky moc za rady, názory a doporučení. Jsem rád že jsem sem přišel a zeptal se.

P.
paul_76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 8. 8. 2021 19:54

paul_76 píše:dát na stěnu nějakou tapetu, která třeba bude se zvukem pracovat jinak než omítka.

Tak to opravdu nebude :-)

paul_76 píše:Jaké máte obecně s https://www.aq.cz/ zkušenosti?

Zkusenosti s AQ moc nemam, ale co jsem tak mel moznost cist, tak na me AQ nepusobi moc dobre. Delaji takove levne repro pro masy, hodne kompromisu co se tyce kvality.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paul_76 8. 8. 2021 20:03

OK :-) no vím že existují postřiky (barvy) co pohlcují zvuk a řešili jsme tohle v práci. Ale ok byl to jen první laický nástřel..

S tím AQ si mě nepotěšil :) Někdy to tak ale bývá a nemám důvod nevěřit. Ty WHARFEDALE jsou ale taky fajn a jak jsem psal, vše co udělám/koupím bude obrovský skok dopředu...
paul_76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matt33 8. 8. 2021 20:19

že by AQ malo len lacné repro https://www.l-e.sk/aq-passion-fever-cerna-piano-1 :D
matt33
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 8. 8. 2021 20:20

supr! tak jsme se dopracovali k výběru už jen podle vzhledu - to mi připadá jak u dámského stolu ve vinárně,
takže tuto debatu opouštím, neb sem nepatřím :)
jo a ke zlepšení akustiky nemusíš stavět stěny, stříkat zdi atd. stačí např. koberec na zem, tapiserie na zeď, přidat pár polic a výsledek se dostaví... nj ale co ten dizajn, že?

omlouvám se, ale musel jsem (a slibuji, že to bylo naposled) :D

edit: a ty wharfy jsou stejně hezčí! škoda jen, že nikdo nevíme jak hrají :tleskani
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 8. 8. 2021 20:23

Nejsnažší cesta, abys zjistil co dělá akustika a jak je to mocná čarodějka je zatáhnout závěsy, na zem před bedny hodit deku a další deku pověsit na zeď, prostě zamezit odrazům. Jen jako pokus a dá se čekat, že se nebudeš stačit divit.
Hromada lidí to podceňuje, ale kdo ví, často investuje do úpravy akustiky prostoru podobné částky, jako do vlastní aparatury.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 8. 8. 2021 20:26

matt38: Netvrdim, ze delaji jen levne repro. Ale delaji hlavne to a tak nejak mam pocit, ze v danych cenovych hladinach se vzdycky najde lepsi alternative. Neznam nikoho, kdo by provozoval nejaky AQ model z vyssich cenovych pater a myslel to s hi-fi vazne. Asi pro to bude nejaky duvod...
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paul_76 8. 8. 2021 20:32

leroj píše:supr! tak jsme se dopracovali k výběru už jen podle vzhledu - to mi připadá jak u dámského stolu ve vinárně,
takže tuto debatu opouštím, neb sem nepatřím :)
jo a ke zlepšení akustiky nemusíš stavět stěny, stříkat zdi atd. stačí např. koberec na zem, tapiserie na zeď, přidat pár polic a výsledek se dostaví... nj ale co ten dizajn, že?

omlouvám se, ale musel jsem (a slibuji, že to bylo naposled) :D

edit: a ty wharfy jsou stejně hezčí! škoda jen, že nikdo nevíme jak hrají :tleskani


to se obávám že si nepochopil co jsem napsal, uváděl jsem že vzhled bude to co budu řešit v obchodě (a třebas ještě dráty), když už bych se tam vydal. Když přijdu do AQ.cz shopu nečekám že mě budou rozmlouvat kvalitu těchto beden. To jak co hraje chci diskutovat primárně tady. Ale nezlobím se na tebe, prostě si to přehlédl :)
paul_76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matt33 8. 8. 2021 20:49

Yiakubou píše:matt38: Netvrdim, ze delaji jen levne repro. Ale delaji hlavne to a tak nejak mam pocit, ze v danych cenovych hladinach se vzdycky najde lepsi alternative. Neznam nikoho, kdo by provozoval nejaky AQ model z vyssich cenovych pater a myslel to s hi-fi vazne. Asi pro to bude nejaky duvod...

Na to spofity podľa mňa ani do strašne vysokých cenových poschodí netreba ísť ale je to každého vec.
matt33
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků