dotaz - AD převodník nebo soundbar nebo hifi zesilovač

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cport 9. 9. 2021 14:07

Ahoj,

léta jsme řešili filmy plátnem a zvukem externě do sloupů (Monitor Audio Silver 7i) přes zesilovač NAD C370. Se zvukem panovala spokojenost, hlavně mluvené slovo bylo krásně zřetelné.

Nyní máme TV a ta už má jen digitální audio výstup, samotný zvuk TV je prostě plochý. Rád bych se zeptal zkušenějších, jaké řešení by doporučili. Teoreticky vidím 3 možnosti:

1) Dokoupení AD převodníku mezi TV a NAD. Cenově asi nejméně náročné, ale zkušenost s těmi AD převodníky nemám. Odhad ceny cca 3500,-Kč.?

2) Soundbar - je možné, že soundbary (5-8 tis. Kč) s podporou nových technologií (např. Dolby Atmos) přinesou výrazně prostorovější zvuk?

3) Výměna NAD C370 za něco jiného s digitálním audio vstupem. Do toho by se mi asi chtělo nejmíň, protože slouží skutečně dobře a bezproblémově. Jiné využití (vyjma občasného poslechu hudby) by neměl.

Nebo existuje ještě nějaké jiné řešení?
cport
Junior

Odeslat příspěvekod muchacho 9. 9. 2021 14:20

U pár známých jsem to už řešil a většinou stačil tento převodník, který převede optikou (nebo coaxem) digitální signál na analogový zvuk do cinch a ve Vašem případě na volný vstup NADa...
https://zvukove-karty.heureka.cz/dac-fiio-d03k/
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 9. 9. 2021 14:43

Pokud jsi byl se stereo zvukem u filmů spokojen, pak opravdu stačí řešení popsané muchacho. Soundbar s rozpoznatelným dolby atmos v dané cenové kategorii u nás neexistuje, resp. jsem zatím na takový nikde v dosažitelném obchodě nenarazil. A výměna zesilovače NAD za něco jiného je vzhledem k jeho zvukovým kvalitám opravdu zbytečná, spíše by sis pohoršil v muzice. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 9. 2021 17:05

Ahoj, nepotřebuješ AD, ale DA převodník.
Já jsem dlouhé roky k maximální spokojenosti používal tohle. Nepoznal jsem rozdíl oproti pětkrát dražšímu Fiio D03K Taishan a naprosto to dostačovalo. Samozřejmě je milion dražších řešení, ale tohle nebyla žádná bída a navíc se to dalo napájet z USB portu na TV, tedy se to zapínalo/vypínalo s televizí:
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 4427%22%7D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 9. 9. 2021 19:27

muchacho: supr, diky za tip

Tapir1: jo, spokojeny jsem byl. Na hudbu bych stejne vic nez stereo nepotreboval a ta byla a je primarni. Sledovani filmu byl takovy vedlejsi produkt. Za to tahani kabelu by to nestalo, takze vyhledove do budoucna by prichazela v uvahu snad jen bezdratova sestava.

martas38: jasne, DA prevodnik :)
cport
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků