Dotaz - TV + streamovaná hudba + starý gramofon

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod n0la 28. 9. 2021 21:54

Zdravím a omlouvám se za (asi) lamadotaz.

Budu řešit obývák, kde bych chtěl k větší TV (sledování ze vzdálenosti 3,5-4m) nějaké ozvučení, přičemž jsem přesvědčen, že stačí stereo.
Vzhledem k vzdálenosti mi na stereo nepřijde soundbar jako moc vhodný, tak bych si dovedl představit i nějaké sloupové repro, případně regálové(je potřeba vždy subwoofer?) - mohly by být tak 2,5-3m od sebe, víc asi ne, ale furt bych to předpokládal víc stereo než z toho soundbaru.
Komplikuje to starý gramofon, ke kterému má žena citový vztah - (repasovaná) Tesla NZC420, která má ze zadní strany napsáno 4Ω 15W - a chtěla by ho nějak tam.

1) existuje řešení, jak to mít propojené? (laicky: gramofon > (analogový přepínač signálu+reproduktory) < reciever/zesilovač < (TV + playstation)), pokud ano musí mít reproduktory kvůli gramofonu vyloženě 4Ω?
2) pokud existuje, fungují dnes recievery/zesilovače tak, že jsou v nějakém standby a když se zapne jen televize, tak hrají nebo se vždy musí zapínat?
3) pokud by to šlo, měli byste nějaké favorizované řešení s finančním stropem řekněme 35k? Ideálně pokud by to umělo bluetooth/chromecast apod, ale to se dá asi vyřešit něčím jako chromecast audio, pokud ještě existuje.

díky za případně odpovědi.
n0la
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 28. 9. 2021 22:31

2) tohle by zvládal Denon DRA800H ,který má HDMI vstupy/výstup ,takže by šla aktivovat funkce HDMI CEC
3) BT ,Airplay ,stream vše zvládá. Pošlu ti SZ ,třeba tě to zaujme.

1)neumím poradit ,tak třeba někdo jiný odpoví na možnost propojení s Denon DRA 800
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 29. 9. 2021 07:41

1) Podle specifikací, co jsem našel na netu, má gramofon výstup na sluchátka, takže to by mělo jít připojit k některému ze cinch vstupů. Možná i do PHONO, ale to nevím. Reproduktory už pak můžou mít impedanci jinou, protože do nich půjde zvuk ze zesilovače, co k tomu koupíš. Ale raši počkej na někoho dalšího, ten gramec má nějaký vlastní zesilovač, ale nevím, jestli tam není potřeba dát ještě mezikus.

http://www.oldradio.cz/gramofon/nzc420.htm
Harman Kardon 6500 + WTX Microstreamer + Castle Acoustics MK Severn II
Yamaha RX-V765 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 29. 9. 2021 09:31

1) gramofony z té doby měly na pětikolíku pro připojení magnetofonu vyveden linkový výstup pro nahrávání. Mělo by tedy stačit sehnat správnou redukci pětikolík->cinch a pomocí ní připojit gramofon do linkového vstupu nového receiveru/zesilovače, ale ne do vstupu pro gramofon. Pak už je impedance nových beden irelevantní, jak píše už eviljack, jelikož budou připojeny pouze k novému receiveru/zesilovači.
Je to ten spodní pětikolík z obrázku
https://www.phono.cz/data/image/galerie ... g_1239.jpg
ilja2001
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků