Jaký levný sounbar na vylepšení zvuku k televizi Samsung

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 1. 12. 2021 19:49

No proč ne, ale to už podle mě není levný soundbar.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 12. 2021 00:20

pike01 píše:DTS ti nebude fungovat. Jak sám píšeš Samsung DTS nepodporuje. Nepodporuje ani pass-through, takže DTS zvuk z té TV do soundbaru nijak nedostaneš.

Jediný způsob jak přehrát DTS by bylo připojení externího zdroje pro přehrávání obsahu s podporou DTS (počítač, androidí krabička, dvd/bd přehrávač) do soundbaru a z něj pak vyvést obraz do TV, což ale předpokládám není to, co chceš.

Moje zkušenost je taková, že skutečně soubor s DTS zvukem, třeba z flešky, televize neumí přehrát a ani zvuk poslat do receiveru, který by si s tím poradil.

Řešení je easy, a sice Plex. Předpokládám, že ten to na straně serveru v reálném času konvertuje, aby to ta televize přehrála a nebyl problém. Konec konců přes Plex jde i avi, který TV taky nepodporuje.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Judas8 13. 12. 2021 21:29

Yamaha YAS 207 ,209 CELKOM DOBRE RECENZIE ...cena 350
Judas8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 14. 12. 2021 14:01

Sasakr píše:Konec konců přes Plex jde i avi, který TV taky nepodporuje.


Samsung samozřejmě avi podporuje, avi je jen kontejner pro zvuk a video. Problém bude spíš s konkrétním kodekem, který je v avi obsažen, nejspíše s divx, který podporován není.

Jinak plex samozřejmě fungovat může, ale bez ohledu na relativní přívětivost plexu to rozhodně nepovažuju za easy řešení pro běžného uživatele, který si chce v tv přehrávat videa z flešky a řeší proč mu nejede zvuk. To už bude mít výrazně jednodušší tam ten počítač připojit rovnou než na něm rozjíždět online klient-server systém pro konverzi videa v reálném čase.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 14. 12. 2021 16:24

Ne, nepodporuje. Když tam strčíš flešku se souborem s koncovkou avi, tak ho TV nevidí/nespustí (už si nejsem jistý, jedno z toho).

Nevím, co může být víc easy než Plex. Nainstaluješ jeden program v PC, určíš, ve které složky máš filmy, druhý do televize a od té doby neřešíš formáty. Přehraješ cokoliv.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 14. 12. 2021 18:53

Sasakr píše:Ne, nepodporuje. Když tam strčíš flešku se souborem s koncovkou avi, tak ho TV nevidí/nespustí (už si nejsem jistý, jedno z toho).

Nevím, co může být víc easy než Plex. Nainstaluješ jeden program v PC, určíš, ve které složky máš filmy, druhý do televize a od té doby neřešíš formáty. Přehraješ cokoliv.


Samsung AVI podporuje, ale jak už ti tady psal pike01, nepodporuje DivX a XviD, což jsou nejčastější kodeky obsažené v kentejneru AVI. Ale existují i jiné kodeky, které mouhou být v kontejneru AVI a ty TV normálně přehraje.
Pandero
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků