Starší domácí kino Philips LX3600D - rada při zapojení

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod revan88 9. 1. 2022 21:37

Čau,

nedávno jsem získal starší domácí kino a zvažuji, zda má smysl ho v dnešní době vůbec použít. Kino nedisponuje HDMI.

Může mi někdo zkušenější poradit:

1.) Má v dnešní době vůbec smysl snažit se to domácí kino zapojit a používat, je celkem staršího data.
2.) Jak nejlépe zapojit, aby:
- Při zapnuté TV (set-top-box) šel zvuk z připojených reproduktorů domácího kina
- Bylo možné přehrát DVD z tohoto domácího kina - obraz na TV / zvuk z připojených reproduktorů domácího kina
- Při přehrávání videa z Youtube na TV šel zvuk z připojených reproduktorů domácího kina (není podmínkou)


Níže posílám fotku konektorů mé TV / set-top-boxu a domácího kina.

* I pokud to nemá smysl, zajímalo by mě, jak by se dalo udělat. Koukal jsem na poměrně drahé konventory scartu na HDMI / konventory SPDIF na cinch a pod. Nemám osobní zkušenost.


Díky.
Přílohy
Domácí kino.JPG
revan88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 10. 1. 2022 13:55

1) spíš nevyplatí - tomu domácímu kinu chybí digitální vstup, takže z něj pořádný prostorový zvuk nedostanete, maximálně možná zvládne ze stereo vstupu vydolovat Dolby ProLogic.

2) pro směr DVD -> TV by šel použít kabel SCART-AV cinch, respektive se použije jenom Video cinch, když zvuk půjde z DK, např. https://www.alza.cz/premiumcord-kabel-s ... 247701.htm žlutý kabel se na straně TV připojí do zeleného cinche
na směr TV -> DK by byl potřeba SPDIF-Analog cinch konvertor, tedy DAC, např. https://www.alza.cz/premiumcord-spdif-2 ... 70.htm?o=2
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod revan88 18. 1. 2022 09:46

Dobrý den,

Moc děkuji za odpověď.
revan88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ppepko 18. 1. 2022 10:23

Ak mas pristup k original DVD mediam, tak si uzijes aj priestorovy zvuk. Ale nic viac to nedokaze, nie je to moderny AV receiver. Je to stavane primarne na prehravanie diskov.



Úplný priestorový zvuk DTS 5.1 Dolby Digital Pro Logic II
Vstavaný dekodér DTS a Dolby Digital odstraňuje potrebu externého dekodéru, pretože spracováva všetkých šesť kanálov zvukových informácii, vďaka čomu zabezpečuje zážitok z priestorového zvuku a až zarážajúco prirodzený pocit atmosféry a dynamického prostredia. Dolby ProLogic II poskytuje päť kanálov spracovania priestorového zvuku z akéhokoľvek stereofónneho zdroja.
ppepko
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků