Dojmy Soundbar HW-Q950A + TV The Frame 2021

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HefCZ 8. 9. 2022 14:26

diky :D takže to je na **** :D
HefCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Faid3r 23. 2. 2023 19:55

Ahoj všem,

navazuji na toto téma a aktuálně řeším náhradu za Bose Lifestyle 650, které mi v některých věcech nevyhovují a říkám si, že už je to zbytečně drahý špás, který by mohl nahradit v aktuální nabídce nějaký výkonný soundbar se zadními repro a bass a ještě mi zbyde snad 50tis.

Můžete něco doporučit k TV? Požadavky zadní repro a bass bezdrátové. A soundbar kvůli nedostatku místa. Proto jsem tenkrát kupoval Bose 650 a ne AV a zvlášť větší repro :/

Zaujaly mě zatím třeba:
Samsung HW-Q990B
Sony HT-A7000
Klipsch CINEMA 1200

Nebo něco jiného?

Díky moc!
# Shure SE846 // Audioquest DragonFly Cobalt // Audinst HUD-mx1 // NuForce uDAC2
Faid3r
Junior

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 24. 2. 2023 14:17

Dle zahraničních recenzí, Redditu, apod. ten Samsung je na filmy z těch 3 nejlepší.
Ale asi musíš vyzkoušet.

K tomu Sony musíš ještě dokoupit zadní repro (nemá výškový kanál a ani zadní boční) + subwoofer. Takže z toho dostaneš max. 7.1.2 a ty zadní výškové určitě budou chybět.

A Klipsch nemá vůbec formáty DTS, DTS HD, DTS:X a je 5.1, taže ty chybí min. 2 horní vpředu i vzadu.

Tipnul bych si, že za 120 tis. ten Bose bude hrál jako celek líp, jen bude mít horší efekty u filmů. (absence Atmos a DTS)
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 24. 2. 2023 15:49

Pockal bych na jbl bar 1300 a na recenze
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Faid3r 24. 2. 2023 19:15

Díky moc za reakci �

Včera večer jsem koukal na testy a Samsung překvapuje! Před pár lety jsem měl soundbar Samsung Q90R a bylo to docela mizerný :( Ale Q990B je prý někde jinde..?

Ono.. 7.1.2., 11.1.2, 5893.31.4.,... moc tady těmto pseudo kanálům ze soundbaru nevěřím. Kde není repro, tam jako by nic nebylo. Tipuji, že s klasickou 5.1 dostanu lepší prostor než ze soundbaru 11.1.4. Už jen L a R kanál ze soundbaru v rozmezí např. 1,2m? A vrchní repro ze soundbaru, který se má odrážet od stropu a tvořit tak další imaginární repro? Wtf? :-))
Nebo se pletu? Měl jsem 2-3 roky zpět soundbar Samsung Q90R (7.1.4) s Atmos a přišlo mi to jako hračka, která neviděla prostor a Atmos ani z jedoucího vlaku. Ale třeba se to za těch pár let změnilo. Ale počítám s tím, že nebudu mít prostor jako z 5.1 Bose 650..

JBL bar 1300? Mrknu to, díky.
# Shure SE846 // Audioquest DragonFly Cobalt // Audinst HUD-mx1 // NuForce uDAC2
Faid3r
Junior

Odeslat příspěvekod sarga 26. 2. 2023 09:52

Tak já tu 990ku mám doma a mohu doporučit. Protože teď doma nic nemám, a abych nemusel poslouchat ten bordel v hlavě, tak poslouchám přes něj i hudbu.Ohledně kina nemám srovnání, ale v pohodě. Jenže já jsem nenáročný, dříve mě stačila i lišta na GZ Panasonic.., ale tímhle je to den a noc..Výkonově hraji na 10%..žádné problémy s připojením, nic.Po zakoupení, nové, trochu chladnější zvuk, sykavky, teď po 3 měsících se to zlepšilo. Nebo jsem si zvykl..:)
Teď v nové aktual.přidali i Tidal, což jsem přivítal.Jen je to asi AirPlay, takže to není žádný highend. Moje teď oblíbené propojení na Roon macbook M1pro, QP1r optika výstup.Z toho mám radost, že jej aspoň využiji, když je tady na bazaru. Lepší výsledek jak Node 2i. Krásný detaíl, o mnoho víc informací.Asi jsou za tím ty skvělé převodníky Questyle. U toho Node to zase nahrazovalo to pohodlí,skvělá aplikace.
Pro lidi s malými prostory asi lepší než AVR řešení.Větší místnost, větší zátěž, nevím, jestli by se nedostavlo už nějaké zkreslení. Tož tak.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 16. 5. 2023 08:37

990b (model 2022) + The Frame (model 2021) po pár dnech

Zapojení do 10 minut.
Zapojení do zásuvky, do TV, do MMC, umístění reproduktorů, aktualizace a nastavení hlasitosti kanálů +, zapnutí režimů.

Přidělání na stěnu. Ty ***** změnili umístění kabeláže a držáků na zeď, všechny předchozí modely to měly stejně. A zrovna ten držák je u místa, kde jsem vedl kabely. Takže když do toho vrtnu, tak se mi rozpadne příčka, je s tím teda trochu práce.

2x HDMI 2.0 (tzn. max. 4K 60hz, ALLM)
1x HDMI eArc

Oproti 950A to má display vepředu a ne nahoře, ne že by o to nějak šlo, ale lidi dost nadávali, mně je to fuk. Povrch je kovový jako 90R.
Subwoofer je větší bedna než předchozí model 950A, nevím, zda i tweeter.
Hudba hraje líp (ale furt je to tupé, holt soundbar), bass je lepší a Atmos/DTS:X bublina lepší.
Atmos a DTS:X bez výhrad, sáňka dole. Zkoušel jsem také modely 2021 (2022 jsem nezkoušel) od konkurence (JBL, Philips, Bose, Sonos, Sony, Yamaha ) a nemělo to srovnání.

Kalibrace:
Na TV inteligentní režim zvuku +, zapnutý. Vytvoří se to s Adaptabilním režimem na soundbaru Adaptabilní režím+ dopočítávání kalibrovaného zvuku z 7.1.4 na 11.1.4. ve spolupráci s televizí.
Automatická kalibrace přes subwoofer
Automatická kompenzace zvuku Spacefit (bez spolupráce TV)
Automatická kompenzace zvuku Spacefit+, skrze Soundbar + TV (vyšší modely Samsung) dohromady

Možnosti zvuku:
Adaptibilní režim a Adaptabilní režim + (s inteligentním režimem TV) dopočítávání 2.0, 5.1, 7.1 na 11.1.4.
U 90R to mělo ještě mezery, ale 950A a 990B super. Testováno na Tenet DTS HD MA 5.1.
Nechávám zapnuto u všech zdrojů.

Poznámka: Mám trochu podezření, že ty režimy + ve spoluprácí s televizí fungují jen, když je zdroj signálu televize, v ostatních případech fungují ty bez +. Nemyslím si, že při zdroji signálu z MMC -> soundbar –> TV, že by soundbar posílal audio data do televize a pak zase zpět. Ale čert ví, třeba mikrofon televize analyzuje zvuk a posílá data do soundbaru a ten s tím pracuje.

Další režimy:
Standard – použije počet kanálů dle zdroje (mono až max. 7.1.4)
Prostorový zvuk
Hra
Auto Equalizér (+) on/off
Equalizér bass, výšky (podrobný equalizér pouze v režimu Standard)
Aktivní zesilovač hlasu
Noční režim
Vylepšení hlasu
Vylepšení hloubek
Stažení a vytažení basu jedním tlačítkem
Možnost synchronizace zvuku

Airplay 2, občas je třeba ho zapnout dvakrát, když je zapnutá televize a běží na ní režim umění.
BT normální
Q - symphony při zdroji signálu z některých TV Samsung 2021-2023 (Netflix, apod.) umí zapojit i 6 repro z televize. Modely 2020 jen 2 horní kanály.
Při přehrávání z MMC to nefunguje.
Hraje to trochu jinak, ale nemůžu říci, že lépe.

Celkové hodnocení, na filmy velká paráda za pár korun.

Další upgrade bude The Frame 2022, matný povrch televize bez odlesků je příjemnější na oči oproti OLED, který mi vypaluje mozek z hlavy. 990C rád přeskočím, dle recenzí není v něm nic zásadního navíc a nikde nepíšou, že by to hrálo nějak výrazně lépe než 990B, jen pár software aktualizací.
Naposledy upravil Skajvolkr dne 16. 5. 2023 12:52, celkově upraveno 6
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod Faid3r 16. 5. 2023 10:17

Super, teď koukám, že na Alze mají 990B za 24.990,-, což v té ceně asi není o čem.
Zároveň vychází nový, letošní model 990C za 32.990,- (výkonově a hudebně to podle popisů bude to stejné, jen to má navíc nejspíš nějaké nové korekce zvuku, možná efekty)..
Takže asi stejně nejlíp cena/výkon 990B.. :)
# Shure SE846 // Audioquest DragonFly Cobalt // Audinst HUD-mx1 // NuForce uDAC2
Faid3r
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků