Staršie minisystémy - oplatí sa to?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanes1 3. 4. 2022 20:55

Zdravím.
Pokazila sa mi stará, 20 ročná veža zn. Thomson Altima 580.

Zháňam preto náhradu.
Požiadavky : Rádio (v prípade lowcost riešenia stačí FM s RDS), CD prehrávač, AUX, Bluetooth

Cenu sa snažím zraziť na minimum, takže ma napadla taká vec :
Oplatí sa v dnešnej dobe kupovať staršiu audio techniku?
Napr. Udrel mi do oka starší minisystem Philips FWM390 : https://www.philips.sk/c-p/FWM390_22/mp3 .. Je plne funkčná, samozrejme bez záruky (vek cca 12-15 rokov) a vyšlo by ma to cca 70€ (1700Kč)..
K nej dokúpiť nejaký bluetooth receiver a pripojiť ho cez RCA konektory do AUX vstupu na tej veži .. napr. Tento Logitech : https://www.datart.sk/adapter-logitech- ... gKQjPD_BwE (35€ - 800Kc)

Dokopy by ma takéto riešenie vyšlo niečo cez 100€.

Má to podľa vás zmysel, najmä po zvukovej stránke? Nie som náročný poslucháč.

Alebo sa to neoplatí a rovno kúpiť niečo nové? Napr. Panasonic SC-PMX92 a podobne?
Áno viem, že pri tomto Panákovi mám navyše DAB+, optiku, zabudovaný BT, USB prehrávač.... Len či to aj zvukovo je taký skok .. Lebo niekto tento Panasonic chváli, niekto zas tvrdí, že zvuk je do V (t.j. silné výšky a basy a skoro žiadne stredy) ... Neviem, čo je teda pravda.


Len pri novom riešení by ma to už vyšlo minimálne trojnásobok (predpokladám.. aby to zvukovo za niečo stálo)...
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 4. 4. 2022 00:08

Mám zkušenost s PMX90, což je zvukově to stejné jako PMX92, a řekl bych, že u méně náročného posluchače (tj. neaudiofila), jakožto náhrada staré minivěže, to obstojí bez problému. Jestli hrají lépe minivěže nebo mikrověže, to je otázka, na kterou podle mě není jednoznačná odpověď. Zlatá éra obou typů už je zřejmě dávno za námi. Osobně mám lepší zkušenosti s mikrověžemi (Sony, Panasonic), mívají kvalitnější zpracování a zvukově dávají více detailů v klasické hudbě a jazzu, minisystémy hrají více na efekt, často krásně svítí a mívají větší výkony, takže jsou vhodnější třeba na domácí house party.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 4. 4. 2022 08:13

staré systémy trochu znám, ale jak hrály už nevím (tenkrát se mi to zdálo celkem dobrý)
ty nové micra (Panasonic) jsem nějaký slyšel a není to špatný, za tu cenu super

ovšem do toho starého (10 a více let) bych nešel, měl bych obavy, že brzy odejde CD mechanika
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 4. 4. 2022 09:21

keď ušetrit tak radšej aktívne reproduktory a ako zdroj napríklad starý telefón
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 17. 4. 2022 21:40

Vraciam sa späť k téme.. Rozmýšľam ešte medzi Panasonic-om PMX92 a Denon M41DAB (k Denonu nejaké repro.. aké? Do 150-200€ )

Ďakujem
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 18. 4. 2022 08:48

Denon se prodával v setu, ale nikde ho nemají
https://www.rodel-audio.cz/produkty-denon-rcd-m41-dab-sc-m41-detail-85963?variant=7235
tady mají ty bedny skladem samostatně: https://www.euronics.cz/reproduktory-denon-sc-m41-cerny-denscm41/p455639/, otázkou je, jak by hrál pokud k němu koupíš nějaký lepší repro (ale to už budeš s cenou někde jinde)
- to samé platí ovšem i pro Panasonic, chtělo by to někoho, kdo měl možnost tyto dva systémy přímo srovnat

já bych volil Denon (je mi sympatický) :) no a taky má 2x optiku a především výstup na sub, ten se může hodit
- jeho mínus (pro někoho) může být absence USB vstupu
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 18. 4. 2022 10:29

U starych systemu je jeden zasadni problem, konektivita. Pak je tam jeste jeden pruser... Jsou to masinky vyladeny presne tak, jak vyrobce zamyslel, pri pripojeni neorigo repraku to casto hraje blbe (tohle ale plati vseobecne i u novych), navic to nema EQ jak ho znas, ale jen mody typu rock, pop a pod. Ja mam treba i moznost flat, ale stejne to basuje vic, nez by melo a totalne se utlumi vysky (technics ch570, cca z roku 95 bych rekl).
Jedno se tomu ale musi nechat, volume doprava to fakt umi a diskoteku to doma fakt zvladne levou zadni, coz se u tech novych uplne rict neda.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 18. 4. 2022 13:58

U philipsu nemám problém z výměnou repro,2x panasonicy z velké věže včetně bassreflexu,2+1,bohužel mi odešel displey,nebo podsvícení,ale hraje,chystám se koupit převodník s tv jde jen digital,na vykon 40w do obyváku to bohatě stačí.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 27. 4. 2022 19:01

Ešte ma zaujíma, čo z tohto by ste kúpili?

Mám k dispozícii napr. :
Panasonic PMX94 - za 170€ (cca 4100Kč) .. defacto to isté, čo PMX92

Pioneer x hm71 k - za 190€ (cca 4500Kč)
recenzia : https://www.avforums.com/reviews/pionee ... eview.421/ (páči sa mi, že oproti Panasonicu má SUB-OUT a WiFi + podporu streamu ... je to ale 10 ročný model z roku 2012)

Eventuálne Pioneer XC-HM 81 (taktiež starina, no plne funkčné) za 250€.. recenzia : https://audio.com.pl/testy/stereo/minis ... eer-x-hm81

A ďalšia vec - oba Pionery majú 3 riadkový displej, ktorý zobrazuje podstatne viac, než je jednoriadkovy v Panáku.. ale nie je to až taká vada...
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 4. 2022 10:37

K tomu BT receiveru, to koupíš v Číně kolem kila.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanes1 28. 4. 2022 14:15

hanes1 píše:
Pioneer x hm71 k - za 190€ (cca 4500Kč)
recenzia : https://www.avforums.com/reviews/pionee ... eview.421/ (páči sa mi, že oproti Panasonicu má SUB-OUT a WiFi + podporu streamu ... je to ale 10 ročný model z roku 2012)

Eventuálne Pioneer XC-HM 81 (taktiež starina, no plne funkčné) za 250€.. recenzia : https://audio.com.pl/testy/stereo/minis ... eer-x-hm81

A ďalšia vec - oba Pionery majú 3 riadkový displej, ktorý zobrazuje podstatne viac, než je jednoriadkovy v Panáku.. ale nie je to až taká vada...


Má niekto s týmito systémami skúsenosti?
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 4. 2022 23:54

nevím jestli ti to pomůže, ale mám pátým rokem mikrosystém Pioneer X-HM15 a vybral jsem ho ve srovnání s asi 15 jinými systémy především pro kvalitu zvuku, a to jsem zkoušel i modely různých značek za 6-7 tisíc, vypadá pěkně a funguje dobře, jen je CD mechanika při načtení disku po zapnutí přehrávání poněkud hlučná, jinak po celou dobu bez problému, BT připojení okamžité a stabilní, jsem spokojen
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 29. 4. 2022 10:08

Hanes1: Kupovat v této kategorii použité audio podle mne nemá moc smysl. Podobně jako leroy bych měl strach, že jako první odejde CD mechanika. A po 10+ letech se náhradní díly, resp. kompatibilní mechaniky už mohou shánět obtížně.

Stejně Ti nejlépe poradil leroy ohledně nové minivěže.
DENON RCD-M41 DAB nemám.
Zato od nich už mám asi 10 let RBD-X1000 (snad si to typové označení pamatuji správně). Tenkrát je dělali i s kombinovanou CD/DVD/BluRay mechanikou. Pochopitelně nemá ještě příjem DAB rádia, ale zase má třeba funkci DirectSource a pár dalších podobných vychytávek. Zatím bez jediné závady.

Pokud do toho nechceš dávat moc peněz, ale nemáš zásadní omezení, kup DENON RCD-M41 DAB s jejich reprobednami. Nemůžeš, myslím, udělat chybu.

Kdybys měl rozpočet trochu vyšší, doporučil bych se poohlédnout po jiných reprobednách.
Já tenkrát měl štěstí na předváděcí model nějaké limitované edice Dynaudio a neměnil bych.

Jestli máš naopak větší rozpočtové omezení, šel bych na Tvém místě do toho Panasonicu. Za ty peníze budeš mít hodně muziky. :-)

Ať si už vybereš cokoliv, přeji šťastnou ruku při výběru. Pokud se Ti bude chtít, dej vědět, co jsi nakonec vybral a jak jsi spokojený, ať se zase můžeme naopak něco přiučit.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod hanes1 29. 4. 2022 14:02

Ďakujem za odpoveď.
Ešte rozmýšľam aj o variante, že by som zobral receiver, napr : Pioneer VSX-824 (5.2) .. k tomu nejaké repro, napr. Polk audio T15 (iba jeden pár = stereo) + sub (plánujem Magnat RS 12) ... prehrávanie CD by som riešil nejakým lacným DVD prehrávačom z bazáru, ktorý ma optický výstup.

Ale vyšlo by to podstatne drahšie.. no musím si to premyslieť...

Škoda,že Panák nemá SUB OUT ..bol som si vypočul PMX92 v obchode.. akože nehrali to zle, ale basy museli byť nastavené na maximum (+4) aby to ako tak basovalo.
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 4. 2022 14:51

samostatné komponenty plus repro, jako hlavní aparutura, jsou mnohem lepší volbou, než kdovíjaké mikro a minisystémy
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků