Ozvučenie TV, hlavne na filmy

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 2. 8. 2022 16:38

Může to být také kabelem... HDMI 1.4. vs. 2.0.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod PCDaemon 2. 8. 2022 16:58

To určite nejde Dolby Atmos. Na Bluray diskoch je plno zvukových formátov, stratových, bezstratových a hlavne dabované bývajú častokrát len Dolby Digital alebo DTS. tak nejaký z toho ide. Na displeji ukazuje čo?
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod atlass 2. 8. 2022 17:00

Receiver mám prepojený káblom 2.0 keďže podporuje len túto normu. Ono chápem že Receiver je už starý. Maximálne čo zvladne 7.1 DTS a THX ULTRA. Ale nechápem že z bluray diskov atmos ide ale z tych aplikacii či z telky či PS4 nefungujú.

-- 2. 8. 2022 18:06 --

Mám Kong ostrov lebiek a tam máš možnosť vybrať zvuk dolby digital alebo atmos originálny zvuk. Vtedy mi ide 7.1 zvuk! Display na receiveri ukazuje DTS EX.To je na PlayStatione. Keď pustím film Netflixu z telky ukazuje len dolby digital ex.
atlass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 2. 8. 2022 17:30

DTS EX ani 7.1 neznamená Dolby Atmos.
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PCDaemon 2. 8. 2022 18:03

Pri Dolby Atmos nemôže ukazovať DTS EX. Dolby a DTS sú rozdielne formáty dvoch konkurečných spločností a zvuk Dolby sa neprevádza na DTS a naopak.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod atlass 2. 8. 2022 18:10

Ono je fakt že to DTS mi svieti vždy pri PS4 keďže je tam možnosť (na PS4)to nastaviť na tento formát. Ale keď ide stereo hudba tak zvuk je len stereo. Ak je zvuk 5.1 alebo 7.1 tak zvuk ide viackanalovy.

-- 2. 8. 2022 19:13 --

Aby si ma chápal DTS-EX mi tam svieti vždy nech je aky formát
atlass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PCDaemon 2. 8. 2022 18:17

Tak to je divné. V manuáli by mala byť nejaká tabuľka vstupných a vystupných formátov. Pochybujem, že ak je vstup nejaký Dolby Digital, tak výstup bude DTS.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod atlass 9. 8. 2022 22:55

Tak vyzerá to tak že problém je vyriešený. Objednal som si jednu šikovnú vecičku ktora by mohla fungovať a tou je arc audio extractor! Keď mi dôjde dám vám vedieť či pomohlo.
atlass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod atlass 25. 8. 2022 17:51

Tak zariadenie mi došlo, podľa návodu zapojil a nefunguje! Takže riešenie je nový receiver a na to momentálne nemám. Žiaľ ostávam pri Disney plus u stereu � Aspoň že ten Netflix je ústretový voči ľuďom ktorý nemajú prachy kupovať stále nové zariadenie!
atlass
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků