Ozvučenie TV, hlavne na filmy

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Juraj85 20. 4. 2022 21:02

Ahojte.
Vie niekto poradiť čo k ozvučeniu TV - Samsung qeLed, 55qe80t.
Chcem to z 90 percent na filmy v HD až UHD kvalite, stiahnuté na HDD alebo Netflix, občas káblovka, výnimočné nejaká hudba - vypočujem si všetky žánre.
Čo som si počítal fórum, tak celkom odporúčate že stačí mať kvalitné stereo a zahrá to celkom aj priestor.
Do 5.1 moc nechcem ísť, keďže sedačku mám nalepenu na stene.
Rozpočet okolo 500 euro - 15 000 czk ale ak to bude stáť za to, nemám problém niečo priplatiť.
Rozloha izby asi 30 m2.
Nie som nejaký audiofil, momentálne tam mám soundbar Samsung hw t420 za 120 eur a už tam počujem celkom posun k lepšiemu oproti zvuku z TV.
Juraj85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 20. 4. 2022 22:47

Ahoj,

ze soundbaru v teto cenove relaci seženeš asi toto:
Samsung HW 90R
Samsung HW 950T

A na zvážení je toto:
Samsung HW 950A
Philips B97

Zadní repro i sub můžeš odpojit, kdyby ti to nevyhovovalo.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod Juraj85 21. 4. 2022 06:31

Soundbar som práve nechcel.
Je pravda že tieto drahšie som nepočul hrať, ale aj s diskusii tuna, som pochopil že kvalitnejšie Stereo je lepšie aj ku filmom, ako soundbar.

Možno keď mi nejde o hudbu, by to malo význam, Neviem.

Stále som si myslel, že to Stereo bude najlepšia voľba, aspoň vacsina tu tak odporúčate.. úplný priestor to samozrejme neurobí, ale zas druhá vec, koľko už je tých scén 5.1 vo filmoch, podľa mňa zhruba 2 aj to pár minút, a väčšinou v akčných filmoch, čo ja si rád pozriem všetky žánre, aj rodinné, komédie, dokumenty atď.

Navyše tú 5.1 tam nemám ako moc rozmiestniť, keďže sedačku mám na stene nalepenu a to by asi nebolo moc dobre keď by mi zadné surroundy smerovali z boku do uší, aj to o dosť kratšia vzdialenosť ako predné fronty a center.
Juraj85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 21. 4. 2022 07:42

Já se budu opakovat, ale jestli chceš vzít receiver + sloupy a budeš koukat na filmy, tak rozhodně vezmi i center, protože to dělá sakra hodně. Bez zadních repro se obejdeš, ale hlas a další zvuky, vycházející "z televize" jsou k nezaplacení.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 21. 4. 2022 08:58

Juraj85 píše:Soundbar som práve nechcel.
Je pravda že tieto drahšie som nepočul hrať, ale aj s diskusii tuna, som pochopil že kvalitnejšie Stereo je lepšie aj ku filmom, ako soundbar.

Možno keď mi nejde o hudbu, by to malo význam, Neviem.

Stále som si myslel, že to Stereo bude najlepšia voľba, aspoň vacsina tu tak odporúčate.. úplný priestor to samozrejme neurobí, ale zas druhá vec, koľko už je tých scén 5.1 vo filmoch, podľa mňa zhruba 2 aj to pár minút, a väčšinou v akčných filmoch, čo ja si rád pozriem všetky žánre, aj rodinné, komédie, dokumenty atď.

Navyše tú 5.1 tam nemám ako moc rozmiestniť, keďže sedačku mám na stene nalepenu a to by asi nebolo moc dobre keď by mi zadné surroundy smerovali z boku do uší, aj to o dosť kratšia vzdialenosť ako predné fronty a center.


Vyzkoušej, uvidíš.

Ty zmiňované soundbary mají tuším od 7.1.2. až 11.1.4. Rozdíl oproti 5.1. je výrazný.

Ty surroundy jdou trochu seštelovat (hlasitost). Také jsem je měl vzadu na sedačce, než jsem ji posunul. :-)
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 21. 4. 2022 10:40

Pruser je v tom, ze pokud nekoupis fakt drahej soundbar, tak to bude stat zah.o.vno, takze ses uz na cene receiveru plus sloupy, kdyz se uskromnis, tak i stredak, Ikdyz se zda, ze ty sety navrhovane jsou drahe, tak vlastne nejsou, pac je to blbost.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juraj85 21. 4. 2022 10:45

Vedeli by ste mi odporučiť teda či sa mi oplatí, čisto len kvôli filmom nejaké to kvalitnejšie Stereo, ( poprípade aj ten center ak by to tam bolo o dosť lepšie s ním ), plus ten receiver alebo Stereo zosilovač ?

Aké značky repro. Čo som si tak naštudoval od vás tuna z fóra, tak mi najlepšie vyšli napr Q acoustic 3030i, kvôli hutnejsim našom, aj oproti 3020 napr, ale aj iným značkám.
Najlepšie by bolo pre mňa, aby mali predný bassreflex, čo zas ale tie Q acoustics nemajú, keďže to budem musieť dať k stene.
Možno stĺpy, alebo regále na stojane by som vedel posunúť ďalej od steny.

Ideál pre mňa by to bolo mať bez SubWoofera, ale zas len s klasickými repro, neviem či človek dosiahne úplne toho efektu, hlavne k akčným filmom - výbuchy, detonacie.

Odporučili by ste nejakú konkrétnu zostavu, repro + receiver k tomu, aký presný typ.
Diky.
Juraj85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 21. 4. 2022 10:50

Juraj85 píše:Ahojte.
Čo som si počítal fórum, tak celkom odporúčate že stačí mať kvalitné stereo a zahrá to celkom aj priestor.
Do 5.1 moc nechcem ísť, keďže sedačku mám nalepenu na stene.

kvalitní stereo stačí, nicméně za 15t ho nepořídíš
Soundbar je dobrý ke zlepšení zvuku TV (to ostatně máš vyzkoušený), pro kvalitní ozvučení to není (budou tady výjimky, ale to je potřeba nejen víc repro ale i peněz)

u toho prostoru došlo zřejmě k omylu:
žádné stereo ti nezahraje prostorový zvuk, to o čem si čet se bude zřejmě týkat prostorové scény (např. rozmístění nástrojů v nahrávce)
středový kanál není nezbytný, ale je to s ním lepší - především pokud nesedíš pěkně uprostřed naproti TV
- ale nevím, jestli má smysl kupovat kvůli centru AVR, který bude jinak nevyužitý. Stereo zesík ti za stejné peníze poskytne lepší zvuk.
A co síťově funkce, budeš používat? pokud jo, tak by to chtělo stereo receiver (např. Marantz NR1200, Denon DRA800), ale to už je cenově mimo

Na tvém místě bych to řešil stereo receiverem + nějaký slušný zábavný sloupky, pokud na ně máš místo
Druhá možnost je AVR a pokusit se nějak zapracovat s prostorem a postupně vybudovat DK

edit: máš místnost 30m, na to ti malé regály nestačí
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Juraj85 21. 4. 2022 11:29

Sieťové funkcie nepotrebujem.
Hovorím, ja si vystačím, keď to preženiem aj so zvukom telky.
Ten soundbar mi to zlepšil hodne, tak na ucho, na obyčajný posluch, neaudiofila.

Preto si ani nemyslim, že by mi regalovky, neboli dostačujúce na ozvučenie filmu, keď od telky sedím 3 - 4 metre. Kor, keď mi úplne stačí ozvučenie toho najzákladnejšie soundboru, zvuk mávam u filmov niekde na úrovni 16 max 20 z celkového možného 80 alebo 100. A to si nemyslím, že ten SB má lepší výkon ako tie 3030i napr.
Samozrejme viem, že tam hrá úlohu akustika celej miestnosti, ale to nebude ani tých 30, skôr 20 m2.
Je to 3 izbak, celková rozloha 72 m2, čiže obývačka 30 asi nebude mať, to som tak odhadom, radšej reku viac dám ako menej.

-- 21. 4. 2022 12:32 --

Čo sa týka toho priestoru, samozrejme som to nemyslel tak, že Stereo dokáže urobiť 3D priestorový zvuk, že má ozaj pocit človek že spoza neho letí helikoptéra a podobne.
Skôr som to myslel tak, že keď je lepšia zvuková stopa, že to urobí taký jemný efekt na ucho, že sa tam ten vrtuľník pohybuje.
To je samozrejme robené zrejme, pridávaním a uberanim hlasitostizvuku tej situácie.
Keď je vrtuľník pri človeku, hučí to viac, keď odletí a vzďaľuje sa, zvuk vrtuľníku slabne.
Juraj85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 21. 4. 2022 11:42

těžko ti radit, nevíš vlastně co chceš a ani jak je velká místnost...

že ti stačí i zvuk ze soundbaru nebo telky věřím, nicméně pak napíšeš:
"neviem či človek dosiahne úplne toho efektu, hlavne k akčným filmom - výbuchy, detonacie"
- buď si jistý, že nedosáhne - potřebuješ sub, případně pořádný bedny
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Juraj85 21. 4. 2022 11:47

jj, veď toto som sa prisiel tuna poradiť.

Že keď už bedny k filmom, a najlepšie bez sub, tak ktoré značky by za to stali, že majú mohutné basy aj bez sub.

Čo sa týka veľkosti izby, nemeral som to, hovorím 20 - 25 m2.
Ale myslím že regalovky by to v pohode utiahli, keby to má aj tých 30.

-- 21. 4. 2022 12:51 --

Čo sa týka zvuku samotného. Áno stačí mi, keď to trochu preženiem, aj zvuk z telky, z lacného soundbar, je to ešte lepšie.

Len som vyjadril svoj názor a prosbu o radu, že som ochotný investovať nejaké prachy do toho, aby sa to posunulo ešte o nejaký level vyššie.
Lebo samozrejme, že scény, kde sub, alebo lepšie repro dokážu zahrať mohutnejšie bassy ako to čo mám ja, tak to človeka nadchne oveľa viac a väčší zážitok z toho bude mať.
Juraj85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 21. 4. 2022 12:20

Nejjednodušší cestou je zakoupení AVR + repro + případně i subwoofer z bazarové nabídky. AVR by měl mít HDMI in, aby jsi nemusel řešit zvuk z TV. Díky DSP pak můžeš mít až stereo + sub (2.1) nebo u některých AVR dokonce 3.1 (tedy i centr). Ve zvuku si významně polepšíš a do rozpočtu se vejdeš. Navíc ti s prostorem jistě také pomůže automatická kalibrace AVR, tedy pokud ji bude příslušný AVR mít. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juraj85 21. 4. 2022 13:43

Ok, tak skúsim pozrieť AVR s DSP.
Môžte mi kludne odporučiť, kto viete aj aké značky by boli najlepšie aj konkrétne modely.

A samozrejme mi stačí aj bazár.

Kľudne rád prijmem aj doporučenie na konkrétne repro.
Akurát BR by mal byť zpredu, keďže ich budem mať tesne pri stene.
Juraj85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 22. 4. 2022 08:46

Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juraj85 22. 4. 2022 10:09

Ďakujem krásne za poslanie možnosti tapir1.

Z tých repro by som bral určite tie posledné, Monitor audio bronze, tie sa mi veľmi páčia, taky old school dizajn, krásne sú.
Aj keď som si povedal, že si repro vyberiem podľa toho ako budú hrať, nie ako budú vyzerať, ani farbu som nechcel riesit, tieto má naozaj dostali svojim vzhľadom, presne môj štýl. Inak škoda, že sa tam tá ochranná mriežka dáva, zrejme proti prachu, takto odokryté je to krajšie, samozrejme treba tie repro chrániť, následne to bude mať isto dlhšiu životnosť.

Inak neboli by mi tam najvhodnejšie 3 pasmovky aby som mal dobré pokryté stredy, kvôli dialogom, aby som nemusel riešiť ten center.

Ja som si ako nástrel vybral Magnát monitor supreme 2002, viem ich mať bazár za 300, celkom aj slušne hodnotenia majú, aj keď som si všimol tuna na fóre, že ich moc neschvália ľudia.
Juraj85
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků