PHILIPS MC 148/22

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Peter2406 22. 6. 2022 13:20

forum2.JPG
forum1.JPG
Ahoj. Vopred píšem že v danej oblasti som úplný neznalec ale už hodinu hľadám po nete no neviem si pomôcť. Mám starú hifi "vežu" ešte z detstva, túto: https://www.philips.sk/c-p/MC148_22/- Mama to chcela vyhodiť tak som si to zobral na byt. Problém je v tom že veža je funkčná, oba repráky sú tiež funkčné ale jedna z dvoch prípojiek na repráky funkčná nie je. Takže si môžem zapojiť len jeden reprák alebo oba repráky do jednej prípojky ale to neviem či je štastné riešenie. Prikladám aj fotky aké majú repráky koncovku aj ktoré prípojky nie su funkčné? Nevedeli by ste mi poradiť či by mi to v nejakom servise vedeli opraviť alebo či sa tie repráky nedajú koncovky nejako prerobiť nech využijem aspoň tie na PC alebo tak? Poprípade nie je tu niekto zo západného slovenska kto by mi to vedel opraviť? Samozrejme za všetko zaplatím. Mám na ňu neskutočné spomienky na všetku hudbu ktorú som cez ňu spoznával a srdce mi nedá to vyhodiť. Až by ste mi vedeli nejako pomôcť alebo ma aspoň nasmerovať poprípade poslať link kde by som sa niečo naučil ako na to budem vďačný. Vopred ďakujem všetkým ochotným za pomoc.
Peter2406
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 1. 7. 2022 12:14

Nejspíš odešel jeden koncový stupeň zesilovače, pravděpodobně vyschlými nebo vyteklými kondenzátory, ale v podstatě to může být cokoliv.
Opravit se to asi dá, ale vyplatí se to? Oprava může stát několik tisíc Kč (stovek €). Aby ta věž ještě pár let fungovala, musela by projít generálkou a jak je známo, když na staré věci vyměníš jeden komponent za nový, spolehlivě to odpálí další nejslabší článek v řetězci.

Zapojovat oba repráky do jedné zdířky není dobrý nápad, to taky povede k odpálení toho druhého koncového stupně zesilovače, pokud tam není nějaká ochrana.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků