jaký Hi-fi mikrosystém do 11000Kč s kvalitní mechanikou CD

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod GeorgeB 13. 7. 2022 16:14

Prosím o radu. Hledám přehravač se zesilovačem ( Hi-fi mikrosystém ) s důrazem na kvalitní CD mechaniku, cca do 10.000Kč ( do pracovny ). V obyváku používám kvalitní Marantz přehravač s Marantz receiverem. Přes 10 let ( téměř denně) jsem používal Sony - mini Hi-Fi komponentový systém MHC-EC69. Bohužel mechanika po letech odešla do věčných lovišť... Nahradil jsem ji Panasonic SC-PM250EC, u tohoto přístroje začala zlobit CD mechanika hned po záruce. Nyní hledám náhradu s důrazem na kvalitní CD mechaniku. Může mi někdo odborně poradit? Hledal jsem na internetu Sony, s kterou jsem měl dobré zkušenosti, ale výběr od Sony na trhu do 10000Kč chybí.
Děkuji George
GeorgeB
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Tapir1 14. 7. 2022 09:37

Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 14. 7. 2022 10:19

Používáme v ložnici už roky Panasonic PMX90 a zatím bez problémů. Dnes už se téměř ve všech přehrávačích, bez ohledu na cenu, používají velmi laciné mechaniky koncipované pro účel "využij a zahoď", takže spíše záleží na náhodné výdrži konkrétního kusu. Doba kvalitních CD transportů s dlouhou životností (jako byly starší mechaniky Sony, Philips nebo Teac) skončila, tady snad lze poradit pouze bazar (je ale opět na místě otázka technického stavu konkrétního kusu).
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeorgeB 14. 7. 2022 12:41

Děkuji všem za za odpověď.
Bazarové výrobky rozhodně ne!
Na Mikrosystém Denon RCD-M41 DAB (RCDM41DABB) černý, jsem četl recenze, že mechanika CD už není to co bývala dříve... Cdéčka s touto mechanikou také přeskakují... Navíc nemá USB a za ty prachy co umí, je výrobek předražen...
Takže asi pořídím něco kolem 5000Kč. Manželka chce značku Sony, takže asi koupíme Sony MHC-V02.
Jak jsem uvedl, bude to přehravač do pracovny...
GeorgeB
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků