výběr soundbaru/reproduktoru k TV

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Josef07 31. 8. 2022 09:58

No já kdybych šel do toho AVR, tak bych šel asi "ALL IN" a už bych to nevracel, asi by se mi nechtěli vracet sloupky a prodávat AVR dál.

Proto se v tom možná až tak šťourám a porovnávám..

Ale dle toho co jsem od vás četl, tak hudba je jasná a na filmy/seriály/hry z netflixu/PC by to AVR mělo bejt snad taky lepší jak ten soundbar na 2.0 či 2.1.
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod Josef07 1. 9. 2022 11:51

Kurňa, tak jsem zase promarnil to AVR, už ho někdo vzal.. :D
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod gildintor 1. 9. 2022 13:29

Josef07 píše:No přemýšlím co bude lepší buď soundbar a nebo tam nacpu ten receiver :D . Vy by jste šli do toho řezání? Teoreticky kdyby tam byl přesnej obdélník pro receiver, tak by to mohlo bejt OK.

Určitě bych si vybral AVR + Repro a teprve pak vymýšlel jak to v obýváku vyřešit. To se vždycky nějak vymyslí :-D
gildintor
Junior

Odeslat příspěvekod Josef07 2. 9. 2022 20:24

Tak soundbar jsem vrátil. Řikal jsem si, že když už řešim ozvučení, tak ať to je znát a stojí to zato.

Teď sehnat už jen nějaký pěkný bazarový AVR, něco jako ten DENON 4310.
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 2. 9. 2022 21:11

na třetí straně je můj odkaz na jiný Denon, ten se ti nelíbí?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Josef07 2. 9. 2022 23:07

V receiverech se moc nevyznám, jakej bude rozdíl oproti tomu denon 4310?
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 3. 9. 2022 09:44

jó to kdybych věděl :)
vím jedině co jsem vyčet a pochybuju, že dnes seženeš někoho, kdo by oba porovnával

D 4310 má být vylepšený D3808 - vylepšení se má týkat více zvukových kanálů (horní repro) a také má mít lepší zpracování videa (to má význam jen pro průchod z ext. zdrojů)
myslím že pro tvoje užití je to jedno

zajímavé je, že rozdíly mezi nimi se kdysi řešily na fórech a někteří tvrdí, že 4310 má sice víc moderních funkcí, ale jinak je "ošizený" (např. má mít o 2kg méně)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Josef07 3. 9. 2022 11:32

Koukal jsem, že 4310 by se dala ještě sehnat na slovenskym či německym bazaru za +- stejnou cenu + dovoz.

Ale jak řikáš a co jsem též někde četl by mohl být ten 3808 jen na audio +- asi stejnej.

Tak tu 3808 má pán rezervovanou pro známého, jestli si ji veme, tak budu hledat dál.
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod Josef07 5. 9. 2022 12:00

Tak receiver jsem sehnal ten Denon 4310 a k tomu pravděpodobně pořídím sloupové Polk S55e (https://www.czc.cz/polk-s55e-bila-kus/321027/produkt) a dám na leroje :) . Jen doufám, že ty sloupové reproduktory nebudou až až na místnost 15m². Často sedim od TV cca 2 metry, tak snad to bude v pohodě.

Jinak tu je taky zajímavá nabídka na receiver, kdyby to chtěl někdo jen pro audio: https://elektro.bazos.cz/inzerat/157276 ... r-4810.php
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod HefCZ 8. 9. 2022 10:40

zdar, mám možnost od kámoše co se stěhuje pryč vzit sonos ARC + SUB za cca 25 .. je ten sonos dobrý ? mate nekdo zkusenost? nebo radej k LG telce pockat na LG soundbar ? setava bude LG C1 + nvidia shield( kodi cinema stream ) + sounbar...

nebo se na to cele vykaslat:-D koupit NAD399 + regalovky ? a casem sub .. ? :D
HefCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Josef07 8. 9. 2022 11:55

Též mám LG C1, luxusní TV :D. Většinou tu doporučujou zesilovač + repro. Já měl soundbar vyšší třídy od samsungu a úplně mě to nevytrhlo, za ty peníze jsem čekal větší zázrak.
Do příštího týdne snad dopojím zesilovač + věže, tak jsem zvědavej na ten rozdíl a můžu dát info potom.
(soundbar - 18 000, bazar zesilovač + věže - 27 000).
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod HefCZ 8. 9. 2022 12:45

jako ja chtel puvodne KEF Q750 ale rikam si ze ten atmos s tím nedam.. a nechci zase mit obyvak plny beden ... proto max regalovky.. proto me zaujal NAD C399 jako high end s predzesakem na grames a taky streamerem + LS50 mety nebo repro od projectu taky vypada dobre.. :-) jako novy LG S95QR vypada epesne ale cena bude strašny nesmysl 30k odhaduju ... variant je bohuzel jako vzdy hodne .. a clovek chce zvolit to nejlepsi .. za malo penez .. :D jeste stylove bedny od JBL 100 Clasic ? nebo tak nejak ... taky epesní zaležžitost ale tam sme uz uplne jinde s cenou ...
HefCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Josef07 15. 9. 2022 18:05

Výsledek: mám LG Oled C1, která dle recenzí nemá úplně špatnej zvuk na TV. K tomu jsem připojil nedříve soundbar samsung HW Q900a a teď mám receiver - Denon 4310 + sloupové repro - polk S55E.

Soundbar vyplnil perfektně místnost, znělo to dobře, ale když jsem přepl zvuk zpět na TV a porovnal to, přišlo mi, že to znělo dobře i z té televize a největší rozdíl mezi tím mě přišel v tom, že soundbar měl větší basy.

Regálovky hrajou krásně, zvuk působí dospěle a čistě. Když jsem přepnul zvuk zpět na TV a porovnal, přišlo mi to, jako kdyby zvuk z TV byl vysílán s plechovky (roury), nevim jak to popsat. Zkoušel jsem zatím jen menší hlasitost.
K těm regálovkám by se asi hodil ještě centr pro lepší mluvené slovo.

Celkově z toho mám pocit, že se soundbarem budou spokojený "náctiletý" , kteří si tam zapnou film, okulej to a "jedou" :D .
Naproti tomu receiver mi přijde, že je lepší pro někoho, kdo u hudby odpočívá, relaxuje a přijde mi to lepší pro "starší publikum".

Ale to je jen muj subjektivní pocit z toho.

Jinak všem moc děkuji za rady, moc jste mi všichni pomohli a prostě každá z možností má něco do sebe :)
Naposledy upravil Josef07 dne 15. 9. 2022 22:09, celkově upraveno 2
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 15. 9. 2022 18:17

Na filmy si center určitě sežeň, dělá to strašně moc. Každopádně ať to slouží :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 15. 9. 2022 19:08

Josef07 píše: a teď mám receiver - Denon 4310 + regálové repro - polk S55E.


Nejsou S55E sloupy? ;-)
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků