kupit "domace kino" alebo si zostavit prehravac +

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tazman 31. 12. 2005 11:02

chcel by som vas poprosit o radu.

rozmyslam nad kupou domaceho kina, ktore chcem dost vyuzivat na pocuvanie hudby (70 hudba : 30 filmy). nie som audiofil,ale zas nechcem aby to boli nejake chrastitka.

povodne som rozmyslal napr nad niecim takym - http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=30130 (Philips HTS 3300), ale bol som si tie repro pozriet a oni su v tejto triede dodavane take plastove skatulky...tak neviem, ale asi sa od toho bohvieco nebude dat cakat...(nemal som zatial cas popocuvat to)

tak si od vas chcem nechat poradit ci nespravim lepsie ak vezmem drevene Genius 5.1 HT a k tomu nejaky prehravac.
resp. za nie zlu cenu som nasiel nejake Yamahy NS-P110, ale neviem ci su totiez plastaky...
(http://www.yamaha-uk.com/speakers_subwo ... gory_ID=25)

nie su tie sety domacich kin nejak lepsie zladene ako ked to budem len tak kompletovat ako prehravac+repro ?

vdaka za rady :-)
tazman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquila 31. 12. 2005 13:14

urcite nekupuj tie genius 5.1, su to srotove reproduktory a totalny low-end.

radsej si zober tie yamahy a aj ked "plastaky" ver ze budu hrat lepsie ako genius ..
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carrot 31. 12. 2005 17:40

Dost dobre nechapu tvuj umysl kupovat repro pro domaci kino prevzne k poslechu hudby...
Soustavy repro pro domaci kino v cenove relaci 10000-15000Kc se totiz k poslechu hudby obecne vubec nehodi. U drazsich sestav uz je to lepsi, ale porad to neni ono. Na to se hodi poradna stereo soustava + zesilovac.
Otazka ale je, jak velky mas pozadavky na kvalitu reprodukce? Ja treba jsem ted domu kupoval domaci kino PHILIPS HTS3500S (dost podobny tomu, co jsi psal) a ma to taky jen takovy maly plastacky. Kdyz jsem rodicum ukazoval, co to umi, tak jelikoz jsou v tomto absolutni laici, byly nadseni kvalitou reprodukce i hudby, ale ja sam vim, ze je to takovy divny...
Je to, jak jsem jiz napsla, otazkou individualnich pozadavku...
Jinak ty geniusy hrajou fakt divne - proste tak nejak nelokalizovatelne duni (urcite vypadaj lip, nez hrajou).
carrot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metla23 31. 12. 2005 18:13

Nepozeraj na material aj HIGH-END repro su bežne v plaste.

5.1 nie je na hudbu, to su zbytočne vyhodene peniaze.

Radšej daky ten amplifier MARANTZ + speaker BOWERS WILKINS

Ak chceš kvalitu tak určite nie PHILIPS a GENIUS to radšej tu YAMAHU
ktora je na tom zvukovo ovela lepšie.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tazman 2. 1. 2006 17:51

hmm. no dakujem za rady, este to zvazim. ja som myslel domace kino lebo predsalen chcem sem-tam pozriet aj nejaky film...

no a na tie geniusy boli celkom dobre recenzie aj odozvy uzivatelov. su predsalen drevene a tak...
tazman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquila 2. 1. 2006 18:07

nie su drevene, su z lepenky ;) bacha na to :)

original drevene reproduktory sa pohybuju cenovo niekde inde :) za tie peniaze by si pomaly nekupil ani jeden dreveny reprak :)

a ako uz bolo pisane, kopu "umelacov" ma lepsi zvuk ako tie "drevene" geniusi.

ber to tak, ze pozitivne odozvy su od ludi, ktori vesmes prechadzali z 2x500W PMPM pidi repracikov k pocitacu :)
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejpal 2. 1. 2006 18:19

Nemouhu souhlasit s jednim dopisovatelem.. Sam osobne jsem domaci kino nikdy nechtel ale byl jsem v prodejne a tam meli panasonic 885 tak jsem ho tam vyzkousel.. podotykam ze je to moje 4 DVD v baraku ale proste jsem neodolal.. ten zvuk to ma super.. bezte si to nekde vyzkouset.. doporucuji.. nebo vyssi tridu.
Nedělejte to jako já a v ničem se zbytečně nerýpejte!!! RejpalX
rejpal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tazman 3. 1. 2006 14:28

skusim to popocuvat a porovnat. mne je jasne ze v tejto kategorii to nebude ziadne hifi, ale jednoducho si neviem predtavit v sucasnosti dat do toho ovela viac penazi
tazman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 3. 1. 2006 14:42

Muj kamos to udelal tak ze si koupil klasicky AV receiver THOMSON(v te dobe 10000) ke kteremu se byly pridany 5.1 plastove repraky. Po pul roce az mel trosku penez tak si ktomu jako predni reproduktory poridil kvalitni sloupove velke drevene bedny a ted si chce poridit naky solidni sub. Jako zadni repra zatim pouziva stale ty puvodni plastove repraky.

Podobnou sestavu(AV receiver +repro) jsem videl ted od SONY, zkus sepodivat po eshopech.
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.vti 5. 1. 2006 11:53

No já mám tyto Geniusy a mám je napojené na Mascom DVD přehrávač s výstupem 5.1. Na přehrávání filmů je to min. dostačující, řekl bych za tu cenu výborné, ale při vložení CD je to bída
Petr.vti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cannon52(smazano) 5. 1. 2006 12:27

domácí kino jsem budoval asi dva roky,aby to hrálo jak cd audio tak dvd video dobře! tak žádnej plast,to se nedá poslouchat zes.5*100W ,basák -subwoofer tvrdí domácí kino minimum 100W aktivní celkem 150tis.nejsem tak bohatej,abych kupoval plast : :P
cannon52(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků