RYCHLO-ZHANAM DOMACE KINO DO 5 000 SK

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod freem1 4. 1. 2007 11:56

Dobry den . Chcem si kupit nejake domace kino do 5 000 Sk. Rozmyslal som o THOMSON DPL 912 - ale kamarat ma prehravac Thomson a zistil som ze ked pouzije ZOOM tak mu ostane na obrazovke televizora taka znacka , ze kolkokrat to je zvacsene a to nechcem aby som mal. Proste chcem take domace kino , ze ked pouzijem ZOOM tak nech mi neostane na obrazovke ziadna znacka , lebo ked to tam je stale zobrazene tak to cloveka pri pozerani rozculuje. Prosim odporucte mi nejake domace kina ktore maju ZOOM bez toho staleho zobrazenia na obrazovke - alebo sa to da nejako vypnut aj na tomto modele THOMSON DPL 912? Za skoru odpoved vopred dakujem .
freem1
Junior

Odeslat příspěvekod volodsvk 4. 1. 2007 12:07

Denver mas za 5000 aj s reprakmi :D a u zoomu nema nic take co ty hovoris.
volodsvk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freem1 4. 1. 2007 12:58

Prosim napis mi presny nazov toho domaceho kina - diki...
freem1
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.Z 4. 1. 2007 12:59

volodsvk píše:Denver mas za 5000 aj s reprakmi :D a u zoomu nema nic take co ty hovoris.


tyjo denver a sencor brrrrrr vod nich bych nekoupil ani kalkulačku >:-[]
My name is Doctor John Zoidberg from the planet Decapod 10
Dr.Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 4. 1. 2007 13:55

Dr.Z píše:
volodsvk píše:Denver mas za 5000 aj s reprakmi :D a u zoomu nema nic take co ty hovoris.


tyjo denver a sencor brrrrrr vod nich bych nekoupil ani kalkulačku >:--]


Já bych to zase tak nezatracoval - ne každý potřebuje nutně set domácího kina za 10.000+.. Osobně znám tři lidi, co mají set domácího kina od Sencoru a jsou s ním už nějakou dobu maximálně spokojeni - počet problémů=0..
A když jsem u známého viděl Sencor SHC-XD550 tak jsem byl příjemně překvapený - hezký obraz, zvuk i design, všechny funkce, které normální člověk od domácího kina požaduje a to za krásných 3.000,- Kč..

Vím, že má ta značka špatnou pověst, ale osobní zkušenosti mám jiné a pokud máte zadání domácí kino do 5.000,- Sk, tak asi stejně neuvažujete o Denon, Sony, Bose a pod.. :wink:
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 4. 1. 2007 14:03

Ja myslim ze za tuto cenu by bylo asi nejlepsi reseni koupit zvlast DVD prehravac(cca 1500-2000kc) s dekoderem(5.1 analogovy vystup) a knemu napr GENIUS SW-HF 5.1 5000(cca 2800 kc). Kvalita zvuku bude urcite lepsi nez naky plastovy bedynky denver. Ma to i dalsi vyhodu a to ze pokud se ti pokazi nebo zastara DVD prehravac tak koupis jen novy prehravac a bedny ti zustavaji.
Obrázek
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod volodsvk 4. 1. 2007 14:07

Denver - zozenies v Metre alebo inom obchode. Nas stalo 5000 Sk pred dvomi rokmi, ale pracovalo asi len pol roka potom to zacalo sekat. No kazdopadne za 5000 mas 5.1 audio a radio s RDS a prehravac DVD a JPEG. http://www.obchodny-dom.sk/hyundai-htx-827-stribrne/38358/ napriklad aj toto, na vyber je toho spusta. Pokial chces iba prehravac, tak kup cosi znackove, ako Sony. Prehravac Sony kupis uz za 2500.
volodsvk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod volodsvk 4. 1. 2007 14:10

kromec píše:Ja myslim ze za tuto cenu by bylo asi nejlepsi reseni koupit zvlast DVD prehravac(cca 1500-2000kc) s dekoderem(5.1 analogovy vystup) a knemu napr GENIUS SW-HF 5.1 5000(cca 2800 kc). Kvalita zvuku bude urcite lepsi nez naky plastovy bedynky denver. Ma to i dalsi vyhodu a to ze pokud se ti pokazi nebo zastara DVD prehravac tak koupis jen novy prehravac a bedny ti zustavaji.

Este treba pripomenut: 1Kc = cca 1,3 SK, u nas cosi podobne stoji tusim vyse 4000 korun, a to bolo este v akcii. Kazdopadne toto riesenie je dobre, mam repraky Genius 5.1 za 2500 na pocitaci, hraju skvelo, super basy a daju sa pripojit k prehravacu s 5.1 cinch. Skoda len, ze znackove prehravace nemaju 5.1 vystup.
volodsvk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 4. 1. 2007 14:24

volodsvk: tak jsem podival a na slovensku stoji 3400 coz neni tak hrozne za 1600 by se dal podle i v SK sehnat solidni DVD prehravace vcesku jsou nejlevnjsi i pod 1000kc.

http://www.e-obchod.sk/athenas/?Mode=Sti&StiId=29120
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Z 4. 1. 2007 14:42

Mr.Semtex píše:
Dr.Z píše:
volodsvk píše:Denver mas za 5000 aj s reprakmi :D a u zoomu nema nic take co ty hovoris.


tyjo denver a sencor brrrrrr vod nich bych nekoupil ani kalkulačku >:--]


Já bych to zase tak nezatracoval - ne každý potřebuje nutně set domácího kina za 10.000+.. Osobně znám tři lidi, co mají set domácího kina od Sencoru a jsou s ním už nějakou dobu maximálně spokojeni - počet problémů=0..
A když jsem u známého viděl Sencor SHC-XD550 tak jsem byl příjemně překvapený - hezký obraz, zvuk i design, všechny funkce, které normální člověk od domácího kina požaduje a to za krásných 3.000,- Kč..

Vím, že má ta značka špatnou pověst, ale osobní zkušenosti mám jiné a pokud máte zadání domácí kino do 5.000,- Sk, tak asi stejně neuvažujete o Denon, Sony, Bose a pod.. :wink://quote]


nj já mám zkušenosti horší - sencor sme měli domácí kino a mikrovlnku:) oboje šlo do reklamace, mikrovlnka vyhazovala pojistky a kino zasekávalo dvdčka a když se zapojily sluchátka tak to hrálo i z repráků, nacož nám servis technik řek, že to je normální :mrgreen: nedávno sem dostal darem autoradio sencor a mp3 zrovna moc dobře nečte, asi mám na tu značku smůlu >:-[]
My name is Doctor John Zoidberg from the planet Decapod 10
Dr.Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 1. 2007 17:32

Ahoj,

Denver a Sencor bych také raději nekupoval!

To co navrhuje Kromec (Genius SW-HF 5.1+DVD přehrávač) je super řešení za super peníze. Vím, že to takto vyřešil i jeden z mých známých a jeho spokojenost nezná hranic :wink:
Jasně, není to žádná super HIFárna, ale pro normálního smrtelníka je to zajímavé řešení, za zajímavou cenu.

Dokonce toto řešení bylo zmiňováno i v jednom z časopisů, které píší o domácím kinu.

Neváhal bych.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 4. 1. 2007 18:46

No tak zrovna ten Genius nebude o moc lepší než set od Sencoru nebo Thomson a to ani zvukem, ani kvalitou.. Asi nejhorší, co jsem v téhle cenové kategorii slyšel, jsou nejlevnější sety domácího kina od LG - naprostá zvuková katastrofa..

Nejvíc by mě ale od Geniusu odrazovala ta kabelová džungle, která následně vznikne po zapojení DVD - Genius - jednotlivé repro.. :wink:
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 4. 1. 2007 18:57

Mr.Semtex:
Ta kvalita je fakt vetsi, doporucuji nekde poslechnout. Par pripominek
-vetsi ozvucnice s dreva Geniusu hraji urcite lipnez maly plastacky
-sub u Geniusu je vykonejsi takze je tam vetsi rezerva, oni totiz vsechny levne subwoofery pokud je trosku osolis(nemusis se ani priblizit maximu) dost zkresluji(vcetne LOGITECHU za 10kkc.)
-Pribude ti navice jeden kabel mezi DVD a repro coz bych urcite nenazyval dzungli. jednotlive repro budes pripojovat kabelove tak jako tak, domaci kina s bezdratovymi repry jsou podstatne drazsi
-Pokud ti odejde nebo zastara DVD tak nemusis vyhodit celej komplet, bedny ti zustavaji.
-ten vzhled geniusu je podstatne lepsi a hodi se spis do obyvaku nez sedivej plast
-nevyhodou je ze budes met v pripade geniusu dve dlak. ovladani.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 1. 2007 19:07

To Mr.Semtex:

Zkus si to někde pořádně poslechnout a srovnat. Zjistíš, že rozdíl pozná i ,,nesluchař". Ty Genius (pokud nebudou vadné) budou hrát o třídu lépe jak Tebou zmiňovaný zbytek.

Jediná teoretická nevýhoda jsou opravdu dva dálkové ovladače.

No a co se designu týče, tak pro mě je dřevo dřevem a v interiéru bude rozhodně vypadat lépe než ,,plasťáky"

Souhlasím s Kromcem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 4. 1. 2007 19:20

To Kromec: To nebylo slovo do pranice.. :wink:

- v téhle cenové kategorii je to prašť jako uhoď
- není to ani o tom, jestli dřevo nebo plast - i plastové bedničky mohou být špičkové (doporučuju podívat se na některé modely BOSE)
- o designu bychom se mohli možná hádat - mě se například do interiéru dřevěné bedničky nehodí ani nelíbí..
- počet kabelů záleží na tom, jestli se použije jeden kabel nebo x cinch kabelů, takže na možnosti výstupů DVD přehravače..
- v setu domácího kina je většinou i RDS radio, nedělá problémy DTS a vstupy se dají přepínat na DO

Všechno má zkrátka své plus i mínus - já bych se asi rozhodnul pro set domácího kina a Vy pro DVD + Genius - dál se snad hádat nebudeme.. :wink:

PS: Navíc na začátku se tazatel ptal na něco úplně jiného a na to jsme mu neodpověděli ani já, ani Vy.. :lol:
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků