onkyo a B&W

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod chemistry 27. 1. 2007 10:04

onkyo TX-SR3O3 E av receiver 5.1 WRAT technologia
onkyo DX-7333 CD player
B&W DM 601 SR repro
kabel Audioquest

mal by som sa zmestiť 30 litrov, bo da sa za VOC kupiť
:D

na počúvanie hudby, prípadne pak ešte dokupim neaky subwoofer.

Vaše nazory na zostavu? please

chemistry
chemistry
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 27. 1. 2007 11:30

Ahoj,
Za 30 tis. už koupíš slušnou sestavu, to zase není tak nereálné :)
Pokud je to na poslouchání hudby, tak bych zapomněl na AV receiver, kde musíš zbytečně platit za audio a video obvody navíc. Jinak těžko poradím, protože neznám Tvé uši. První, co by Tě melo napadnout, je poslech. Zajdi do nějakého poslechového centra a tam poslechni, co mají, ať vůbec víš, co od čeho čekat. Nemohu Ti tvoji sestavu nijak rozmlouvat, ale pokud bych měl říci, jakou bych si za 30tis. koupil já, tak by to bylo:

Repro: Xavian XN 125 II (malá regálovka s překvapivě živým a strhujícím zvukem)

Zesilovač: NAD C325 (velmi povedený zesilovač, může ale odradit design)
Cambridge Audio Azur 640

CD přehrávač: Na ten moc nezbylo, takže bych malinko přišetřil a pak se mrnkul po nějakém starším.

Kabely: Stíněnou dvojlinku Jamo (pro začátek)

Ještě dvě otázky. Co posloucháš za hudbu a do jak velké místnosti to plánuješ umístit?

EDIT: Jinak to chceš na hudbu, ale máš v plánu koupit AV receiver a B&W DM 601, které se hodí spíše pro domácí kino. Tak jak to tedy je?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod chemistry 27. 1. 2007 11:44

jasne Jersey II, beriem všetko čo pišeš, prva vec je že tuto zostavu môžem mať fakt za brutalne dobru cenu (nepytaj sa jak ale v ramci zakona :-) ). ten AV receiver kvôli subíku poradil mi jeden chalan ten ma zostavu ONKYO , DALI, B&W a myslim že sa celkem vyzna. tie bowery myslim že nie su len čisto na kino, čo sa tyka miestnosti klasika 1 izbovy house, a počuvam Suede, James Dean Bradfield a take haluzoviny .-) , kcem čisty zvuk žiadne mega decibely. next week si to idem vypočuť.

inač , ale začinam sa pomaly priklanať k zosiku nie av receiveru

btw: čo vraviš na 2 pasmove regalovky Canton ? seria GLE
chemistry
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 27. 1. 2007 12:07

Na cenu se samozřejmě ptát nebudu :) Neříkám, že se Tvůj kamarád nevyzná, ale pokud chceš poslouchat hudbu a radí Ti AV receiver a reproduktory, které se hodí spíše do mulitkanálu (samozřejmě, že zahrají i hudbu, ale charakterem zvuku budou malinko laděny právě do sestavy domácího kina). Určitě si ale sestavu, kterou máš možnost koupit výhodně poslechni na svých CD, ještě před tím, ale navštiv nějakou poslechovku, ať máš malý obrázek. O "megadecibelch" se to samozřejmě nebavíme.

Tvé myšlenky pochodující směrem ke stereo zesilovači jsou správné.

BTW: Jsou na ně rozporuplné názory. Někdo se jim vysmívá, další zase tvrdí, že nehrají zle. To je třeba si také poslechnout, abys věděl, kam se zařadíš ty, s Xavian XN125II se ale samozřejmě rovnat nemohou. Měl bych pro Tebe jeden zajímavý tip. http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=288
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod chemistry 27. 1. 2007 12:20

jasan, idem si to vypočuť, NAD a Xaviany su parada viem ale bohužial nemam ani kde vypočuť . inač preprúbzdal som aj hifi.slovanet.sk aj hifiminiBBforums aj radil osobne. proste audio je začarovany kruh :-) všetky moje požiadavky zatial hraju pre onkyo a boweriky . skusim vypočuť aj tie cantony plus ešte mam možnosť infinity repro skusim, ale pre onkyo som už definitivne rozhodnuty
chemistry between us
chemistry
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 27. 1. 2007 13:56

chemistry píše:proste audio je začarovany kruh :-) /quote]

Jersey II. píše: Tesat do kamene! :-)

Určitě ještě poslechni ty Cantony, ale B&W se mi jeví jako lepší volba.. Jen bych spíš malinko uvažoval o tom stereo zesilovači než AVR. AV recevier porovnatelné kvality se stereo zesilovačem bude za minimálně dvojnásobek ceny. Pokud dáš deset tisíc za starší stereo zesilovač už budeš mít něco, od čeho je možno se malinko odrážet. 10tis. za AVR je spíše základ, než něco pokročilejšího.
Naposledy upravil Jersey II. dne 28. 1. 2007 13:12, celkově upraveno 1
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Ondra6 28. 1. 2007 00:06

Za Bowers & Wilkins se zbytecne plati navic. Ja bych sel do sloupu Canton LE109. Pokud chces domaci kino, tak AV receiver, pokud jen hudba, tak mnohem kvalitnejsi stereo zesik za stejnou cenu, to je jasny. NAD zesik je super volba.
Ondra6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondra6 28. 1. 2007 00:08

Jinak ja mam Onkyo TX-SR502E, jsem spokojen. Kdybych mel jit do sterea za rozumnou cenu, volim na pohled ohyzdny NAD.
Ondra6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chemistry 28. 1. 2007 11:28

Ondra6 píše:Jinak ja mam Onkyo TX-SR502E, jsem spokojen. Kdybych mel jit do sterea za rozumnou cenu, volim na pohled ohyzdny NAD.

určite si nevyberam stereo podla výzoru :D . nemam hlavne tolko času a možností si vypočuť aj ten NAD a ostatne veci čo doporučujete. ale aj tak prosim dalšiu radu : pozrel som sa na zosik ONKYO A-9211 nema WRAT technologiu, za tu istu cenu skoro mam ONKYO TX-8522 čo je FM-AM receiver s WRAT technologiou. čo je lepšie? dla vas

to Jersey II nuceny

http://www.stereomag.cz/read_clanek.php ... 58&id_kat=

tu je test aj tych B&W nedopadli zle

chemistry
chemistry
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 30. 1. 2007 15:16

Ve stříbrné barvě podle mě NAD zas až tak špatně nevypadá...
...NAD C 352 SILVER :arrow: http://www.melissa.cz/hifibazar_image/nad-c542-c352-hifibazar.jpg

U těch B&W-ček bych si dal při poslechu pozor na ten údajný kovový nádech výšek, který byl zmiňován v tom testu - sice jsem B&W 6xx neslyšel, ale už jsem se s názorem, že tato řada má kovové výšky, několikrát setkal.

K Onkyu bývá ještě doporučován ELAC.

http://www.golias.cz/index.php?modul=au ... m&id=31289
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod chemistry 1. 2. 2007 17:29

zatial dik za rady, zajtra idem vypočuť, dám vedieť. budem skúšať ALR-Jordany, Boweriky, Cantony, Mission
chemistry between us
chemistry
Junior

Odeslat příspěvekod kukin 1. 2. 2007 20:52

Pokud můžeš, tak zkus prubnout i KEF iQ3.
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior

Odeslat příspěvekod chemistry 3. 2. 2007 14:38

chemistry between us
chemistry
Junior

Odeslat příspěvekod chemistry 17. 2. 2007 23:00

no po dlhšej dobe. a zde je výsledok: receiver Onkyo TX-8222 , cd player Onkyo DX-7333

repro B&W DM 602 S3

bohužial zatial len dvojlinka Jamo, Audioquest nebol. Váš názor na zahorenie reproduktorov? rád si vypočujem
chemistry between us
chemistry
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 2. 2007 01:42

Ahoj,

existují speciální zahořovací CD. Kamarád něco takového kupoval a na své věži použil k zahoření reproduktorů.

Osobně si dovolím říct, že bych do nových reproduktorů pouštěl jen opravdu kvalitní hudbu na kvalitních nosičích (takže ne audio CD předělané z MP3) a ne hudbu z rádia. To zahořovací CD bych testnul taky.

Ale to je jen názor můj - laickoamatérský :-) Jaký je, ale názor odborníků nevím.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Další stránka