Prosim poradte zlepseni audia u pocitace

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jen1982 4. 2. 2007 20:04

Zdravim vsechny,
prosim chtel bych poradit.

Chtel bych si poridit lepsi zvukove zarizeni nez jsou stavajici plastove repracky pripojene na integrovanou zvukovku.

Muj pozadavek je nasledujici - jde mi hlavne o hudbu (obcas filmeck) posloucham pouze pres pocitac (smesku, ale spis neco tvrdsiho a soundtracky - presto berme smesku), slo by o mistnost 4x4 metry.

Co jsem zatim nastudoval, tak jsem pochopil, ze cesta by mohla byt takova - lepsi zvukovka , zesak , regalove 2.0

Vzhledem k tomu, ze jsem financne omezen, tak ten zesak a repro bych se nebal vzit z druhe ruky. Nechci rikat konkretni castku, ale dejme tomu 7000,-, nekde jsem cetl, ze v bazaru se daj nekery kvalitni veci sehnat za velmi solidni cenu. Je muj pozadavek za tyhle penize realny, nebo mam radsi koupit pritelkyni peknou kytku?:)

Necekam, ze mi poradite konkretni dily, ale spise bych byl rad jestli je tato uvaha spravna popr. jakym smerem se orientovat.

Za rady predem dekuji.
Jen1982
Junior

Odeslat příspěvekod Jackal 4. 2. 2007 20:09

Určitě bych začal u zvukové karty. Integrované kodeky co se teď dělají jsou sice kvalitní, ale na zvukové karty od Creative nemají. Silnou konkurenci mají ve zvukovkách s čipem X-Fi, nic jiného dnes nemá cenu.
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 4. 2. 2007 20:15

Ahoj, Tvá úvaha jít cestou lepší zvukové karty, zesilovače a regálových stereo reproduktorů, je správná. Cesta nákupu věcí z druhé ruky je také správná. Limit se mi zdá ale malinko nešťastný. Na kytku pro přítelkyni zapomeň :wink: .. Je ale požadavek reproduktorů závazný? Ono totiž za 7tis. bys mohl mít starší kvalitní zvukovku a nová sluchátka. To je podle mě dobrá cesta, jak získat za 7tis. velmi dobrý zvuk, který bude věrnosti mnohem blíže než pokud koupíš zesilovač a repro za 7tis.

Na zvukovky od Creative bych zapomněl a oko směřoval spíše na:
M-Audio Revolution 5.1
M-Audio Sonica Theater
M-Audio Audiophile
Esi Juli@
atp.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Jackal 4. 2. 2007 20:29

Jersey II. píše:Ahoj, Tvá úvaha jít cestou lepší zvukové karty, zesilovače a regálových stereo reproduktorů, je správná. Cesta nákupu věcí z druhé ruky je také správná. Limit se mi zdá ale malinko nešťastný. Na kytku pro přítelkyni zapomeň :wink: .. Je ale požadavek reproduktorů závazný? Ono totiž za 7tis. bys mohl mít starší kvalitní zvukovku a nová sluchátka. To je podle mě dobrá cesta, jak získat za 7tis. velmi dobrý zvuk, který bude věrnosti mnohem blíže než pokud koupíš zesilovač a repro za 7tis.

Na zvukovky od Creative bych zapomněl a oko směřoval spíše na:
M-Audio Revolution 5.1
M-Audio Sonica Theater
M-Audio Audiophile
Esi Juli@
atp.A/quote]

To si snad děláš srandu !! :D
Na zvukovky od Creative má zapomenout, ukaž mi na trhu něco lepšího než je čip X-Fi - http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... P0X000089Z, to jen příklad professionální karty, i ty levný jsou lepší než ty co jsi udal, ale je to věc názoru koukám. Nic proti. :D
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior

Odeslat příspěvekod Jen1982 4. 2. 2007 20:35

no o sluchadlech jsem premyslel, no bohuzel ja proste sluchatka nemam v lasce (ja vim neni to moc racionalni vhledem k me situaci:)), ale chtel bych repro i za cenu mensi kvality zvuku
Jen1982
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 4. 2. 2007 20:43

Jackal
Ano, to je zřejmě věc názoru a je vidět, že zřejmě znáš jen zvukovky od Creative.. Výrobce typu Echo audio, M-Audio, Esi, Mout, atp. Ti asi nic neříkají, a proto nemám potřebu dohadovat se zde, co je lepší. Tvůj názor je jasný, můj také, považujme to za uzavřené.

Jen1982
Chápu, jsou lidi, kterým specifický sluchátkový projev příliš nevoní, tímto směrem Tě tedy nutit nebudu, i když myslím, že je to jedina rozumná možnost za 7tis. Bohužel nejsem schopen poradit jaké repro+zesilovač za 7tis., to už bych se pohyboval na tenkém ledě. Co říkáš na aktivní monitory? Reproduktory pro blízký poslech, který už mají zesilovač v sobě.
Naposledy upravil Jersey II. dne 4. 2. 2007 20:52, celkově upraveno 1
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Jackal 4. 2. 2007 20:49

Jersey II. píše:Jackal
Ano, to je zřejmě věc názoru a je vidět, že zřejmě znáš jen zvukovky od Creative.. Výrobce typu Echo audio, M-Audio, Esi, Mout, atp. Ti asi nic neříkají, a proto nemám potřebu dohadovat se zde, co je lepší. Tvůj názor je jasný, můj také, považujme to za uzavřené.

Jen1982
Chápu, jsou lidi, kterým specifický sluchátkový projev příliš nevoní, tímto směrem Tě tedy nutit nebudu, i když myslím, že je to jedina rozumná možnost za 7tis. Bohužel nejsem schopen poradit jaké repro+zesilovač za 7tis. Co říkáš na aktivní monitory? Reproduktory pro blízký poslech, který už mají zesilovač v sobě.p/quote]

Neznám jen Creative, jen jsem chtěl říct co má dnes cenu a co ne. Nechme to tak, jak jsi řekl, je to uzavřené.
Jackal
Junior

Odeslat příspěvekod Jen1982 4. 2. 2007 20:51

jen jsem projel bazary a nejakej typek prodava M-Audio Revolution 5.1 za 1000,- uz jsem s nim mluvil, treba by to vyslo.

...mozna bych mohl tech 7000,- prekrocit:) (trocha:)
...btw jsem z Brna, takze treba kdyby byl nejaky tip, kde bych se mohl porozhlednoout:)
Jen1982
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 4. 2. 2007 20:59

Pokud je v pořádku, tak myslím, že za 1000Kč to není špatná koupě.

V Brně je Melissa http://melissa.cz/, mají tam i poslechovku. A v bazaru se tam občas objevují pěkné kousky za slušné peníze. Rozhodně nic neuspěchej. S Melissou mám dobré zkušenosti, koupil jsem tam sluchátkový zesilovač za velmi výhodnou cenu. O ničem jiném bohužel v Brně nevím :-(
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Jen1982 4. 2. 2007 21:26

jj jasny hlavne nic neuspechat...
ta melisa vypada docela luxusne:))
no treba ad zesak a repraky: jaky by mely mit parametry vzhledem k uvazovane mistnosti? o tom nemam vubec predstavu
Jen1982
Junior

Odeslat příspěvekod Jen1982 4. 2. 2007 21:35

ad monitory - asi bych se nebranil, zalezelo by asi na konkretnim kusu
Jen1982
Junior

Odeslat příspěvekod al.ish 4. 2. 2007 21:38

Jackal píše:To si snad děláš srandu !! :D
Na zvukovky od Creative má zapomenout, ukaž mi na trhu něco lepšího než je čip X-Fi - http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... P0X000089Z, to jen příklad professionální karty, i ty levný jsou lepší než ty co jsi udal, ale je to věc názoru koukám. Nic proti. :DH/quote]

Rict, ze zminena X-Fi je lepsi nez napr. ESI Juli@ chce hodne odvahy a nebo neznalosti.
Dobre, tobe vyhovuje Creative. Tvoje volba. Ale co rikas treba na ten jejich Crystalizer a nebo resampling 44->48->44kHz?
al.ish
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 2. 2007 22:09

taky se právě rozhoduju pro výměnu svých starých plastových bedniček, Subwoofer sem si sám udělal a myslím že je luxusní..

takže abych měl pořádny 2.1 tak se rozhoduju pro některé z reproduktorů značky Redstar, konkrétně asi tyhle:
Obrázek

vzhledově se mi moc líbí, a myslím že poměr cena/výkon bude taky v pohodě...
Kdyžtak se koukni i na jejic jiné v nabídce 8)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Junior

Odeslat příspěvekod Jen1982 4. 2. 2007 22:29

tak vzhledove jsou fakt pekny a o techhlech se da rict, ze jsou monitory? no a neni to nejaky levny? nejdrazsi jsou za 2000,- , to jsou aktivni jestli tomu dobre rozumim.
Jen1982
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 4. 2. 2007 23:27

Přesně tak, ty jsou aktivní. Ale toto zrovna nevidím jako nějaký velký skok od levných PC repráčků. Já měl na mysli aktivní monitory od Behringeru, Dynaudia, M-Audia, atp. Něco jako tohle http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=54393&start=45 nebo třeba tohle http://disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,622
Naposledy upravil Jersey II. dne 5. 2. 2007 09:20, celkově upraveno 7
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Další stránka