Yamaha E-810 - nazory

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stano.stano 1. 6. 2007 15:23

Ludia, pocul niekto z vas hrat tieto zazracne skatulky? Alebo ma ich niekto dokonca doma? Ja som ich pocul v hlucnom obchodaku. Prisiel som, zapol som a ...... skoro som odpadol. Taky uzasny zvuk som vazne necakal. :shock:
Yamaha sa teda ukazala. Skvele. Chcel by som ich. Len su pomerne drahe. No vlastne ten zvuk za to stoji. Lene peniazkov je pomenej. Napiste svoje skusenosti

Obrázek

Krasa. Klavírny lak.....hmmm :)
stano.stano
Junior

Odeslat příspěvekod gewehr 30. 8. 2007 10:18

No ja nad touto Yamahou tiez rozmyslam, a zaujimali by ma nejake skusenosti s nou, aka je kvalita zvuku, pripadne ako je to s prepojenim s TV...
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fiiik 20. 11. 2007 22:21

jo, taky o ni přemyšlím, jen o E-410, myslím, že bez DVD se obejdu. Takže taky bych uvítal nějáký názory. Nebo spíš chci být přesvědčen o tom, že ji mám koupit :))
fiiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jurajko123 8. 2. 2008 18:51

ma uz niekto osobne skusenosti z tymto nadhernym Hifi Mikro systemom .. ?? Rad by som si totizto zakupil danu Mikro vezu, ale rad by som este pocul od niekoho jeho osobne skusenosti.
DIK dopredu za odpoved ! :wink:
jurajko123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomeq 1. 4. 2008 08:29

Vypada skvele. Je mozne vobec za tie peniaze co stoji poskladat nieco podobnych kvalit?

Co viem, ma len 2 chyby:
1 - necita mp3 z CD ani z DVD (resp. Neda sa vnich listovat) pokial nie je zapojena s TV - tato vec sa ovlada cez menu na obrazovke
2 - nikde v irsku ju nemaju, a cize nemozem si ju vypocut a teda ani kupit... :(
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 8. 4. 2008 18:35

Mám Yamahu E700 (levnější bratříček) a mp3 z CD/DVD přečte i bez TV. Je to sice poslepu, ale jde to :-]
Se zvukem jsem spokojen. Nejsem sice nějak moc náročný ani nemám zkušenosti s lepšími soustavami, ale s horšími naopak ano :-)

drobné info:
http://www.stereomag.cz/print_clanek.php?id_cl=2535
http://live.atlas.cz/91938-vsechno-co-j ... i-dil.aspx
Obešel já polí pět!
mareq0
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Borek0326 10. 4. 2008 22:19

Tuhle Yamahu jsem si nedávno pořídil a jsem s ní zatím nadmíru spokojenej. Co se týče zvuku, je přesný, detailní, čistý, basy mu nechybí, ale samozřejmě sub to neni. Ještě plánuju koupit lepší repro kabely a myslim, že na pár let mám s audiem vystaráno. Cena se nyní pohybuje od 14k výše, což je podle mě bezkonkurenční, vzhledem ke zvuku. Doporučuju.
"Peníze jsou vedlejším produktem moci"
Borek0326
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod walter n. 8. 10. 2008 19:45

Mám čerstvě Yamahu E 810 a mechanika při některých (originál) CD rozvibruje celý komponent/panel DVD, což se projevuje "fenomenálním" vrčením (mírně hlasitým), které slyšíte, při zeslabeném zvuku na nulu, na dálku deseti metrů. Jako když položíte zapnutý fén na plochu stolu :-D. Při přiložení dlaní na boky skříně se vibrace ztlumí do normálních mezí. Naštěstí to po dvou minutkách (po jedné stopě) většinou přestane. Problém vidím asi (?) v nedokonale uchycené/utěsněné DVD mechanice v panelu. Navíc na zesilovači, na kterém stojí tento přehrávač (jinak vahou dost lehký), je kvůli větrání vystouplá destička/děrovaný plíšek o větší ploše a tloušťce cca 0,5 mm (místo děr v konstrukci skříně!), který zapříčiňuje nerovnoměrné postavení nožiček komponentu přehrávače, a následné zhoršení (výrazné) oné vibrace. Docela vtipné... Asi ji vyměním do 14 dnů, pokud to velmi rychle a jednoduše nevyřeším.

Toto je dost možný problém, při stížnostech na hlučnou mechaniku (nejen u tohoto modelu). Sama o sobě není extra rušivá. Pokud ovšem tento mnou popsaný problém je v mírnější mezi, může se jevit právě jako "hlučná mechanika". Budu se snažit to rychle vyřešit.

Toliko můj první postřeh.
walter n.
Junior

Odeslat příspěvekod kukin 10. 10. 2008 13:44

no a co to vyřešit jednoduše a dát přehrávač dolů a na něj postavit zesilovač?
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eibe1 10. 10. 2008 16:57

S tou hlucnou mechanikou bude asi problem v tvojem kusu, u me je to v pohode. Rozmyslel jsem se asi 2 mesice mezi Yamahou a Philipsem 908 ktery se mne velmi libil, ale po vyzkouseni v obchode me moc zvukove nepresvedcil i kdyz prodavac daval vinu velke mistnosti. S Yamahou jsem zvukove velmi spokojen az na male drobnosti napr. chybejici HDMI pro DVD a USB, coz si myslim, ze v takove cenove relaci by mela byt samozrejmost
eibe1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod walter n. 11. 10. 2008 18:01

kukin píše:no a co to vyřešit jednoduše a dát přehrávač dolů a na něj postavit zesilovač?

Problém by se zmírnil, ale ne zcela vyřešil... Navíc na zesilovači z černého plechu je průhledný světlý děrovaný plíšek (většího rozměru) pro větrání, místo výřezu ve skříni, což minimálně z estetického hlediska vypadá trochu mimo, asi jako vlastní úprava chlazení "od kutila" :oops:. Přes ten přehrávač postavený na zesilovači to samozřejmě není vidět.

K těm vibracím mechaniky (vždy se výrazně rozvibruje také celý komponent/skříň přehrávače)...

Zatím toto způsobily pouze (!) originály CD (tři z pěti) a ani jedno z deseti testovaných kopírovaných nebo vypalovaných CD nebo DVD. U všech kopií je mechanika krásně tichá! Většinou to všeobecně bývá naopak, tj. originály takřka bezproblémové a kopírované/vypalované, vzhledem k možné horší kvalitě, můžou dát mechanice zabrat. Ještě to vyzkouším na dalších "originálkách". Uvidíme...
walter n.
Junior

Odeslat příspěvekod monita 19. 10. 2008 08:19

Ahoj, uvažuji o koupi tohoto nádherného přístroje. Nevíte někdo, zda kabel propojující dvě hlavní jednotky (DVD rom a zesilovač) postačí na to, abych mohl položit ty dva komponenty vedle sebe (DVD romku na levo a zesliovač na pravo). Do skříňky se mi na sobě nevejdou.

Díky za odpověď. M.
monita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod walter n. 19. 10. 2008 23:57

Vejdou se vedle sebe bez problémů ;-). A klidně romka napravo a zesilovač nalevo :-D. Vyzkoušeno.
walter n.
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků