Mikrověž JVC - jak zobrazit titulky k DivX z flashdisku

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 29. 3. 2008 23:04

Můj problém se týká konkrétně mikrověže JVC UX-G68, ale předpokládám, že to bude stejné i u dalších věží JVC, které umí přehrávat DivX video.

Líbí se mi, že soubory DivX nemusí být jen na CD/DVD, že je věž umí přehrát i z připojeného flashdisku. Jenže k nim nenajde a nezobrazí titulky. Přestože jsou umístěny vedle souboru s videem, neobjeví se. Úplně stejné titulky s úplně stejným pojmenováním vypálené na CD/DVD potom fungují.

Nevíte, jestli existuje nějaký způsob, jak JVC donutit k zobrazování titulků i pro videa přehrávaná z flashdisku?

Díky
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod mikulasandelcert 31. 3. 2008 16:06

marku, můžu mít dotaz: zobrazuje tahle věžička od jvc tři řádky titulků? to je můj věčný problém :)

dík moc
mikulasandelcert
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 31. 3. 2008 16:07

Tak to ještě nevím :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 3. 4. 2008 19:58

Stoprocentně to sice nevím stále, ale na jednom videu byl v titulcích chybně zakódovaný řádek s časovým kódem. Zobrazilo ho to jako normální titulek, a v tomto případě se na televizoru v pořádku ukázaly hned čtyři řádky najednou.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod vanDave 4. 4. 2008 12:59

Řešením by mohl být převod titulků přímo do avi. Ale nevím, jestli to má vůbec smysl - jedině, že bys měl hlučnou DVD mechaniku.

Něco jsem našel na http://weblog.morosystems.cz/ostatni/pr ... vi-souboru + něco je na forum.zive.cz.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 4. 2008 13:44

Má to smysl u filmů, které jsou tak na jedno kouknutí, které nechci archivovat.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 4. 2008 18:37

Tři řádky potvrzuji ještě jednou, včera jsem to viděl i u normálních titulků bez chyby.

TItulky z USB se mi ale zatím rozjet nepodařilo. Nevím ani, jakou cestou se vydat: má to prostě stejný název, je to vedle souboru s videem. Na CD/DVD to funguje, na flashdisku ne :(
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 4. 2008 21:56

Mám to už potvrzeno od JVC. Na flashdisku není možné u DivX titulky zprovoznit.

Odpověděli mi ještě na jeden problém, který jsem s touto věží řešil. Nelze nijak nastavit, aby standardní kódování titulků bylo Latin 2. Vždy je to potřeba ručně pomocí dálkového ovládání přepnout.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod mikulasandelcert 8. 4. 2008 18:52

marku, díky moc za odpovědi. přitom taková blbost, která by šla vyřešit updatem firmwaru, ale nepočítám, že by jvc nějak moc řešilo update kvůli změně kódování nebo kvůli titulkům z externího zdroje ... škoda ... ještě jednou dík moc
mikulasandelcert
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 10. 4. 2008 21:45

Mě ještě trošku trápí jiná věc. Čtyři poslední díly Heroes, které mám, jsou připravené zřejmě pro nějakou poslední verzi DivX. Sekaly se mi v PC přehrávači, sekají se mi v JVC. Ale zatímco na notebooku stačilo nainstalovat aktuální verzi DivX, s věží zřejmě nic neudělám.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod The Wolverine 11. 4. 2008 20:33

Ted me napada pokud je to doma, tak propojit notebook s JVC, popr. rovnou do TV. Odpadlo by kopirovani na flashdisk.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 4. 2008 20:36

No, je to doma, ale jak propojit? Notebook se přece netváří jako mass storage zařízení.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 14. 4. 2008 06:59

Řekl bych, že The Wolverine to myslel tak, že to máš pouštět do TV rovnou z notebooku a vynechat kopírování na JVC..
K těm Hrdinům - není to ve větším než PAL rozlišení? - můj DVD přehravač má taky problémy, když je rozlišení větší - teď jsem měl pár dokumentů, které nebyly ani o tolik větší, ale měly nějaké nestandardní velikosti obrazu a taky se to sekalo..
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod pavel_suchy 20. 11. 2008 08:07

Ahoj,
ja mam podobny problem s mikrosystemem JVC EX-A10. U divx ulozeneho na DVD/CD se mi nedari titulky vubec nacist. Zkousel jsem vsechny mozny formaty a nic nezabira. Nevite, jestli neni treba nejakeho zvlastniho nastaveni?
Diky,
p*
pavel_suchy
Kolemjdoucí