Lg Oled CX pomala wifi

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 18. 4. 2021 08:33

Zdravim pani,čítam na webe rozne problemy s wifi na oled tv ,konkrétne ja mam problem ze wifi je strasne pomala a router mam takmer pri TV ,skusal som aj ethernet kabel nic nepomohlo,mam IPTV priamo cez TV no a samy buffering, pritom ked idem cez stream na mobile vsetko je ok. Skusal som speedtest net na tv a pomale rychlosti,net mam 300/30 tam problem nebude. Dik za kazdu radu.
Maxpayne2019
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 18. 4. 2021 16:53

Nepíšete, co je to přesně zač, ale zkuste změnit wifi na 5 Ghz, pokud to umožňuje Váš router, taky jsem na netu četl, že LG televize jsou citlivé na kanál a pro tu 5G doporučují 36, nebo 149, ale to bude chtít asi experimentovat.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bruco 18. 4. 2021 18:07

Ak nepomohlo pripojenie LAN káblom, tak 5 GHz wifi asi nepomôže. Ale za pokus nič nedá.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 18. 4. 2021 18:12

V něčem bude problém. Já s B9 tyto problémy nemám, ale jedu teda zásadně přes kabel.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 18. 4. 2021 18:51

Možná ještě aktualizace firmwaru té televize by mohla pomoci.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 18. 4. 2021 23:10

Takze,wifi 5g som skusal,nepomohlo,dokúpil som aj usb ethernet tp link,nepomohlo,tie kanaly som menil aj 36,max mam 80 no nic nepomaha. Aby som to upresnil,YouTube 4k hdr ide v pohode,skylink iptv ide v pohode,len co som kupil druhu iptv tak ta ma stale buffering, pritom ked tu iptv dam do xboxu tak ide v pohode,mam taky pocit ako keby v lg store vsetko co sa stiahne nevyuziva net naplno. Kazdopadne telka je slaba co sa tyka net pripojenia,dospel som k zaveru ze treba nieco na styl nvidia shield tv
Maxpayne2019
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 4. 2021 05:46

A nemůže ti zpomalovat streamy tvůj poskytovatel připojení? Router je nastavený správně? Není od TV daleko a třeba přes tři zdi?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 19. 4. 2021 06:04

Tak ako som pisal router je priamo pri tv takmer a ako by mi mohol blokovat stream ked na pc alebo notebooku ,alebo aj cez mobil to ide v pohode.
Maxpayne2019
Junior

Odeslat příspěvekod bruco 19. 4. 2021 06:48

Ak ti to umoznuje router, skus skontrolovat proritu zariadeni, pripadne priradit TV vyssiu prioritu alebo zadefinovat minimalne pasmo.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 4. 2021 07:31

Začal bych nastavením pevné IP na TV.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 19. 4. 2021 09:08

Jelikož Skylink i Youtube jde na TV v pohodě, zapátral bych spíš, jestli buď "nežerou" komplet pásmo, co telka zvládne, nebo není problém v aplikaci pro tu druhou IPTV, co jste dokoupil.

Nejde připojit zároveň kabel i wifi a určit, která aplikace má použít kterou síť? Nebylo by od věci napsat přímo typ televize, routeru a která IPTV nejde.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 19. 4. 2021 16:52

Takze telka je v nadpise Lg oled65cx ,router je cisco epc3940adl, net optika slovanet 300/30,iptv som skúšal asi vsetky co su v store,kazda robí to iste nakolko ani na jednej sa neda nastavit buffer,wifi a lan sucastne nejde,test rýchlosti lan je pomalsia nez wifi nakolko je tam len 100 gigabyte sietovka,mam taky pocit ze nieco tie programy 3stran blokuje,uz som aj router resetoval aj telku,rychlost na wifi mi hadze 130 ping 10,to by malo stihat ale je tam niekde zahada. Vravim na inych zariadeniach ide vsetko ok,xbox,mobil,notebook. Uz neviem si dalej rady ale viem ze niesom sam co citam na webe.
Maxpayne2019
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 4. 2021 18:36

Co čtu, tak nejseš sám, komu to dělá, někdo píše, že snad po nějaké aktualizaci firmware. Někomu pomohlo vypnout na chvíli TV ze zásuvky, někomu tovární reset.
https://www.resetera.com/threads/lg-55c ... fi.338140/

Ale jestli je nebo není problém u tebe doma a nebo u poskytovatele zjistíš tak, že pustíš film z NAS, z flashky či disku strčeného do routeru, streamování z PC a podobně. Já mám LG B9 přes drát a 50GB filmy z NAS jedou jak z praku. Z internetu na to nemám rychlost připojení. Ale samozřejmě u poskytovatelů je poměrně běžné, že streamy záměrně brzdí, aby jim to nepřetěžovalo síť. To bych viděl na tvůj případ. Že to nedělá z telefonu může být dáno přednačtením do mezipaměti, která může být u TV menší. Takže doporučuju napřed zkusit výše uvedené, prověřit svoji síť doma.
100Gb síťovku určitě nemáš, to jsou zatím jen NASA technologie, myslím, že současné maximum je 2Gb v duplexním režimu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 19. 4. 2021 20:11

Jak píše martas, zkusit přehrát film s vyšším datovým tokem po lokální síti, jak se to bude chovat. Nebo jestli máte dva počítače s gigovou kartou, zkuste kopírovat něco mezi nimi, přes ten router by to mělo letět. Stalo se mi totiž už taky, že jsem v gigabitovém routeru měl omylem zapojený starý kabel, který tu rychlost neuměl a karta jela jen na 100Mbit. Vůbec mě nenapadlo, že tady takový mám, takže jsem z toho málem zešílel, než jsem to našel :)

Televize má dle debat na netu 100Mbit LAN kartu, ale i tak by to mělo na videa stačit. Podle specifikace to umí i 5GHz wifi a ta to musí dávat stoprocentně a umí ji i ten router. Koukám, že je to router přímo od poskytovatele, ale s možností vlastní konfigurace, takže tam by blokace taky být neměla, leda by to omezoval někde na úrovni rozvodu, to se mi ale nezdá.

Možná do té série dalo LG nějaké vadné čipy, nebo mají problém s firmwarem. Jinak do PC už se dají běžně koupit karty 2.5Gbit, routery se taky už dají sehnat, ale pořád jsou poměrně drahé.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 19. 4. 2021 20:49

Chalani na xbox ma stream cinema cez kodi,tam v pohode mi idu 70gb ripy,wifi na tej telke ide lepsie ako Lan,čomu ale nechapem ze ked som kúpil ten tp link ethernet do usb a dal do telky stále boli pomale rýchlostí,pritom som cital komentare na amazone a jeden to mal prave napojene do CX rady a islo mu to v pohode. Mozno ale mal iny firmware a tento posledny nieco mohol pokazit.
Maxpayne2019
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků