Tidal nebo Spotify

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PossibleAnomaly 26. 11. 2021 20:40

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, kterou z výše uvedených streamovacích služeb pro hudbu používáte, případně zda byste ji doporučili?

Rozhoduji se mezi nimi a nemám páru, kterou vybrat. V současnosti používám Apple Music, ale jejich web klient (způsob pro přehrávání na Windows) není moc dobře použitelný. Jak nižší varianta Tidalu, tak Spotify jsou cenově srovnatelné. Zajímá mě co byste doporučili pro člověka, který není investovaný ani do jednoho "ekosystému".

Budu rád za jakékoliv názory.
PossibleAnomaly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 26. 11. 2021 22:06

U Spotify se už nějaký čas mluví o CD kvalitě (16/44,1), či o hi-res. Tidal to má. Spotify nemám už několik let, takže netuším, ale přišel mi tehdy zvuk mizerný, zastřený, bez dynamiky, hrálo to špatně. Tidal měl zvuk podstatně lepší. Na druhou stranu Spotify má lepší přehlednější aplikaci jak na PC, tak na mobil, prostě lepší UI a lepší nabízení hudby - chytré playlisty atd. Takže záleží na tobě, co preferuješ
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk1 26. 11. 2021 22:47

Jak píše Martas výše. Mám oboje, Spotify už skoro nepoužívám, jenom když na Tidalu něco nemůžu najít (hlavně českou tvorbu). Taky jedu na všech platformách, ze začátku mě Tidal docela sr..l, ale zvykl jsem si.
Ono vcelku bude záležet, na čem budeš poslouchat, tam poznáš, jestli se ti vyplatí si připlatit ( nebo se nechat adoptovat do rodiny...)
Jinak to lepší Spotify mělo být do konce roku, ale zatím je ticho po pěšině.
Jinak obě služby nabízejí trial, takže to zkus nezávazně vyzkoušet a uši rozhodnou.
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle,
Stereo- Rotel RA 1070- - NHT Super Zero, REL HT 1003
Head-Audeze LCD 2 C, iBasso IT 07,IFI micro black signature , Hiby R5 2g.,Audeze Maxwell
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 27. 11. 2021 00:34

Spotify má rozsáhlejší nabídku, krom toho, Tidal má naprosto zoufalou funkci vyhledávání skladeb. Tidal HiFi má nyní samozřejmě lepší kvalitu hudby (CD kvalita), ale to by měl mít brzy Spotify taky.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 27. 11. 2021 00:42

No podle internetu je na Tidalu cca 60 milionu skladeb vs Spotify cca 50 milionu. Samozrejme ty tracky navic na Tidalu muze byt nejaky balast a treba nekdo na Spotify najde vic veci, ktere chce poslouchat, ale ciste podle mnozstvi tracku ma rozsahlejsi nabidku Tidal.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 27. 11. 2021 00:57

Podle tohoto zdroje https://www.audkit.com/tidal-music/tida ... otify.html má Tidal 60 milionů skladeb, zatímco Spotify 70 milionů.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 11. 2021 01:15

No, ono je to asi fuk, jestli 60 anebo 70 mio skladeb. Každopádně třeba spousta tvrdých metalových rarit na Spotify je a na Tidalu nikoliv. Stejně tak Rammstein na Tidalu nejsou, ovšem Tillovy sólovky ano. To je asi nejznámější příklad. Ideál mně přijde kombinovat Tidal a Qobuz, leč Qobuz v ČR oficiálně není a když jsem koupil předplatný od Číňana, zařízli mně to ještě před koncem předplacené doby.
Bohužel všechny významné streamovací služby nabízejí prakticky tytéž zmršené remastery s nízkým DR. Ale proslýchá se, že Apple Music nikoliv, že mají často původní vydání, což by mě zajímalo, jestli někdo nemá zkušenost, protože to by byla bomba? Na Apple platformě jedu, ale Apple Music a Apple TV jdou mimo mě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 27. 11. 2021 01:26

No to bych se hodne divil, kdyby Apple, kterej na hifisty vubec nemiri (nebo aspon zatim mi to tak prijde), mel nejakym zazrakem neco lepsiho od vydavatelu, nez to co dodavaji vsem ostatnim.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 11. 2021 05:21

No to já taky. Proto se vyptávám. Na druhou stranu Apple MacBooky včetně Air mají velice kvalitní výstup na sluchátka, údajně ESS Sabre převodník a mimochodem ta tkanička, co dřív dávali k iPhone a nazývali to sluchátková redukce (je to regulerní DAC/Amp) zní i s takovými lovci šumu, jako jsou CA Solaris nechci říct skvěle, ale velice dobře, líp než většina konkurence za skoro desetinásobek. Takže umí, když chtějí. Ale vesměs nejsme jejich cílová skupina proto se ptám. Především v době, kdy začali na Apple Music nabízet hi-res, ale sami nemají jediný hardware, co by to přehrál (včetně toho jejich předraženého potítka uší Airpods Max), kdy setrvávají na obstarožním BT kodeku AAC a jejich iPhone aplikace nativně nepodporují Flac.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 27. 11. 2021 10:54

Tidal teraz zmenil plány, €5.99 za cd hifi kvalitu kto nechce MQA (2x toľko za mqa), takže ja downgradujem :) A posledné dni mi dáva do My New Arrivals veľmi dobré songy, takže spoko :)

-- 27. 11. 2021 10:58 --

** €5.99 si nejak účtuje Spotify za mp3 nie? takže je to nobrainer pre mňa :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 27. 11. 2021 15:50

"zvuk mizerný, zastřený, bez dynamiky, hrálo to špatně" - taková věta tu pak obvykle končí "ale pak jsem si koupil ten postříbřený kabel značky Audio Snake Oil Quest za 1000 USD a už je zvuk v nejlepším pořádku" :D

Já používám Spotify a když se mi něco hodně líbí, koupím si FLAC/CD. Ale Tidal za 6 EUR za 44/16 zní výborně.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 27. 11. 2021 15:55

Mám Tidal, Spotify, půl roku i Qobuz. 90% jedu z Tidalu per streamer Bluesound s výtečnou ovládací aplikací a DAC Pro-Ject RS2. Naprostá spokojenost.
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ppepko 27. 11. 2021 16:00

Ja som si teraz zaplatil Tidal hifi plus, 2eura na 3 mesiace, chvilu som to testoval priamo z av receiver pioneer a maximálna spokojnost ...

https://www.whathifi.com/news/tidal-bla ... -of-coffee
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 27. 11. 2021 17:26

no, tak zjišťuju, že Spotify má určitě lepší vyhledávání, Tidal nehledá ve skladbách a ty výsledky jsou spíš výsledkem zmatku než relevance. Žánrový playlisty jsou taky slabší. Na objevování nové hudby bude Spoti lepší.
Kvalita ale ok.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 27. 11. 2021 19:49

Tidal umožňuje například zadávat hledaný název skladby spolu s názvem se jménem interpreta, čímž se podstatně zúží výběr. Perfektní.
merhaut
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků