Tidal nebo Spotify

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 27. 11. 2021 20:55

ondrasheq: mě stojí Tidal v kvalitě Master 9 éček na čtvrt roku, ale bez toho MQA bych se úplně v pohodě obešel.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PossibleAnomaly 27. 11. 2021 21:10

Díky moc všem za názory. Zkusím Tidal a uvidím, jak mi bude sedět.
PossibleAnomaly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod introvert 27. 11. 2021 22:53

merhaut píše:Tidal umožňuje například zadávat hledaný název skladby spolu s názvem se jménem interpreta, čímž se podstatně zúží výběr. Perfektní.

Ale kdeže. To snad dělá každý, ne ? A když to udělám, tedy zadám název interpreta a skladby, tak často Tidal nezobrazí nic. V uživateli to vytváří dojem, že daná skladba na Tidalu není. Ale chyba lávky ! Stačí to třeba přehodit, nejprve zadat název skladby, pak interpreta - a skladba je nalezena .. WTF !? Nebo je možné použít jinou obměnu, třeba uvést jen příjmení interpreta, ale ne jeho jméno, nebo přidat třeba ještě nějakého dalšího (pokud na albu jich je víc) .. Nechápu, proč Tidal s tímto něco neudělá. Tohle by dokázalo naprogramovat dítě z kroužku mladých programátorů .. >:-(

Co je dále na vyhledávání skladeb v Tidalu otravné, je potřeba zadat název skladby a jméno interpreta zcela přesně. Chyba v jediném znaku znamená, že Tidal skladbu nenajde. To je v dnešní době znak naprosté neschopnosti. Jak je možné, že Google (a další vyhledávače) najdou zcela neomylně to, co chci, i když se v popisu dopustím chyb ?

Jednoduše řečeno, Tidal by udělal nejlíp, kdyby licencoval vyhledávač od Googlu. Pak by bylo vše, jak má být. Otázka je, kolik by to Tidal stálo. Nicméně domnívám se, že vyhledávače s podobnými schopnostmi, jako má Google, už by dnes mohly být zdarma (freeware).

-- 27. 11. 2021 23:34 --

tibormi píše:Tidal teraz zmenil plány, €5.99 za cd hifi kvalitu kto nechce MQA (2x toľko za mqa), takže ja downgradujem :) A posledné dni mi dáva do My New Arrivals veľmi dobré songy, takže spoko :)

-- 27. 11. 2021 10:58 --

** €5.99 si nejak účtuje Spotify za mp3 nie? takže je to nobrainer pre mňa :)

Vzhledem k tomu, že mnohé skladby jsou na Tidalu pouze jako MQA, znamená to, že jsi se dobrovolně odříznul od nemalé části jejich nabídky ? :shock:
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 11. 2021 00:03

Který například jsou jen v MQA?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 28. 11. 2021 08:16

Tak první, co mi přišlo pod ruku - Spiritual Beggars. Jejich desky jsou nabízeny i v kvalitě HiFi ? Mně se zobrazuje pouze Master. U jiných interpretů / nahrávek se mi však zobrazuje Master i HiFi.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 28. 11. 2021 08:24

introvert No neviem... mqa je bug, nie funkcia :D nemam zajem :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 28. 11. 2021 08:43

Já bych o Spiritual Beggars přijít nechtěl. Zůstávám u MQA :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 11. 2021 13:34

Neni to tak, ze kdyz si das HiFi plan, tak ze nebudes mit k dispozici alba, ktera vidis jako MQA only. Stale budes mit k dispozici stejnou nabidku, jen se to bude streamovat v nizsi kvalite, protoze dle vlakna v linku nize (a pokud jsem to spravne pochopil) Tidal i v Hifi planu streamuje MQA, ktere se v nekterych pripadech rozbali (pokud je zdrojem 44.1/16), nebo v pripade ze je zdrojem nahravka vyssi nez 44.1/16, tak to Tidal downsampluje na 44.1/16 PCM / FLAC, byt ale takovy soubor stale pochazi ze stejneho zdroje, ktery prosel MQA procesem). Sam jsem to nezkousel, nemam overeno. Doporucuji procist cele vlakno zde: https://community.roonlabs.com/t/tidal-hifi-plus-introduced/157461

Co z toho ale celkem jiste plyne:
- Alba, ktera Tidal oznacuje jako master quality, nelze v zadnem scenari streamovat jako lossless, protoze MQA samo o sobe neni lossless a Tidal i na Hifi planu pouziva ty same MQA tracky, ktere bud upsampluje stejne jako MQA (ale zrejme v nejake nizsi kvalite), nebo je nejak upravi, aby se tvarili jako PCM / FLAC
- Pokud si prepnu na Hifi plan s tim ocekavanim, ze nemam zajem o MQA, nechci jim za to platit nic navic, atd. a chci streamovat pouze v 44.1/16 PCM/FLAC, tak mam smulu, stejne dostanu upravene, ztratove MQA.

Jako uzivatel Roonu toto muzu mit jakz takz pod kontrolou, protoze vidim jake ruzne verze alb Tidal nabizi, pripadne mi signal path ukaze co se signalem presne deje. Pro ty, kteri pouzivaji pouze Tidal aplikaci, nebo cokoliv kde tyto informace nejsou, plati, ze absolutne nemaji kontrolu nad tim, co se k nim vlastne streamuje, jestli je to nejaky pretvoreny MQA, nebo puvodni redbook 44.1/16 PCM / FLAC. No proste bordel jak se patri a dalsi stripek k dotvoreni obrazu, ze MQA je cisty marketingovy podvod.

Ja osobne planuji prepnout na Hifi, ciste jen proto, ze to stoji min. Nejake upsamplovani do nejvyssich frekvenci v ramci Hifi Plus se mnou nic nedela, jinak je Hifi vs Hifi Plus stejnej MQA bordel, tak proc bych za to platil vic...
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 28. 11. 2021 13:44

Ale kdeže. To snad dělá každý, ne ? A když to udělám, tedy zadám název interpreta a skladby, tak často Tidal nezobrazí nic.


Vypadá to, že název interpreta i skladby musí být napsaný přesně a/nebo ve správném pořadí, jak píšeš - nevím, pokaždé se to chová na Tidalu jinak. Např. chci tracky R.E.M. obsahující slovo "love", Tidal je v pytli, Spotify v pohodě.

Obrázek

Obrázek

Kvalitu nemám teď na čem posoudit a porovnat, ale jako katalog funguje Spotify lépe. Ale zároveň se mi nezdá, že by na Tidalu něco zásadně chybělo. Spíš jde o ty playlisty, provázání interpretů a žánrů a vyhledávání.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 11. 2021 14:14

Rozlišuje Roon zelené a modré MQA? Modré jsou vydavatelský autorizované hi-res soubory.
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 11. 2021 15:16

Pokud vim, tak tohle svetylko je funkce HW DACu pri finalnim rozbalovani. Roon je prehravac a dela pouze to prvni rozbaleni, stejne jako jakekoliv jine prehravace co podporuji MQA (Tidal aplikace, Audirvana, atd.) - tzv. MQA core decoder.

To modre svetylko by melo, pokud vim, svitit pouze na DACanech, ktere jsou tzv. MQA full decoder, tzn. veskere rozbalovani od zacatku do konce si delaji samy, tzn. neni k tomu potreba MQA core decoder / externi prehravac.

Pak jsou jeste DACy (treba Audioquest Dragonfly), kterym se rika MQA renderer a ty delaji pouze 2. a 3. rozbaleni, tzn. je k tomu potreba nejaky externi prehravac / MQA core decoder. Tam pak asi sviti jen to zelene svetylko a modre neni mozne vubec.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 11. 2021 15:48

Ne, to modrý či zelený světýlko opravdu nějak označuje autentičnost nahrávky - prostě marketingový bláboly Meridianu. Audirvana mně to taky ukazuje, stejně tak DAP:
https://bobtalks-co-uk.translate.goog/b ... r_pto=nui#
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 11. 2021 19:40

Aha, tak Roon tohle kazdopadne neukazuje.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 29. 11. 2021 21:00

Zde je novy report od Goldensound https://goldensound.audio/2021/11/29/tidal-hifi-is-not-lossless/

...ktery dokazuje to, o cem jsem psal vyse. Tidal Hifi plan streamuje tracky oznacene jako "Master" stale jako MQA, akorat osekane, tim padem nikoliv lossless. Lossless streaming na Tidalu funguje pouze u alb (a je jedno, jestli mate HiFi, nebo Hifi Plus), ktere jsou tam pouze v redbook CD kvalite, tzn. ve formatu FLAC 16/44.1, nikoliv oznacene jako "Master".
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 29. 11. 2021 22:36

Modré MQA jsou vesměs hi-res. Zelené ukazuje můj MQA DAC jako 24/44. Tam je jasné, že jde o kódování z původních 16/44.
merhaut
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků