Jednoduchý editor 8K políčka pro tisk fotografie

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kevil 29. 5. 2022 00:18

Z jednoho políčka 8K videa potřebuji udělat výřez na notebooku s displejem FullHD a uložit ho jako fotku. Jaký jednoduchý editor na to použít. Editor by měl umožnit, abych na notebooku zobrazil FullHD výřez 8K políčka a výřezem mohl pohybovat (zobrazit příslušnou část) na notebooku.
Kevil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 29. 5. 2022 06:15

DaVinci Resolve treba, prakticky kazda strizna ti umozni udelat fotku v plnym rozlizeni, pokud teda chapu spravne, co chces...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kevil 29. 5. 2022 09:59

Nepotřebuji plné rozlišení 8K, ale jen část políčka. Včera jsem se pokusil nainstalovat DaVinci Resolve, ale chtělo to po mě sériové číslo, tak jsem program zase odinstaloval...
Kevil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 29. 5. 2022 11:37

Tos asi instaloval placenou verzi, ta free urcite nic nechce...nicmene jinak nevim, jak to udelat.

Ale jak rikam, kazda strizna ti to umozni...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kevil 29. 5. 2022 16:42

Zjistil jsem, že mám placený Adobe Premier Elements 15. Soubor sice otevře k editaci ale přehrávání se na NB samozřejmě zasekává. Bohužel nelze zvolit, aby se pro přehrávání náhledu převedlo do FullHD. Políčko obrazu lze zoomem zvětšit. Po zvětšení na 100% (posuvníky na krajích políčka) je ale obraz neostrý. Zkušení záznam jsem pořídl první 8K akční kamerou na světě NELLO X3K+ (max. 8K@15Hz).

Test klip ke stažení (Download with High Speed) zde:
https://easyupload.io/vkcdi6
Kevil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 29. 5. 2022 17:35

Mně to jede normálně, ale pokud na to máš slabý noťas, tak Ti asi nikdo nepomůžeme. Koukám na to na UWQHD rozlišení, takže je to takové divné, ale na FHD to nebude lepší, řekl bych :) Na odkazu je náhodný výřez (kvůli velikosti nejde dát jako příloha) - https://uloz.to/file/1lK4PsnGLuFk/scree ... y6omWuZN== heslo kevil

Jo podle mediainfo to má 15 FPS, proto to asi vypadá tak divně.

edit: je to čistě vlc + lightshot, jestli dobře čtu, co chceš, tak Ty bys potřeboval buď nejprve zkonvertovat celý záznam, nebo program, který to bude dělat v reálném čase, ale to asi bude vyžadovat o dost silnější stroj, než máš zřejmě k dispozici (hádám, já s videem nedělám O:-) )
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kevil 29. 5. 2022 18:37

Díky za výřez. Myslel jsem to ale trochu jinak. Udělat např. výřez (oříznutí) nápisu PETRA a EVD xxxxxx čísla z originálního rozlišení snímku. Výsledný výřez bude mít menší velikost než 8K, ale velikost pixelu zůstane stejná, tj. nebude se dělat žádná konverze a přepočet pixelů.

Test jsem dělal po dešti, kdy počasí nebylo nic moc. Vyzkouším udělat nové video za dobrého počasí s nějakým zajímavým detailem v popředí. Samozřejmě chápu, že se s akční kamerou za 200 USD nemůže výsledek srovnávat s foťákem Nikon Z9.

S tou editací jsem to myslel tak, nechat originální záznam v 8K, pro editaci dočasně uložit pomocný soubor ve FullHD se kterým se bude v programu pracovat. ale výsledné úpravy se pak provedou na originálním souboru 8K. To by zásadně snížilo potřebný výkon notebooku a video by se dalo snadno editovat a přehrávat jeho sestříhaný náhled.
Kevil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 29. 5. 2022 19:01

Full HD výřez s lodí https://easyupload.io/qrbbfy - pixel na pixel, čili vyřezána 1/4 v obou směrech, tzn. 1/16 původní plochy.
Naposledy upravil marts dne 30. 5. 2022 11:52, celkově upraveno 1
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kevil 29. 5. 2022 22:28

Díky, šlo mi ale jen o fotku z výřezu, ne o video ;-)
Kevil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 30. 5. 2022 15:08

Obrázek
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kevil 30. 5. 2022 16:21

Bezva, děkuji :-)
Kevil
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků