equalizer do pc Windows 11

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 27. 6. 2022 20:25

Věřím, že je to tak.
Souhlasím i s tím Roonem. Já jsem ho zkoušel čistě jen jako player, tedy vše z jednoho stroje a bylo to výrazně horší, než Audirvana 3.5 a Studiu nemluvě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 27. 6. 2022 21:14

Yiakubou píše:a ze rozhodne nejde jen o nejaky pseudopocit na urovni vymeny digitalniho kabelu.

A já se naivně domníval, že tohle téma už je za náma .. :shock: Nebo bylo nahrazeno pseudopocity z jakési linuxové distribuce ? 8-D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 27. 6. 2022 21:28

Sdilim pouze svoje zkusenosti. Ruzne digitalni kabely jsem zkousel a rozdily byly na urovni pseudopocitu, ze bych to ve slepem testu nepoznal. Ty jsi Euphony predpokladam nezkousel.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 27. 6. 2022 21:45

Ne, nezkoušel. V budoucnu to však možná zkusím, nejde o nic pro začátečníky. V podstatě v současnosti stejným způsobem provozuju Roon. Nicméně rozdíly mezi digitálními kabely lze bez problémů rozpoznat - pokud jde o ty správné kabely. Jsou nepochybně takové, mezi kterými rozdíl nepozná ani ten, kdo slyší onu pověstnou trávu růst .. Možná jsi měl smůlu, žes narazil na právě takové. Z této konkrétní zkušenosti však nelze vyvozovat obecné závěry (“z oblohy nemůžou padat kameny, protože tam žádné nejsou”, “ve vesmíru kromě nás neexistuje žádná další inteligentní civilizace, protože jsme žádnou nenalezli”, ..).
Naposledy upravil introvert dne 27. 6. 2022 21:52, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod scoopik 27. 6. 2022 21:51

V prvom rade poriadne zelezo a softver ako posledny…ak nemas upravenu posluchovku nemozes vediet ani realne zhodnotit prinos kabla, zdroja , softveru…velmi by som ten softver neprezival, ked Ti pustia v posluchovke hudbu cez audirvanu, roon alebo euphony pochybujem , ze rozoznas cez co to streamuju.
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 27. 6. 2022 21:53

scoopik: osobně poslouchám výlučně přes sluchátka, a aplikace pro počítače nepoužívám (krom Roon serveru) .. A software (PEQ) dokáže to Tebou zmiňované železo ohnout mnohdy lépe, než Bender :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod scoopik 27. 6. 2022 22:28

Sluchadla mi nikdy nepriniesli ten pravy pocit radosti z posluchu hudby ako cez reproduktory. EQ som nikdy nepouzival, lebo som ho nikdy nepotreboval :-)
Ja som potreboval na moj server s hudbou hodit server apku pre stream hudby, ktora by mala apku aj na smartfon pre jednoduche ovladanie a dalej to uz spracoval samotny streamer. Mojim cielom je poskladat si vlastny streamer s poctivym dac s mini pc.
Je to zvlastne, ale mne nikdy digital nepriniesol ten pouzitok ako vinyl, takze kde urcite najviac investujem je prave analog pre gramo.
Nejakym zakladnym audio vyvojom som si presiel a dovolim si tvrdit, ze stale som len na zaciatku, ale viem ktorym smerom chcem ist a kde by som rad skoncil :-)
Euphony vsak rozhodne vyskusam , ale aktualne som cele audio posunul prec a potrva dlhsie kym mi pristane doma nieco nove.
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 27. 6. 2022 23:05

introvert píše:Ne, nezkoušel. V budoucnu to však možná zkusím, nejde o nic pro začátečníky. V podstatě v současnosti stejným způsobem provozuju Roon. Nicméně rozdíly mezi digitálními kabely lze bez problémů rozpoznat - pokud jde o ty správné kabely. Jsou nepochybně takové, mezi kterými rozdíl nepozná ani ten, kdo slyší onu pověstnou trávu růst .. Možná jsi měl smůlu, žes narazil na právě takové. Z této konkrétní zkušenosti však nelze vyvozovat obecné závěry (“z oblohy nemůžou padat kameny, protože tam žádné nejsou”, “ve vesmíru kromě nás neexistuje žádná další inteligentní civilizace, protože jsme žádnou nenalezli”, ..).

Jasne, asi bude zalezet i na zbytku sestavy, a taky treba o jakym kabelu se bavime, atd. Ja treba USB vubec nepouzivam. Nicmene celym tim prirovnanim jsem chtel hlavne rict, ze pro me byl prechod na Euphony upgrade na znatelny urovni - vyssi, nez treba vymena digitalniho, nebo klidne i analogovyho kabelu. Prirovnal bych to k vymene komponenty, jako kdyz si koupis novej zesilovac, nebo DAC, kterej je proste dalsi level a je to znatelne lepsi.

scoopik píše:V prvom rade poriadne zelezo a softver ako posledny…ak nemas upravenu posluchovku nemozes vediet ani realne zhodnotit prinos kabla, zdroja , softveru…velmi by som ten softver neprezival, ked Ti pustia v posluchovke hudbu cez audirvanu, roon alebo euphony pochybujem , ze rozoznas cez co to streamuju.

Moje zkusenost je jina. Samozrejme to nikomu nenutim, ale zaroven to tady nepisu jen tak od vetru. Jak jsem psal, posledni dobou jsem se tomu dost venoval, neco pres pul roku. Posloucham 3-4 hodiny denne, takze to je docela dost casu, co jsem mohl poslouchal a porovnavat. A to v mistnosti, ktera je akusticky vyresena vic nez dobre, a na sestave, ktera je myslim pro takovy porovnavani dostatecne rozlisujici.
poslech.jpg
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod scoopik 27. 6. 2022 23:52

Myslim, ze niet co dodat :-) miestnost a priestor ako ma byt pre posluch. Ja samozrejme zdielam len svoju skusenost, netvrdim, ze niekto nevnima rozdiely v pouzitej aplikacii uz z tych top rieseni. Ved rozdiel medzi jriver a audirvana som pocul v prvej minute posluchu, ale tiez si priznam, ze pri slepom teste by som ruku do ohna nedal, ze rozoznam audirvanu,roon, hqplayer.
Podstatne je, ze mas vyriesenu zostavu a mozes uz len vylepsovat podla ucha reprodukciu napriklad aplikaciou. Kazdopadne doporucujem skusit aj kable a nejaky filter siete ak nemas.

Ja aktualne mam svoj mensi sen a verim, ze sa ho dockam, ale ako som uz napisal, u mna je LP nad digitalom.
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod bessinka 28. 6. 2022 03:55

martas38 píše:No ono tam budou hodně dělat ty serepetičky okolo, tedy lineární zdroje, stínění ve skříních, věřím, že i ten bridge s Allo DigiOne Signature udělá hodně (na ten se tak trochu chystám).
Co se týče linuxu, kouzlo bude počítám především v tom playeru, který umí spolupracovat s HQ a podobně. Vlastní linuxovou distribuci si takto upraví, či dokonce zkompiluje přímo na dané železo i člověk tímto takřka nepolíbený s pomocí návodů na netu.
Kdyby se dal koupit jen ten jejich software, zbytek by se dal udělat na koleně levou zadní zadarmo (po stránce SW).
Docela mě těší, ja se v našem oboru celkem výrazně prosazují firmičky z východního bloku - srbský Auris, rumunské Meze, polský Feliks, Custom Art, Lime Ears, bulharské Antelope, to jsou dnes všechno obrovské pojmy a patrně i chorvatský Euphony bude špička.

Ještě jsi zapomněl na polský Jcat. USB karty, USB izolátory...

-- 28. 6. 2022 04:58 --

martas38 píše:No ono tam budou hodně dělat ty serepetičky okolo, tedy lineární zdroje, stínění ve skříních, věřím, že i ten bridge s Allo DigiOne Signature udělá hodně (na ten se tak trochu chystám).
Co se týče linuxu, kouzlo bude počítám především v tom playeru, který umí spolupracovat s HQ a podobně. Vlastní linuxovou distribuci si takto upraví, či dokonce zkompiluje přímo na dané železo i člověk tímto takřka nepolíbený s pomocí návodů na netu.
Kdyby se dal koupit jen ten jejich software, zbytek by se dal udělat na koleně levou zadní zadarmo (po stránce SW).
Docela mě těší, ja se v našem oboru celkem výrazně prosazují firmičky z východního bloku - srbský Auris, rumunské Meze, polský Feliks, Custom Art, Lime Ears, bulharské Antelope, to jsou dnes všechno obrovské pojmy a patrně i chorvatský Euphony bude špička.

Ještě jsi zapomněl na polský Jcat. USB karty, USB izolátory... software Jplay.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků