Umístění TV

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DaveMax 10. 9. 2008 16:14

Cau, hodlam prestavovat obyvak a hlavnim kriterie je pro me spravny umisteni 5.1 systemu. Bohuzel kvuli male mistnosti me napada pouze umisteni TV pred okno, coz mi zatim vsichni vymlouvaji. Ma s tim nekdo zkusenosti? Pro lepsi prehled zde davam foto obyvaku: http://img159.imageshack.us/my.php?imag ... k02qm4.jpg
A man builds.
A parasite asks "Where is my share?".
Andrew Ryan, BioShock
DaveMax
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 9. 2008 18:09

Je to stejná pitomost, jako dát si v kanceláři monitor proti oknu nebo zády k oknu - v jedné poloze bude mít obraz proti oknu mizerný kontrast a ve druhém se bude okno odrážet v obrazovce. Vždycky když je obrazovka v rovině rovnoběžné s oknem, tak by měl mezi okenní plochou a plochou obrazovky být úhel rovný nejméně úhlové šířce obrazovky - neboli srozumitelněji: mezi okrajem okna a okrajem obrazovky bys měl nechat mezeru stejně širokou, jaká je šířka obrazovky. Platí to horizontálně i vertikálně - ale nevím, kdo si dá TV pod nebo nad okno... A nepomůžou Ti ani ty žaluzie - jediné, co pomůže, je deka a to HUSTÁ DEKA přes to okno... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DaveMax 10. 9. 2008 20:05

To je blby :/ a nemel bys nejakej napad, jak to rozmistit? Jde mi o tom, ze zadni dva satelity jsou ve stejny rovine jako divak a ne za nim, jak by mely bejt.
A man builds.
A parasite asks "Where is my share?".
Andrew Ryan, BioShock
DaveMax
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 9. 2008 20:57

Někdo to řeší stojanama na repra, já bych se pokusil nejdřív nějak uspořádat nábytek, aby se poslechový prostor soustředil tam, kde nejradši a nejčastěji sedáváš. Jedna fotka moc neřekne, spíš by to chtělo někoho, kdo rozumí bytové architektuře anebo aspoň plánek - nakreslit plánek v měřítku a zkusit si do něj přesně zmenšenými obdélníčky znázornit nábytek. Televize se dá umístit i tak, že se vynechá část svislého dílu obývací stěny a horní část se sešroubuje s bočními - prostě se vytvoří něco jako okno v nábytku, do kterého se dá TV, takže se sedací místo dá umístit proti ní, aniž by to nějak narušilo prostor.
Pro ilustraci: náš obývák má 3,6 x 5,5m, okno je uprostřed kratší stěny, dveře v rohu naproti, v delší stěně (kolmo k oknu a nejdál od něj, co to jde). TV mám orientovanou tak, že je prakticky uprostřed delší stěny pokoje na straně proti dveřím, kolmo k oknu, poslech je na 2.0 TECHNICS 3pásmovky 70W RMS, báze 3,5m, výška umístění 1,55m, náklon k posluchači o 15-20°od svislé roviny, bedny otočené "dovnitř" poslechového prostoru také cca o 20°(lépe to "zahustí" zvukové pole blíž k stereobázi), poslechový prostor je téměř ideálně rozložen po gauči, stojícím u stěny proti TV - nejoblíbenějším "hřadu" ke sledování všeho... Zkoušel jsem 5.1 sadu, ale taková, aby aspoň po kolena sahala tomu 2.0 TECHNICSU by přišla na nějakých 30-40 000,-... Je to tvarem pokoje, není vhodný pro surroundovou reprodukci, takže nedostatky prostorové se musejí dohánět fázováním a výkonem. Jinak zadní efektové repro nemusí primárně být daleko ZA divákem, pokud je na stěně, u které stojí gauč nebo křeslo, stačí to - rozdíl je nějakých 30cm a už to má svůj efekt.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel