Máte rádi basy?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 3. 2009 21:23

Zhruba přes rok se taky elektronika téměř nezabavuje, protože každý šmejd většinou projde několika dražbami a nakonce se odprodá za 50 korun. Je s tím spousta promrhaného času a příšerného papírování a ve výsledku prodělek pro věřitele i exekutora.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ovo 8. 3. 2009 22:50

Exekuce je kapitola sama pro sebe... i kdyby to tu cenu mělo, tak se to za ni ze záhadného důvodu nikdy nepodaří vydražit. Je v tom cosi shnilého, co mě odpuzuje.
Edit: Teď mně teprve došlo, kde bereš tu levnou elektroniku.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 3. 2009 23:10

To ti došlo špatně. Vydražil jsem asi 3 věci - 37cm CRT TV za pětikilo pro babičku na chalupu, obří jakobyreperské kazetorádio za stovku pro kamaráda a fričku za 30 Kč pro sebe, ale to jsou tak 3 roky. Pro mě se tam ještě nic zajímavého neobjevilo. Ty potvory Hi-Fistický svoje půjčky asi zvládají splácet :-)

Všechny dobré pichy mám z běžných bazarů a bez protekce jako normální zákazník. Zejtra razím jako poradce s kamarádem do jednoho z oblíbených bazarů. Potřebuje vyměnit svůj katastrofální AZS 222 a já mám už delší dobu v merku úžasnýho Uhera .....

Dražit pod cenou záměr slušných exekutorů rozhodně není. Slušných je minimálně 999 z tisíce a o těch "investigativní" mediální hyeny netočí ani nepíší. Jistě znáš mediální pravidlo číslo jedna: Pozitivní zpráva = žádná zpráva.

U elektroniky a spol. se zřejmě "movitější" dražitelé stydí dražit "veteš", takže se věci postupně zlevňují, až je nakonec vydraží vždycky ty samé existence. Jak jde o baráky, byty, pozemky nebo auta, tak jsou supů hejna ....
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 3. 2009 23:19

Vlastně ne, skleróza, kdysi byla v exekuci libová sestavička Lenco a tam jsem lavíroval, že si jí vydražím ve druhým kole levnějc, a vona mi jí nějaká potvora ušatá vyfoukla už v prvním kole za vyvolávačku.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eraser_svk 8. 3. 2009 23:59

Že sa pýtaš :D Ale musia byť čisté a prekreslené. Napríklad také I-trigue 3220 na izbe s príšernou akustikou mi idú až na nervy. Možno aj to je dôvod, prečo sa mi v poslednej dobe (asi 2-3 týždne) začali zdať PX 100 prebasované a znejú mi lepšie pri stiahnutej base o -3dB. Taktiež záleží aj od nálady, každopádne basa musí byť - v tomto som náročný, musí ísť aspoň k 30 Hz. V tomto mi reproduktory do 10.000 Kč nemajú šancu vyhovieť - buď sú malé a nebasujú dostatočne hlboko (M-Audio monitory) alebo pomalé a dunivé (Logitech Z-2300/Z-5500).
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ovo 9. 3. 2009 00:24

Kozousch píše:To ti došlo špatně....

No jo, ale bylo to takové nápadné ;-]
Stejně si myslím, že exekutor není člověk, stejně jako třeba revizor. Brácha si koupil za 1.6M nemovitost od realitky, která ji na soudní dražbě vydražila za 230k. Od toho se odvíjejí další moje úvahy.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozousch 9. 3. 2009 07:28

To je v pořádku, mě by ta souvislost taky určitě napadla. Můžu oskenovat účtenky z bazaru a někam je zavěsit nebo ti je mailnout nebo dodat odkaz na bazar, kde jsem toho za poslední dva měsíce nakoupil opravdu dost - můžeš tam brnknout a ověřit to (ale ty bys mi tam pak mohl vyfouknout nějaké libovosti). Klidně mi mailni na onkyo(kyselaryba)machr.cz

Je jasné, že tyto profese nikdy populární nebudou. Ale mám třeba kamaráda, který se kdysi dal k ševcům jen kvůli služebnímu bytu (k ševcům, co obouvají auta - tedy k Městské policii). Tak milí a příjemní pacifisti s úžasným smyslem pro humor, kteří hodí na bench 150 kilo, se nevyskytují ani v pohádkách, protože by tomu nikdo nevěřil.

Ono nepůsobí dobře a solidně, když je mezi dražiteli někdo ze zaměstnanců, kdo se pak potkává s věřiteli a povinnými. Ostatní to taky nedělají, takže se mi nechce být jako jediný za kreténa, co nedodržuje firemní kulturu. A to Lenco tam bylo zatím opravdu jediné, u kterého jsem měl cukání. Kdyby se objevilo něco fakt libového, tak tam asi pošlu dražit nějakého kamaráda, ale s elektronikou se už skončilo.

Exekutorský úřad, kam docházím já, má práce nad hlavu a velice slušné výdělky i přes to, že se chová více než solidně a vybírá jen zákonem stanovené provize z vymáhaných částek.
Byl jsem třeba svědkem toho, jak jeden ze zaměstnanců sám telefonoval nějaké paní, že jim právě přišel návrh na exekuci kvůli nezaplaceným 2500 korunám a navrhl jí, aby do týdne dluh věřiteli sama uhradila, protože když to neudělá a projde to všemi zákonnými procedurami exekučního řízení, bude nakonec muset uhradit přes 8 tisíc korun. Paní byla hustá, že nic platit nebude a příští týden tam přiletěla a řvala, jací jsou sprosťáci, že po ní chtějí tolik peněz navíc. Ten samý člověk jí s výrazem účastenství ve tváři vysvětlil, že nyní se už opravdu nedá nic jiného dělat a že jí rád všechny zákonné okolnost vysvětlí. Já bych to tedy bez metru gumové hadice dělat nemohl .....

Je pravda, že ***** z realitek zkoušejí různé finty včetně zastrašování, ale zatím se je daří udržet na uzdě. Jediný opravdu hustý případ mamatuju, když se dražil malý pozemek, který sousedil s pozemky nějakých ukrajinců. Před dražbou stálo před barákem několik goril a každémů příchozímu vysvětlili, že "my étot párcela trébujem" a opravdu jí vydražili za vyvolávací cenu, protože (překvapivě) nikdo nepřihodil. Zastrašování neprobíhalo během dražby, takže z hlediska korektnosti dražby to bylo bohužel v pořádku.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 9. 3. 2009 08:25

Ovo píše:Stejně si myslím, že exekutor není člověk, stejně jako třeba revizor.

Všude najdeš hovada.... V hospodě kam jsem chodil celkem rád se naučila jedna madam okrádat lidi jak na jídle tak na penězích.... A kvůli dotyčné hospodské jsem tam už nebyl přes měsíc. Tady mám výhodu že se jí mohu vyhnout. K revizorům, znám pár revizorů co jsou slušní a chovaj se jak lidi i přes fakt že jsem potkal dost labilních, jednoho jsem musel důrazně poslat do háje pod vyhrožkou řešení situace policii (ano ja na něj chtěl volat Floydy)... Mohl bych pokračovat prodavačema, policajtama, učetníma......

Co se basů týče tak basy miluji stejně jako zbytek pásem, ale očekávám od nich hloubku, přesnost a detailnost která dokáže projít od nejnižších frekvencí až nahoru... Proto na doma zatím neuvažuji nad repro, pač na ně prostě nemám. Co se týče huhlátek jako Logitech, Koss.... to je lepší nekomentovat... jen tam něco duní/hučí nezávisle na hudbě (těmto basům se snažím vyhnout)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Kozousch 9. 3. 2009 10:11

Trošku závislé na hudbě to je - pohuhlává to v jejím rytmu :-)
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 9. 3. 2009 10:13

občas :-)) co si pamatuju tak Z-5500 dunilo i když nemuselo
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Kozousch 9. 3. 2009 13:13

To je pravda, jsou i takové samohrajky, co vůbec nepotřebují vstupní signál - kamarád měl Genius 5.1 HT a ty basovaly 50Hz nonstop i do všech satelitů. :-) I když u těch satelitů to byl spíš nějaký násobek "síťové padesátky" ....
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 9. 3. 2009 16:19

Tak osobně mám rád basy spíš takové tlumené, spíš jen doplňkové.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod The Wolverine 9. 3. 2009 16:38

Ten sub od HT 5.1 se dá použít jako solidní zbíječka. Vydává zvuky o jedné frekvenci, přehnaně vibruje.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Efendri 9. 3. 2009 19:10

Záleží jaká to je hudba a jaký film. Víceméně se dá říct, že mě basy nevadí a možná je dokonce někdy vyhledávám - šukač beden - slastný pocit, když vám vibruje celé tělo.
Jinak tedy radši taky ty sudy než basy...
PC, Acer Aspire One D250, Samsung PS50C450, YAMAHA RX-V363, YAMAHA Cinema Set II, Philips BDP-2500, PS3 250GB.
Efendri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 9. 3. 2009 19:15

"Basa tvrdi muziku".S timto se plne stotoznuji.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka