Redukce

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod KapaCZ 16. 7. 2009 12:29

Potřebuji poradit. Zajímámě jak je to zapojené (schéma, nákres). Potebuji si udělat podobnou redukci. a nechce se mi kupovat (ani bych takovou nesehnal).
Obrázek
Obrázek
Obrázek
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 7. 2009 13:52

Poslední fotka - dole jsou 2 konektory CINCH, podle všeho červený a bílý - což by podle obvyklých zvyklostí znamenalo, že je to stereofonní audiosignál - červený je pravý (R = RIGHT) kanál, bílý je levý (L = LEFT) kanál. Vzhledem k "přepálené" horní fotce není dost dobře rozeznatelné, co je to za tu trojici konektorů na protilehlé stěně té krabky - jestli to jsou Jacky a jestli, tak jaké...
Taky dost chybí popis, k čemu to Ty sám používáš - pokud jsou barevná kolečka správně, žluté je běžné video, nejčastěji v PALu a bílá je monofonní audiosignál - opět, bílá se dává na levý kanál.

Takže doplň popis, k čemu to slouží a snad se někdo uvolní Ti tady udělat náčrt...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KapaCZ 16. 7. 2009 15:11

OK. Takže vlastním tyto reproduktory.
http://www.alza.cz/reproduktorova-sesta ... d71005.htm
Zvuk se znich propojuje pomocí 3x 3.5mm jacků což ale funguje jen s PC na pc3 a wii je třeba cinchů.
Dělám si switch, jelikož mám tyto repráky u sebe v pokoji a chci je mít napojené jak na pc tak ps3 a wii ale už mě otravuje nehorázné přepojování. Problém je vtom že nevím jak pospojovat samice aby to bylo funkční. A ani jsem to nikde nenašel ke koupi. Ale to nechci jelikož bych měl na cestě z repro do PC, PS3 nebo Wii měl moc spojů (repro >> switche >> do redukce >> do PC, PS3 nebo Wii) a to jak je známo tlumí kvalitu zvuku a tak bych to chtěl redukovat na co nejmín.

Obrázek
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod KapaCZ 16. 7. 2009 19:13

Za rychlou pomoc jsem ochotný dát tomu kdo mi pomůže GB na share-rapid. Případně se pokusím i na nějaký jiný server :-)
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 17. 7. 2009 07:13

Pokud to chápu správně, tak do tří JACKů jsou zapojené PC Speakery a do dvou CINCHů zdroj zvuku. Pak bych viděl jako nejjednodušší koupit nějaký takovýto audio switch:
http://elshop.pkdata.cz/?Mode=Sti&StiId=7875

Všechny zdroje zvuku bys zapojil do vstupů audio switche a výstup z audio switche do CINCHů redukce.

Pokud ale ty PC Speakery mají jenom jeden vstup, tak to neřeší 5.1 z PC :-(
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KapaCZ 17. 7. 2009 07:48

je mi jasný že přes ty cinche to 5.1 hrát nebude. Ten switch co si sem dal je dobrá věc ale múj problém řeší jen z části. Sice nebudu muset pořád přehazovat kabely ale na to abych repro zapojil potřebuji tu redukci co je tu na obrázku. Jinak repráky hrají 5.1 na basáku je 3x 3,5mm jack (samice) který se spojuje s pc pomocí 3x 3.5mm jack samec na obou stranách.
Obrázek
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 17. 7. 2009 11:48

Tak to jsem to špatně pochopil - myslel jsem, že tu redukci máš. Ty jsi jí měl v ruce a měl možnost vyzkoušet, že to funguje tak, jak má?

Já si v principu nedokážu představit, jak jednoduše a pasivně rozdělit stereo signál na 5.1 - to podle mě triviálně nejde. Levá přední a levá zadní bedna můžou hrát totéž - komplet signál levého kanálu oříznutý výhybkou o basy. Pravá přední a pravá zadní totéž pro pravý kanál. Dále musí být výhybka pro subwoofer, která z obou kanálů sterea oddělí basy pro subwofer a signál pro center by měl obsahovat středy z obou kanálů - takže další pásmová propusť a "míchačka".

Jediné jednoduché řešení je podle mě mít PC Speakery zapojené do PC, zvuk z PS3 i Wii pouštět do AUX vstupu PC a v ovládacím panelu zvukovky zvolit nějaký virtuální prostorový mód.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KapaCZ 17. 7. 2009 12:35

Já ji nemám ale chodim na consoleforum a někeří jí používají.
http://console-forum.net/showthread.php?t=18773

Jak to vysvětlit. Prostě nějak potřebuji udělat tuto redukci ale nevim jak jelikož do ps3 se repro dají připojit bud pomocí optickýho kabelu (což moje repro nedokážou) nebo pomocí cinchů. Ale když mám repráky který se propojují s pc pomocí 3,5 jacku tak musím udělat redukci. Je mi jasný že až udělám redukci tak to bude dělený jen na Levá strana a Pravá strana žádný že kadý repro bude hrát samostatně jako tomu je ted. V podstatě tímto si řekl to co já potřebuji

Kozousch píše:Levá přední a levá zadní bedna můžou hrát totéž - komplet signál levého kanálu oříznutý výhybkou o basy. Pravá přední a pravá zadní totéž pro pravý kanál. Dále musí být výhybka pro subwoofer, která z obou kanálů sterea oddělí basy pro subwofer a signál pro center by měl obsahovat středy z obou kanálů - takže další pásmová propusť a "míchačka".


Jinak mít spuštěný PC který žere kvůli tomu abych memusel přepojovat kabely mi přijde jako hloupost. Akorát že min 3x deně musím líst pod stůl a propojovat kabely :(

PS: Pokud to nák spolu dáme dohromady tak když budeš chtít kredit na nějaký server tě nemine :)
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 17. 7. 2009 13:01

To PC by nebylo puštěné proto, abys nemusel přepojovat kabely, to by byl samozřejmě nesmysl, ale proto, aby hrály všechny reproduktory i subwoofer. V té diskuzi žádné zapojení, princip nebo alespoň funkce té "redukce" popsané nejsou - bez toho se nehneme z místa.

To, co jsem popsal, se rozhodně nevejde do tak malé krabičky a hlavně by to potřebovalo napájení.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KapaCZ 17. 7. 2009 13:08

Ano není tam nic popsaný ale ty co jí u reproduktorů měli to mají zapojené a normálně to hraje vše 2.1 (prává a levá strana). Ta redukce musí jít udělat kor když jí dávají k reproduktorům! Jen přijít na to jak :(
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 17. 7. 2009 13:15

Pravá a levá strana není 2.1, ale 2.0. Aby hrály jen a pouze přední dva satelitky bez subwooferu samozřejmě není problém, ale bude ti to bez basů stačit? Pusť si něco s vytaženým kabelem od subwooferu ....
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KapaCZ 17. 7. 2009 13:29

Heh no tak díky za rady ale to se fakt nedá :) Se rači kouknu po nějakým levným av receiveru. Ale i tak řekni mi prosím jak to zapojit.
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 17. 7. 2009 13:34

Ty si myslíš, že to vím, a nechci ti to naschvál prozradit? :D :D :D

Nejlevnější je asi Yamaha HTR-6030 a Yamaha HTR-6130
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KapaCZ 17. 7. 2009 13:42

Právě jsem se dozvděl že přes tu redukci hraje basák a hrajou i všechny repráky akorát že jsou rozdělený na Pravý a Levý nehraje každej sám za sebe jako tomu je přes pc.

Jinak díky za tim k těm AV ale jelikož letos není brigáda a chci si do leden/únor ušetřit na TV
http://www.alza.cz/37-lcd-tv-samsung-le ... 114627.htm
v horším případě
http://www.alza.cz/32-lcd-tv-samsung-le ... 114625.htm

tak to nedokážu z ničeho útáhnout. (Studuji)

Možná tu Yamaha HTR-6130 by i šlo dát. Nevim.


EDIT: Ted koukám ta Yamaha HTR-6130 nemá jacky ne? To by jsme byli tam kde jsme ted :hmm:
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 17. 7. 2009 13:59

KapaCZ píše:Právě jsem se dozvděl že přes tu redukci hraje basák a hrajou i všechny repráky akorát že jsou rozdělený na Pravý a Levý nehraje každej sám za sebe jako tomu je přes pc.
5.1 ze sterea? :shock: ZÁZRAK! :D

Do AV Receiveru se zapojí všechny satelity přímo na jeho reprosvorky (ne přes centrální jednotku PC Speakerů) a subwoofer se k AV Receiveru zapojí přes běžnou redukci JACK - CINCH:
http://www.ezk.cz/e-shop/img/det/red103.jpg
Kozousch
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků