Audiofilské nahrávky/Feel different!

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 21. 4. 2012 15:20

Obecně k loudness war - jasně že je průser, pokud nějaký "moderní master" ořeže dynamiku tak, že DR vychází někde mezi 5-6 (nebo dokonce méně), tak tomu už obvykle nepomůže nic a problém je to u skoro každého hudebního stylu.

Na druhé straně ale tento "extrém v prasení" vede k druhému extrému jako jsou ty výroky "cokoli po DR12 je nanic". Tohle je přehnané, nemůžeš přeci vybírat jen podle jediného kritéria...

Navíc to občas může být i vůbec zavádějící.Třeba Wasting Light od Foo Fighters je podle DR Database dost katastrofa, ale kupodivu při poslechu mě to zas tak nedeptalo, nějak celé pojetí zvuku s tímto masteringem docela ladí. Ve výsledku je to jedno z alb ke kterému jsem se mockrát vracel.
Naproti tomu třeba Death Magnetics od Metallicy je podle mě zvukově děs, v tomto případě se mizerná hodnota DR plně potvrdila i při poslechu. Prostě je to fakt jak u čeho.

Pro Andreysvk - Oh Darling je z Abbey road, kde jsem psal, že tam je už přínos remasteru na diskusi, tohle album už bylo udělané dobře v době vzniku. Mě skutečně ten "remaster 2009" u Beatles nejvíce zaujal u alb z počátku jejich tvorby - každý to může ale přirozeně vidět (vlastně slyšet) jinak ;-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 21. 4. 2012 15:31

nemusis sa opakovat :-)
na zaklade skladby, kt som pocul, by som ale uz radsej siahol po inom remastry Hard Days Night

ako ukazkovy remast je napr Black Sabbath - Black Sabbath deluxe edition 2009
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Audiofiller 21. 4. 2012 18:23

Andrejsvk: No mě se to zdá zvukově minimálně slušné, jinak bych to jsem nepostoval. Bas mi přijde akorát, ale je fakt že jiné (orig.) verze jsem od nich neslyšel.
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 22. 4. 2012 15:12

Andrejsvk píše:K remastru The Beatles:
Pocuval som Oh! Darling. Porovnavam s toshiba black triangle 69.
Rozdiel v dynamike minimalny, skoro ziadny. Bicie su dobre opravene (pomer hlasitosti, frekvencne, stereo). Basov na bicich a basgitare mi ale pride strasne moc. Vokaly mi trocha skripu a pridu mi agresivne pri dlhsom pocuvani, unavne.
Celkovo sa zvuk blizi takej priemernej dnesnej tvorbe. Vobec neposobi ako jeden celok, niekto to ale nazyva precistenim zvuku 8-S . Uplne chyba taky balzam pre usi, oddych, prirodzenost, ked clovek veri, ze kapela hra naraz v jednej miestnosti.

Beriem, ze na horsej zostave to moze zniet lepsie. Vacsina remastrov mi celkovo pride ako urcena na horsie zostavy.



Souhlas s Andrejem, poslal mi dvě ukázky ze starého proti remastru. Nová je moc hlasitá na bas kytaře, hlasy znějí víc zastřeně a hlavně se prostor z 3D smrsknul do jedné linie.

K tomu DR, nejnovější Katie MElua má měřené jen 7 a přitom to zvukově hodně ujde a já si poslech užívám, podobně novější Dave Mathews Band. Samozřejmě když hledám nějaké starší album, tak se kouknu na DR database a pak hledám verzi s nejvyšším DR. Ale když nic takového není, tak se holt smířím a klidně si poslechnu 4-5 DR, když za to ta hudba stojí.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 22. 4. 2012 15:21

No jo,ale takovéhle detaily poznáte jenon Vy na customech,na velkých sluchátkách ten remastering zní opravdu lépe....holt customy jsou customy,taky jsem o nich začal uvažovat...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 22. 4. 2012 15:44

prdlajs, musis to poznat, ted som si to pustil aj na gr04 flagship
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 22. 4. 2012 15:48

Tak som to napísal zle : DR pod 12 sa nevyhýbam, ale uprednostňujem DR12 a viac. V každom prípade u disco hudby (Cher - Believe - 1998 - DR okolo 7 priemer) mi to tak nevadí... no u iných žánroch áno, a u klasickej hudby (nejaký soundtrack) mi to vadí najviac, i keď takú hudbu najmenej počúvam...

ODPORÚČAM .............. NO DOUBT - NO DOUBT (1992) DR je tam v priemere o hodnote 12. ZVUK FAKT SLUŠNÝ, dosť osobitý (akoby bola kapela v jednej miesntosti s vami + super basa !), a hudba chytľavá.... A po zvukovej stránke je to najlepší album od NO DOUBT, zvuk je reálny, a sú tam "sami sebou". ;-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 22. 4. 2012 16:23

Ano, Katie je dobra :love: Aj zvukovo 8-) O:-)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod artrophine 22. 4. 2012 21:23

Neviem či to tu bolo spomenuté ak nie tak v poslednej dobe zvukovo dobre vyšiel posledný album Kate Bush - 50 words for snow. Jedná sa však o klasický CD formát (dúfam že za to nebudem ukameňovaný :-D). Okrem zvuku samozrejme vyšla aj hudobná vložka :). Inak povedané odporúčam.
artrophine
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 24. 4. 2012 15:17

Myslim si, ze toto je album, ktory si zasluzi pozornost v tejto teme http://en.wikipedia.org/wiki/AERO
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xenmaster 2. 5. 2012 23:12

Alison Krauss & Union Station - Paper Airplane

Obrázek

Po dlhom čase konečne nejaký album, ktorý mi vyrazil dych... v kladnom zmysle slova. Obyčajné CD alebo vinyl.
Galaxy Note 3 >>UE Triple.fi 10 pro
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xenmaster 7. 5. 2012 17:42

Obrázek

Marina and The Diamonds - Electra Heart.

Excelentný hlas a prejav. Túto kočku by som chcel vidieť na HDtracks. Ak niekto používa iný obchod na HD a je tam tento album, dajte pls. vedieť.
Galaxy Note 3 >>UE Triple.fi 10 pro
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 7. 5. 2012 20:05

xenmaster : Asi si si zmýlil vlákno...... "MARINA - AND THE DIAMOND" má od aufiofilného zvuku tak ďaleko, ako je stadiaľ do Austrálie... To už aj Lady Gaga má lepší zvuk... 8-) :pozor
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xenmaster 7. 5. 2012 23:03

NOWOCAYN: keď prestaneš kradnúť a sťahovať pofidérne mp3ky, tak zistíš, že nová Marína je zvukovo viac než v pohode. Len tak na margo. :roll:
Galaxy Note 3 >>UE Triple.fi 10 pro
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 8. 5. 2012 07:18

xenmaster : Radšej "kradnúť" 320kbps MP3 nejakej hudby ktorá za týždeň omrzí, než vyničovať tretinu výpaty na hudbu (boh vie, koľko si toho kupuješ)...
A netrep somariny, že je zvukovo v pohode... a že sa mi zdá že nie je len preto, lebo nemám od nej WAV, ale MP3 320kbps CBR.
Väčší blud si už nemohol napísať.... Veď ty ani sám (ani 99,9% ľudí) nerozoznáš z počutia 320kbps CBR vs. WAV, tak čo tu t-r-e-p-e-š.... :tleskani
Plochý zvuk, žiadny priestor, DR 5-6.... to je ten tvoj "tip" do sekcie "Audiofilské nahrávky/Feel different!"... :-|
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků