Audiofilské nahrávky/Feel different!

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 10. 5. 2012 19:57

Floydi, ked je nalada. Medzi rock by som to vobec neradil (urcite nie "standardny" rock). Aspon tak to ja citim. Ale to ani Porcupine Tree, ktory si tiez sem tam velmi rad pustim. A dobre nahlas!!! Samozrejme v HiRes 8-)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 5. 2012 20:00

jednoznacne neremastrovany Atom Heart Mother - Alans Psychedelic Breakfast :love:
ale aj Ummagumma Studio je skvely
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 10. 5. 2012 20:02

no rock to asi nejspíš není, nevěděl jsem kam to zrovna zaškatulkovat, spíše jsem tim chtěl naznačit že jsem většinou jiného ražení než zrovna toto odvětví. Tak snad se nikdo neurazí :-D bohužel Floydy HiRes nemám...pouze obyč 16/44 no i přesto se mi zdá nahrávka na dobré úrovni.

-- 10. 5. 2012 20:04 --

Andrejsvk: ano! též výborné...ale nejspíš myslís jinej master než mám já, ono je to u těch Floydů docela peklo...je toho všude mraky! .....ještě mě napadá song z The Wall - Hey you....u toho sola mi vždycky ale vždycky přeběhne mráz po zádech =) senzace!
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 5. 2012 20:10

ja mam prve japan CDs ktore vysli, ale je mozne, ze daky remast bude lepsi
kazdopadne medzi audiofilske veci to jednoznacne patri
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 10. 5. 2012 20:27

já ujíždím na Dire Straits..... Love over gold...
to je DR
http://www.dr.loudness-war.info/details.php?id=15003
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 10. 5. 2012 21:29

Když jsme u Floydů, tak bych dodal, že mezi audiofilské nahrávky se často (a podle mě právem) řadí i sólový projekt R. Waterse Amused to Death. Uspokojí ostatně i "DRfily" - průměr 13, maximum pro skladbu dokonce 15 je velmi slušná hodnota.

Ale rock už to opravdu není :-)
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 10. 5. 2012 22:35

Chlapi, neblbněte s tím DR už. Spočítejte si ztrátu rozlišení pro signály na CD -25dB RMS, tzn. tichá pasáže mohou být klidně -45dB, to už by možná stačilo jen 10bitů ne, i při DR 17? Vše má své meze, ta komprimace tam prostě musí být, je to kompromis. :D
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod armaman 10. 5. 2012 23:10

podaktori uz pocuvaju iba cislami a nie pre zabavu grrrr
edit: vsimol som si tvoju reakciu na slovanete ;-)
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 10. 5. 2012 23:54

Je vhodné sa rešpektovať. Niekto si cvrkne od DR> 15 a niekomu stačí chuchvalec zvuku s DR 3. Hlavné je, že dotyčný je spokojný.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kingie 11. 5. 2012 12:35

Ono bohuzel i chuchvalec zvuku na CD ma casto citelnejsi zvukovou informaci, nez ten bordel co jsou schopni udelat zvukari na koncertech, a to pro par dB navic :(

Uz jsem byl i svedkem, kdy metalova kapela mela vlastniho zvukare, ktery to pri zkousce hrane potichu!! nazvucil nahlas a z toho bordelu me bolely usi uz po dvou minutach koncertu, co jsem musel v zajmu ochrany sluchu utect (a to nebylo ani nak extra nahlas, jen hrozne zkresleny agresivni zvuk).

Kez by tak na to byly nejake hygienicke normy, ptze takovi experti ohrozujou verejne zdravi. Proste ochrana sluchu by mela byt na prvnim miste, i kdyby se naslo par nespokojenych s tim, ze je to "moc potichu".
Nejlepsi zpusob jak zvysit DR je v takovem pripade spunty do usi, bez tech uz na koncertech ani ranu. Clovek nikdy nevi na co narazi.
kingie
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 12. 5. 2012 14:24

Toto hra celkom slusne https://www.hdtracks.com/index.php?file ... 9946383457 Album DR 12.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kuba4 12. 5. 2012 16:45

Ano, optimum z mnoha hledisek může být někde kolem DR 10-12, ale záleží hodně na typu hudby a masteringu. 5 je málo, 17 už moc. Platí to ovšem pro CD formát a FLACY z něho vytvořené, u HD formátů je vyšší číslo lepší, klidně DR20.
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod armaman 12. 5. 2012 23:18

Mike & The Machanics - Living Years - 1988 (Japan)
back.png

DR13 :lol:
:tleskani
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 14. 5. 2012 16:46

Dire Straits - Dire Straits SACD rip 176/24

Obrázek
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DC20 24. 5. 2012 16:24

Pre predstavu:

Vinyl rip Pink Floyd - Brain Damage + Eclipse (30th Anniversary Edition, 180g)

Gramo: Tesla NC500
Prenoska: Ortofon OMB 5E
Kable: Tasker C114
RIAA preamp: Actidamp mk2 (TL072 na vstupe)
ADC: EMU 0404 USB
Vzorkovačka: 48 kHz
Dynamický rozsah: 32 bit

Nahraté v Cool Edit Pro.
Žiadne úpravy nahrávky.

http://ulozto.sk/xdqL5KA/braindamageeclipse-flac
DC20
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka