rozdil mezi DTS a DolbyDigital - Prologic

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zimcol 19. 11. 2011 18:34

Dusan:
Pýtam sa, či niekto počuje rozdiel DD vs DTS - z čisto praktického hľadiska. Tu na fóre je X tém/príspevkov typu - poznáte rozdiel mp3 vs. flac? a pod.
Príspevok z Tvojej strany je taká konšpirácia - čo ak z tejto témy vznikne flame? Flame môže vzniknúť z akejkoľvek témy ak sú v nej "dobrý" príspievatelia/tazatelé ... Potom sa radšej nikto nič nepýtajme, lebo každá jedna téma sa môže zvrhnúť vo flame...Vlastne neviem, či si teraz k tomu nedal ten správny popud :-)
Samsung 50J6282►Marantz SR-6011►6.1.2 Q Acoustics 3050+3090+Magnat Interior
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dusan 19. 11. 2011 18:38

To co jsem chtel prispevkem rici je, ze tohle je jedna z otazek co proste nemaji zadnou definitivni odpoved. A ano flame muze vzniknout z cehkoliv, ale jsou urcita standardni flame temata a tohle je zrovna jedno z nich.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matelko 2 19. 11. 2011 19:31

:-) Tak to prr... Rozdíl mezi DTS A AC3 je drtivě často zřetelný na první poslech při přepnutí, alespoň u originál DVD, možná je důvod opravdu jenom ten, že to způsobily zvukaři při tvorbě zvuku pro DVD kde AC3 má nižší kvalitu (dají nižší datový tok a DTS neošidí). To mluvím ze zkušenosti 202 DVD disků s DTS (originál je 99%)

Ten Mike Oldfield je spíše vyjímka, však je to v první řadě DVD Audio. A navíc Tubular Bells je zrovna druh hudby kde se negativní projevy AC3 tolik nemohou projevit.

Rozdíly jsem popsal už předtím. Stačí zavřít oči a přepínat. rozdíl mezi AAC a MP3 jsem nikdy nezkoušel a tam se to asi těžko dá srovnávat (je tam příliš parametrů co to můžou ovlivnit).

Jak už jsem psal výše i AC3 může mýt vynikající zvuk ale DTS má standartně lepší. Myslím, že všichni majitelé Pána Prstenů původních čtyřdiskových verzí a jenom trochu slušného domácího kina mi dají za pravdu, že rozdíl mezi zvukem prvního dílu (AC3) a druhého (už i DTS) je obrovský už na začátku filmu. Mezi dalšími kde to je velký rozdíl jsou třeba hudební Čehomor - Proměny tour 2003, Blackmore`s Night - Castle & dreams, Ponorka U-571, Gladiátor....

-- 19. 11. 2011 19:49 --

Ještě doplním, u malých reproduktorů domácího kina může opravdu dojít k tomu že u DTS bude hloubek o dost méně než u AC3 (někomu mohou chybět, subwofer to nezachrání) a čím větší repro tím znatelnější rozdíl právě mezi těmito formáty.

:-) Sousedi mají raději DTS tak to prostě u DVD většinou je. :-)
matelko 2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matelko 2 19. 11. 2011 22:46

Ty brďo, 8-D zimcol teď jsem koukal na tvojí patičku, mi máme i stejný procesor v počítači.
matelko 2
Mírně pokročilý

Předchozí stránka