Výstup AC z levných UPS

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Casial 5. 3. 2010 21:32

Už jsem to kdysi nakousl, dnes se mi to podařilo dotáhnout do konce - známý známého mi na víkend zapůjčil osciloskop, tak jsem konečně mohl změřit, co za výstup leze z mojí UPS - psaný výstup je "rectangular", (pravoúhlý) - a mě zajímalo, jestli tenhle (pro HiFi nevhodný) výstup z té UPS leze pořád, nebo jen když je v režimu napájení z baterií. Výsledek je- při napájení ze sítě je výstup naštěstí sinusoida, při napájení z baterií je výstup dost šílený - viz přiložené fotografie.

Z baterií:
Obrázek

Ze sítě:
Obrázek

Pro porovnání, oba přes sebe:
Obrázek
OnePlus 3@Odorik&Vodafone
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Fireaudio ILTW•ZeroDAC+HiFace2•marantz PM-630•AKG K701•Behringer Truth B2031P || SansaClip+FischerDBA-02mk.II, FioX3+UE900
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 5. 3. 2010 21:42

Takze ak to spravne chapem - pasivna UPS (ktora sa spina len pri vypadku elektriny) je vhodna aj pre hifi.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Casial 5. 3. 2010 21:52

Pasivní určitě, ta má na výstupu totéž co na vstupu (dokud nejede z baterií, pak je výstup tentýž jako na obr. 1). Tohle je line-interactive UPS, která má funkci regulátoru napětí - snaží se, aby na výstupu bylo 230V 50Hz - a toho jsem se trochu bál - ale jak se zdá, tak výstupem je pořád sinus.
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Fireaudio ILTW•ZeroDAC+HiFace2•marantz PM-630•AKG K701•Behringer Truth B2031P || SansaClip+FischerDBA-02mk.II, FioX3+UE900
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod marts 20. 3. 2010 19:39

a byl k té UPS při měření připojen i nějaký spotřebič?
měniče napětí mají určitý rozsah zátěže ve kterém dokáží rozumně pracovat, a tady ty špičky se mi zdají jako by ten měnič jel na minimální výkon takže na výstup jenom tak lehce prská.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Casial 21. 3. 2010 17:46

Jo, to nebyl, to je pravda. Nicméně osciloskop už jsem musel vrátit, takže to nevyzkouším :-(
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod JekaCZE 26. 6. 2010 13:14

ahoj,
je možné že můj problém je : viewtopic.php?f=1709&t=1114493&p=7515910&hilit=prsk%C3%A1#p7515910 ? Mám to napojeno přes UPSku
JekaCZE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 6. 2010 23:42

Těžko - zkus to nejdřív napojit přímo na síť (UPSku úplně vyhodit - dočasně) a napiš, jestli to přestalo pulsovat nebo ne.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel