DVD-A

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod armaman 7. 6. 2010 10:08

Odar píše:Potrebujes DVD prehravac, ktory vie prehrat DVD-A (dnes kazdy).

Presne ako je uz napisane aj vyssie a nielen v tomto prispevku. Nie kazdy prehravac to zvladne a vyssie uvedeny link to aj dokazuje. Mal som dvd od Sony a ouha fakt to neslo a jediny software player ktoremu tento format "zachutil" bol PowerDVD 10.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Bunuel 7. 6. 2010 10:21

DVD-A prehraje minimum DVD ci Blu-ray prehravacu, vesmes jen ty lepsi, u DVD prehravacu nejmin od 3000 Kc vyse, u Blu-ray prehravacu cca od 10000 Kc vyse.
Bunuel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 7. 6. 2010 14:46

třeba já na svém počítači používám pro přehrávání DVD-A foobar2000 s DVD-A pluginem, PowerDVD jsem zavrhnul (mám jenom verzi 8 ) protože z důvodu autorských práv nepodporuje pro DVD-A výstup víc než 16bit/48 kHz
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 6. 2010 15:01

Jé takovej plugin pro foobar existuje? To je supr. Jak se prosimtě jmenuje? Hned si ho obstarám.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 7. 6. 2010 15:21

Zkus to tady.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 6. 2010 15:27

Díky, foobar je prostě best :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 7. 6. 2010 17:25

kuko61 píše:Mno, dovolim si nesuhlasit ;-)
Watermark je obsiahnuty priamo v audiu, takze pokial vytvorim v Gear Pro alebo DiscWelderi nove DVD-A z ripnutych wav ci MLP suborov obsahujucich watermark, ten nezmizne a DVD prehravac ho bude stale detekovat. Watermark sa da odstranit iba reenkodovanim audiosuboru, ak nastane dostatocne velka zmena, cize vo flacu watermark zostava, v MP3 nemusi a pri konverzii do bezstratoveho DTS-HD sa urcite odstrani. Preto sa aj tato metoda v sucasnosti pouziva pri archivacii DVD-A, bezstratovy DTS-HD (alebo TrueHD, ak ma niekto enkoder) je do buducnosti najlepsou volbou pre zalohovanie viackanaloveho 24/96 alebo 24/192kHz audia. Podporuje vysoky bitrate a nemrsi ho na digitalnom vystupe ako to robia koli ochrane DVD-A alebo SACD prehravace.
Samozrejme myslim DTS-HD na BD disku a prenos audia cez HDMI...

Takhle detailně jsem to nikdy "nepitval".
Pokud jsem vypálil DVD-Audio s MLP,tak jak jsem ho "někde" sehnal,tak cca.po 10-15 vteřinách přestalo hrát-watermaker.Když jsem to samé vypálil přes Gear Pro,tak to hrálo normálně.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod marts 7. 6. 2010 18:57

s tím odstraněním watermarku pomocí překodování do DTS-HD mi to nějak nesedí - není to spíš tak, že v materiálu u DTS-HD s nějakým watermarkem už přehrávače nepočítají a tudíž ho jednoduše ignorují? Vždyť podstata DTS-HD je bezeztrátovost - tedy že tam zůstane vše co tam původně bylo, včetně watermarku, stejně jako ve FLACu.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod kuko61 7. 6. 2010 20:32

jito > zaujimava skusenost, s Gearom som nikdy nerobil, takze neviem, co sa s tym audiom pocas masteringu deje, ze ti to funguje...

marts > je mozne, ze je to tak. Vacsinou sa pise, ze prekodovanim do DTS-HD sa watermark odstrani, ale je pravda, ze BD tuto ochranu nepozna...
asi by sa bolo treba opytat tu http://groups.google.com/group/surroundsound, su tam ludia, ktory tomu rozumeju viac do hlbky...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Předchozí stránka