Návod Tesla NC 430

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod armaman 12. 1. 2012 16:17

Aj sa napapas a aj si pomozes:)
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Terence_Hill 12. 1. 2012 20:01

No to budu muset nejdřív něco sežrat protože plechovky běžně neskladujem :-D
Terence_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 12. 1. 2012 22:09

Dá se samozřejmě použít i plechovka od dvanáctiletý whisky... O:-)
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Terence_Hill 16. 1. 2012 21:01

Tak jsem vymlaskl salko a použil z něj plech, dal ho kolem předzesilovače, připojil na kostru, všechno jsem to zapnul, a brumí to jak starý lampový rádio s magickým okem. Pak jsem odpojil zemnící kabel od gramofonu a brum ustal. Pak jsem zapnul motor u gramofonu a objevil se původní vysoký tišší brum. Pak jsem zpátky připojil zemnící kabel, a hráli oba dva brumy.
Terence_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 16. 1. 2012 22:25

mylim sa ci dobre si pamatam,ze si z brumom mal problem uz predtym?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Terence_Hill 16. 1. 2012 22:43

Kdy předtím myslíš? Tento předzesilovač mi bruměl vždy když jsem roztočil motor, ale takovým vyšším a slabším zvukem, podobným šumu. Zatímco teď když jsem to odstínil tím plechovkovým plechem, se objevil navíc hlubokej brum. (když je spojená zem gramofonu a předzesilovače tím zvláštním vodičem)
Terence_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 16. 1. 2012 22:49

mal som na mysli este dakde v zaciatku ked ti ekkar radil ocistit dosku preamp od kolofonie ci si to mylim?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Terence_Hill 16. 1. 2012 22:58

Aha, to to nehrálo skoro vůbec, na vině byly spálený Mac156 obvody. Ty se vyměnili a od té doby to hraje.
Terence_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 1. 2012 23:26

Má tam někde zemní smyčku a moje křišťálová koule má vybitý baterky...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Terence_Hill 23. 2. 2012 21:49

Je mi jasný že už tu musím bejt za úplnýho vola, a že odepisuju jednou za měsíc, ale pořád si s tim Actidampem nevím rady. Já si s ním vždycky hraju, pak mě naštve tak ho odložím, a pak po čase se k němu zase vrátím.
Co mi to dělá? Jak pustím motor od gramofonu, začne bzučet levý reprák.
Je to někde v Actidampu, proč? Protože když prohodím kanály levý za pravý, tak stále bzučí levý reprák. Stačí vytáhnout vstup levého kanálu do Actidampu, a nic nebzučí. Pravý kanál nebzučí.
Zároveň vím, že bzučení jde po kabelu, protože odpojený, roztočený gramofon Actidamp neovlivní. Gramofon zapojený do integrovaného zesilovače nebzučí, dělá to pouze Actidamp a pouze levý kanál.
Zkoušel jsem znova přepájet signálové kabely, zkoušel jsem prohazovat integrované obvody, a nepomohlo to. Podle mě to je nějakej ruch, kterej jeden kanál vyfiltruje a druhý ne. Nevím jak dál, už jsem v koncích.
Terence_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 2. 2012 22:02

Myslím že v tomhle případě, kdy už byly vyčerpány všecky možné kombinace propojení/nepropojení gramce s Actidampem/bez s výkonovým zešilovačem a v něm jediném pořád brumí levý kanál, nadešel čas vydat se cestou dosud neoranou - protože jak to tak vypadá, vinen bude ten levý kanál zešilovače a nikoliv gramec nebo gramec plus Actidamp. Jsem po šichtě línej, nechce se mi hledat to v 15 stránkách dredu - napiš sem co to je za zesák, ke kterému ten gramec vytrvale přes to hnusný bručení připojuješ a jestli od něj máš schéma. Ten krok je nevyhnutelnej - další možnost už není.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Terence_Hill 23. 2. 2012 23:07

Opravuji tvrzení, že bzučí pouze levý kanál, levý bzučí výrazně více než pravý, tzn. že po vytažení levého kanálu bzukot téměř utichne.
Zesilovač je JVC R-S11L, schéma nemám.
Zesilovačem to ale nebude, protože když prohodím kanály vycházející z Actidampu, prohodí se i repráky, který bzučí víc a který míň. Takže se to musí odehrávat ještě před zesilovačem.

Krom bzučení Actidamp také brumí.
To jsem si myslel že odstraním úpravou země, ale neodstranil jsem. Nemám připojený zemnící kablík, protože ten dle mého brum akorát zhoršil. Zem z gramofonu je přivedená do Actidampu signálovým kabelem, a zde je svedena ke středu napájení. Se samotným předzesilovačem spojená není. Jak příchozí tak odchozí zem. Když nad tím tak uvažuju, možná právě to je ta blbost, ale už nevím jak to zapojit líp.

-- 23. 2. 2012 23:11 --

To je asi totální blbost co? Spojovat signálovou zem se zemí zdroje. No jo, jenže i kdyby ta zem byla přivedená na předzesilovač, tak tam je zem ze zdroje byvedená taky tudíš je vlastně pořád spojená. Já to nechápu.
Terence_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 2. 2012 02:00

Zem zdroje spoj jen s Actidampem - výkonovou zem. Na Actidamp připoj jen stínění vedení od gramce - na plošky u vstupu, aby se přes vstup nemohl uzavírat žádný díl napájecího proudu preampu. To samé udělej s výstupem - žádný napájecí proud nesmí procházet stíněním kolem vstupního nebo výstupního signálu. Podle toho brumu se Ti asi nějaký napájecí proud uzavírá přes stínění.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 24. 2. 2012 10:02

Hele...možná jsi to tady už někde psal, ale popiš znovu a podrobně napájecí zdroj k tomu aktidampu.
:arrow:
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Terence_Hill 24. 2. 2012 14:40

Trafo 2x15V 0,2A, za trafem 47n kondenzátor, pak usměrňovací můstek, pak 1000u kondík, pak 100n kondík, pak stabilizátor 7815/7915, pak kondík 100n a pak kondík 47u.
Terence_Hill
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků