Flac vs Wav

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 31. 12. 2011 13:42

Nevim jestli se to už tady někdo probíralo, ale tady jsou zajímavé články o tom, jak hraje flac hůře než Wav, protože Flac hypoteticky víc zatěžuje počítač. Co myslíte? :) :)

http://www.audiostream.com/content/cut-flac
http://www.audiostream.com/content/furt ... tures-flac

Mimochodem tohle prý je jeden z důvodů proč někteří lidi tvrdí, že čím větší ramka a procesor v počítači, tím líp to hraje.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod armaman 31. 12. 2011 13:55

mozno aj preto c-play vyuziva RAM.....
CI?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 31. 12. 2011 14:15

Podla mna, ci mas vytazene CPU na 5%, alebo 15% je uplne jedno. Toto mi pride osobne viac voodoo, ako vsetky nazory na kable, hroty, podlozky pod komponenty a podobne.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 31. 12. 2011 14:19

Ale je zajímavé, že Gordon Rankin dělal slepé testy na různých výstavách a na pomalejších počítačích(macbook air) slyšelo rozdíl 93% lidí. Na výkonnějším Macbooku Pro jen 58% lidí.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Hergarok 31. 12. 2011 14:31

Může někdo vysvětlit čemu vadí větší zatížení CPU při poslechu??? Já se při poslechu dost často dostávám ke 100%-nímu zatížení a rozdílu jsem si nevšiml. :-)

Jinak osobně fakt nechápu proč něco jako FLAC existuje ... úroveň komprese mizivá, nutnost kodeků ... osobně se mi "líbí" víc WAV.

Zatížení CPU je minimální, i u tak nevýkonného PC jako je moje (Celeron 1.7GHz) je zatížení CPU od přehrávání menší než 1%.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 31. 12. 2011 15:55

Tomu nevěřím, je jasné že záleží na hardwaru, ale tak maximálně na zvukovce ale ne na výkonu pc...zas až tak ty flacy náročné nejsou :-) Navíc přehrávače písničky načítaj už do předu do bufferu, tak jak může být pak výsledek jiný?...lepší procesor zajistí chodu počítači větší výkon, ale ram nikoliv..pokud je tam požadované minimum pro systém, dnes je klasika co se osazuje kolem 3GB a to rozhodně zajistí plynulý chod pc + přehrávače...vykon ramky se dá podle mě zjistit až když běží daleko víc aplikací a s pc se pracuje a ne když běží OS, přehrávač a dejme tomu prohlížeč.
Jinak co se týče flacu, tak nemám výhrad, je to podle mě dobrý formát, daleko víc mě zaráží proč je třeba takový ALAC, někdy už mě štve ty neustály komprese
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 31. 12. 2011 16:44

Když je procesor zatíženej, tak pouští ve zvýšený míře různý vlny a vysokofrekvenční ruchy, který se indukujou všude kolem. To je i kolikrát slyšet jak notebook píská, když ho vypejkáš. Ty ruchy a vlny se indukujou do dacu, zesíku, kabelů, tranzistorů... No a pak je to zarušený a samozřejmě to nehraje vůbec dobře, nejsou basy, ostrý jak břitva a studený bez prostoru. Takže ano, věřim těm amíkum co to testovali.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 31. 12. 2011 17:14

To si si pomylil - to je ventilator (BTW mne vrci uz druhy, po sviatkoch davam ZAS vymenit - ano pisem o T61tke :D ).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 31. 12. 2011 17:26

Hm by si sa cudoval ako je dakedy pocut HDD.... A detto ventilator ked si to fici na plny vykon.
Hovorim o standarde a nie zariadeni co je na to poskladane....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Misoo9005 31. 12. 2011 18:23

Kocmeister píše:Když je procesor zatíženej, tak pouští ve zvýšený míře různý vlny a vysokofrekvenční ruchy, který se indukujou všude kolem. To je i kolikrát slyšet jak notebook píská, když ho vypejkáš. Ty ruchy a vlny se indukujou do dacu, zesíku, kabelů, tranzistorů... No a pak je to zarušený a samozřejmě to nehraje vůbec dobře, nejsou basy, ostrý jak břitva a studený bez prostoru. Takže ano, věřim těm amíkum co to testovali.

Tie ruchy nemaju nic spolocne so samotnym procesorom. Nepriamo ano, popiskuje a rozne rusi totiz v 90% dnesnych pripadoch poddimenzovana a nekvalitna najapacia cast na zakladnej doske. Vykonne PC s kvalitnym motherboardom sa pri prehravani Flacu oproti low-end pomalemu pc s nekvalitnym HW v podstate absolutne nezapoti, tak mozno preto "pocut" ten rozdiel. :-) U ventilatorov to sposobuje PWM regulacia. Mne v PC piska graficka karta, ale len v zatazi tak to neriesim :-D
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 31. 12. 2011 18:38

Já sem si dělal jen srandu hoši :-) Nadruhou stranu mít položenej noťas třeba na předzesíku nebo dacu jako to mám já asi nebude to nejlepší řešení :hm
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 31. 12. 2011 18:45

Ja dam protiotazku do plena:
Myslite si, ze v multimedialnych streaming skatuliach, ktore sa teraz zacinaju dostavat na trh (konecne si vyrobcovia hi-endu uvedomili, ze CD konci), hoci aj v cenovej kategorii cez 3000 - 4000 EUR je 4jadrova i7cka s TDP vacsim ako 120W? :hm
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marts 1. 1. 2012 11:13

To je dost nepravděpodobné jelikož existují specializované procesory pro multimediální přehrávače - ty se sice používají v lowend zařízeních nicméně poctivý systémový návrh udělá svoje. No a pak existují různá DSP pro která (když už by to výrobce chtěl mít echt svoje) lze napsat vlastní promakané algoritmy. Spíš by si asi nechali vyvinout řešení na míru nějakou třetí stranou která se na tuto oblast specializuje, protože živit ve vlastní firmě lidi jenom na toto by byla ekonomická sebevražda. Jedině by museli být neskutečně dobří a odprodávat drobty ze svého vývoje ostatním firmám.
V případě použití klasického PC procesoru se pak naskýtá otázka jestli by pak v takovém zařízení měli svoji vlastní desku na které by byl procesor a okolní bižuterie anebo jestli by tam pak byla nějaká standardizovaná základní deska.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Broslowski 1. 1. 2012 17:28

Je totalne jedno, ci to zatazi cpu na x% alebo xx%, pokial nevypadava zvuk, je vsetko ok, akosi nechapem, v com by mal byt pocutelny rozdiel :)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 1. 1. 2012 18:18

A kdo z vás to vyzkoušel? :)

Bína
Sluchátkový recenzent