Foobar jeho nastavenia a vylepsenia

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 12. 12. 2014 17:24

Potom som to presne uhadol. Tvoj Realtek nepodporuje 88.2k, takze Windows ti to prevzorkuje na tu vzorkovaciu frekvenciu, ktoru mas nastavenu v Ovladacom paneli - preto ti to cez DirectSound hra. Kebyze do Foobar nainstalujes nejaky DSP resampler plugin (napr. SoX) a nastavis v nom, aby 88.2k prevzorkovaval napr. na 96k, bude ti to hrat aj cez WASAPI.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty63 12. 12. 2014 18:09

Díky za odpověď. Zkusím to.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marty63 13. 12. 2014 17:14

Takže vyzkoušeno, vše funguje jak má. Realtek fakt nepodporuje 88,2 kHz.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 14. 4. 2015 21:01

Přeji hezký večer.
Kdo se zde věnuje, respektive zná dobře ovládání a tajnosti foobar2000?
Používám ho sice už asi tak 8 roků, ale zatím jsem nijak moc nelaboroval s nastaveními. Tedy občas trochu ano, ale rád bych více.
Spravuji obsáhlou sbírku audio souborů (cca 2TB)
Rád bych si nastavil prostředí víc na míru, než umožňují základní nástroje.

Pro začátek screen rozšířených možností nastavení:
http://puschpull.org/root/foobar/foobar2000_settings_pp_01.png
a screen hlavního okna po dnešních pokusech:
http://puschpull.org/root/foobar/foobar2000_screen_pp_01.png

Pokud někdo bude mít zájem podiskutovat, ozvěte se (třeba SZ, nebo zde ...)
Děkuji
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 17. 4. 2015 07:04

Tak jsem po nějakém tom hledání upravil dle návodu svůj foobar2000 do podoby DarkOne v4
http://tedgo.deviantart.com/art/DarkOne-v4-360862076. Přidal jsem tam nějaká svá tlačítka, trochu si to poupravil (jen decentně) ... a výsledek se mi líbí.
K instalaci, možnostem modifikací a úprav, nastavení má autor v pdf obsáhlý 55 stránkový návod (v angličtině a němčině).

Aktuální screen:
http://puschpull.org/root/foobar/Foobar_screen_pp1.png

Obrázek
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 4. 2015 15:42

Já osobně jsem nedávno přecházel z Jriveru na Foobar (z vícero důvodů) a hledání skinu, který by základní vzhled Foobaru dokázal přetransformovat v něco, co bych považoval za plnohodnotně srovnatelné s interfacem Jriveru nebo třeba MediaMonkey, pro mne bylo zásadní.

Po důkladném hledání a zkoušení jsem narazil na CATRoX a nemohu si ho vynachválit: http://goo.gl/R5ncfw

Obrázek

Líbí se mi především hlavní panel v levé části, skrze který lze vždy snadno přepínat mezi biografií, lyrics, informacemi o audio souboru a dvěma různými způsoby prohlížení knihovny (jeden "sloupcový" byl defaultně, druhý "stromový" jsem si doinstaloval ručně. Taky oceňuju elegantní vzhled a konfigurovatelnost skrze Column UI. Určitě doporučuju vyzkoušet, pokud neznáte.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 18. 4. 2015 17:12

MHOE: dík za tip. (možná časem vyzkouším)
Zatím jsem zaneprázdněn zkoušením a laděním vzhledu OneDark, je úžasné co tam všechno jde nastavit. Zatížení procesoru foobarem při přehrávání se u mě většinou pohybuje okolo 1% (mám intel C2D 3,6 GHz)

Nyní jsem si zprovoznil i ovládání aplikace mobilem "foobar2000 controller". Zajímavé, ale kromě nastavení hlasitosti, a play/pause/stop to asi víc nevyužiju. Ale šlo by z gauče třeba i volit co chci přehrávat .. Prostě beru to spíše jako zajímavost. :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 17. 10. 2015 14:49

Zdravím vespolek, jsem celkem spokojeným uživatelem Foobaru již několik let, a to ve velmi jednoduché podobě, tzn. nepoužívám žádné pluginy, jen základní věci tak jak je umí foobar. Snad jediná věc navíc je MP3 konverze s Lame kodekem, který jsem stáhnul jednou a pořád jej používám, vše pohoda.
Jak můj foobar vypadá vidíte v příloze, a teď k mému dotazu. Poslední dobou mně začala štvát jedna věc, je to vidět i na screenu. Hudbu přehrávám tak, že vlevo mám folder structure složky s hudbou v PC, kterou procházím jako v průzkumníku, pak najedu na album, enter a hraje mi album které chci, s tím jsem spokojen, ovšem co mi vadí, je řazení skladeb v playlistu, jak můžete vidět na screenu, je to vlastně seřazeno podle interpreta, jelikož se jedná o album typu "Various Artists", ale já bych chtěl, aby defaultně takto přidané album do playlistu se vždy řadilo podle čísla skladby alba, já vím že ta možnost tam je ručně kliknout na sloupec a dát seřadit, ale to musím udělat pokaždé když takto album přidám do playlistu...
Snažil jsem se projít asi hodinu veškeré nastavení a cpát "%tracknumber%" všude kde to jen šlo, i podle různých řešení: https://www.google.cz/search?q=foobar20 ... ylist+sort, ale změny jsem nedocílil. Z googlu jsem pochopil, že lidě řeší spíš jiné řazení než bych chtěl já, přijde mi to jako úplně základní věc, kterou by měl přehrávač umět, nenapadá vás jak na to?
Přílohy
foobar.png
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříB 24. 11. 2015 08:49

Zdravím,
mám problém s foo_touchremote pro foobar, používám tuhle aplikaci do mobilu http://wp8remote.com/help/foobar/ jakmile se dostanu ke kroku 4, kde kliknu na tlačítko (Add a new device) tak celý foobar zamrzne a nic nereaguje.. Mám doma ještě druhý notebook, na kterém to funguje jak má a po stisknutí tlačítka ihned vyskočí párovací kód, ale na mém hlavním PC to vždy zatuhne a musím ukončit úlohu.. Na googlu jsem nenašel nikoho kdo by měl tenhle problém a nevím si už s tím rady.. Zkoušel jsem i přeinstalovat foobar na jinou verzi a stále to dělá to samé..
Nevíte někdo čím by to mohlo být?
JiříB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka L. 5. 2. 2016 13:56

puschpull píše:Tak jsem po nějakém tom hledání upravil dle návodu svůj foobar2000 do podoby DarkOne v4
http://tedgo.deviantart.com/art/DarkOne-v4-360862076. Přidal jsem tam nějaká svá tlačítka, trochu si to poupravil (jen decentně) ... a výsledek se mi líbí.
K instalaci, možnostem modifikací a úprav, nastavení má autor v pdf obsáhlý 55 stránkový návod (v angličtině a němčině).

Aktuální screen:
http://puschpull.org/root/foobar/Foobar_screen_pp1.png

Obrázek


Foobar s DarkOne v4 také používám a musím říci, že je to to nejlepší, co jsem v životě používal, překonal i můj dlouhá léta oblíbený Media Monkey verze Gold.

Je neobyčejně tvárný, dá se tam upravit vše, na co si člověk vzpomene, konvertuje vše, dokonce jsme přišel i na úpravy cue souboru přo konverzi z ape do flac, tak kdyby to někdo potřeboval, tak poradím...
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 7. 2. 2016 09:42

Ano, z tohoto vzhledu jsem stále i po mnoha téměř roce, pořád nadšený.
Nejlepší přehrávač a k němu nyní i nejlepší vzhled. :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka L. 5. 5. 2016 11:51

Potřeboval bych poradit. Ve Foobaru jsem v adresáři, který mám v software nastaven, se mi po zobrazení a rozkliknutí konkrétní složky s deskou objevil i soubor cue, který jsem mohl spustit a tímto způsobem přehrát jednotlivé písně dané desky. Teď se mi zobrazí jen hudební soubor flac a cue nevidím. Musím manuálně mimo Foobar do adresáře s muzikou a tam kliknout na cue. Něco jsem musel přenastavit, ale nevím co.
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 11. 5. 2016 15:35

Včera se (konečně) objevil foobar2000 pro mobilní telefony:
http://mobile.foobar2000.com/
http://www.foobar2000.org/

-- 11. 5. 2016 16:39 --

Jirka L.: Preferences/Media Library/File Types/ a volby Restrict to a Exclude (já je mám prázdné)
Tam by mohl být problém, žes něco nastavil tak jak nechceš ...
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka L. 12. 5. 2016 23:20

puschpull píše:
Jirka L.: Preferences/Media Library/File Types/ a volby Restrict to a Exclude (já je mám prázdné)
Tam by mohl být problém, žes něco nastavil tak jak nechceš ...


Díky moc, bylo to přesně ono - v obou řádcích nesmí nic být vyplněno, já měl v řádku "Restrict to" zvolen právě CUE
- teď se mi zobrazuje v adresáři flac i cue, takže si mohu vybrat, jak soubor spustím, to je paráda
- když v tom Foobaru je takové množství nastavení, že se mi už asi 2x podařilo ho totálně rozmrvit, že jsem musel dávat obnovení systému :-)
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 13. 5. 2016 07:04

Tak to jsem rád, že rada pomohla. :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků